Únor 2009

Kvalifikace na mistrovství světa v házení vlaštovek

Rádio Bomba vás zve na českou kvalifikaci pro mistrovství světa v házení vlaštovek! Máš grif na technické řešení, štěstí po kapsách nebo prostě jen dlouhou chvíli při přednášce?

Sedmnáctý Reprezentační ples ZČU je za dveřmi

Tradiční Reprezentační ples Západočeské univerzity v Plzni, v letošním roce již sedmnáctý, se bude konat v  Měšťanské besedě v pátek 20. března 2009 od 20 hodin.

Rádio BOMBA -> Co vás čeká v novém semestru?

Odstartoval nám nový semestr a studentské rádio BOMBA je tu stále s vámi, a to již od roku 1990. Historii zde rozebírat jistě nebudeme, ale představíme vám novinky tohoto semestru!

Studenti nad zlato

Analogie názvu známé české pohádky není vybrána náhodou. Některé katedry na ZČU se pomalu, ale jistě, dostávají do situace, kdy musí být štastné doslova za každého zájemce o jimi nabízený obor. K čemu to může vést?

Kulturní servis rádia Bomba

V pondělí 23.2. vás od šesti hodin večerních přivítá nejen nový pořad, ale i zbrusu nový moderátor Jáchym.

GRAS – nová příležitost

Když před rokem vznikla nová Studentská komora AS ZČU, stanovila své cíle, mezi nimiž byla mimo jiné i snaha o rozšíření a zkvalitnění studentských aktivit na ZČU. Jedním z prostředků k dosažení tohoto cíle měl být jakýsi fond pro jejich financování, který by byl alespoň částečně spravován studenty. Před několika měsíci podobný návrh přišel i z rektorátu, a to dokonce i s konkrétní nabídkou uvolnění části rozpočtové rezervy ve výši 1 500 000 Kč.

Staň se členem AIESEC Pilsen!

Největší mezinárodní studentská organizace na světě nabírá nové členy!

Společnost Tady a teď pomáhá dětem ze sociálně vyloučených lokalit

Posláním společnosti Tady a teď je napomáhat sociálně vyloučeným jednotlivcům a rodinám v přístupu ke společenským zdrojům a příležitostem.

Stavba satelitu na ZČU v Plzni

I když se to může zdát neuvěřitelné, skutečně od ledna 2009 spouštíme na Fakultě elektrotechnické, katedře aplikované elektroniky a telekomunikací, výzkum a vývoj malého pikosatelitu typu Cubesat. Výzkum je podporován Grantovou agenturou České Republiky (GAČR) v rámci řešení projektu „Energeticky úsporná platforma pro experimentální výzkum na bázi pikosatelitů“. Tato mimořádná příležitost umožňuje zapojení nadaných studentů, doktorandů a pracovníků univerzity do ve světě rozšířeného programu vývoje pikosatelitů třídy CubeSat i zde u nás na ZČU v Plzni.

Pojďte s námi na ples!

Dioné si Vás dovoluje upozornit na blížící se Studentský ples, který připravují některé studentské organizace fungující na naší univerzitě (konkrétně Dioné, ESN, IAESTE, Rádio Bomba a SK AS ZČU).