Červenec 2009

Americký astronaut v Plzni

Jedinečná příležitost vidět na vlastní oči člověka, který byl ve vesmíru.

Autogramiáda a beseda s Andrew Feustelem se koná v budově ZČU (Jungmannova 1; Aula).

Turnaj Dominion

Liga deskovek pokračuje turnajem Dominion. Dominion je novinka, která u nás v Čechách právě vyšla, takže ji asi všichni neznáte, jedná se ale o karetní hru, která se dá naučit za 10 minut.

Z Plzně do vesmíru

Významná událost pro Českou republiku, ale i pro Plzeň. Do našeho města totiž na pozvání Astronomického ústavu Akademie věd ČR zavítá americký astronaut Andrew Feustel.

Aktualizováno: 
29.03 18:31

Hawaii party

Ve čtvrtek 30.7.09 se koná od 20:00 v Parkhotelu závěrečný večírek mezinárodní letní jazykové školy na téma Hawaii.

City Triathlon Karlovy Vary 2009

Sponzor Dioné firma Witte zve studenty ZČU do startovního pole nebo v roli fanoušků či organizátorů na City Triathlon Karlovy Vary 2009 (22.-23.8.2009).

Výsledky přijímaček na FPE - zajímavé statistiky

Již třetí rok po sobě přináší Dioné statistické zhodnocení přijímacího řízení do bakalářských studijních pogramů realizovaných na pedagogické fakultě.

Aktualizováno: 
30.03 14:47

Kdo zaplatí přípravu učitelů přírodovědných předmětů?

Příprava učitelů základních a středních škol v přírodovědných oborech je tradiční součástí činnosti jak naší, tak i celé řady dalších českých univerzit. V posledních letech je však patrný drastický pokles zájmu maturantů o tyto obory (pořadí podle toho, kde je situace nejhorší: 1. fyzika, 2. chemie, 3. matematika, o vstupních znalostech uchazečů pak raději ani nemluvme). To má vedle očekáváného nedostatku pedagogů zásadní vliv i na fungování vysokoškolských pracovišť, která jejich výuku zajišťují.

Aktualizováno: 
24.03 16:02

Letní výstava studentů UUD v Centru Bavaria Bohemia

Od 08.07.

Vybíráme nový notebook...

Kolik studentů na naší univerzitě potřebuje ke studiu počítač? Nejlepším řešením, zdá se, je notebook, ale do jaké míry se na něj můžete spolehnout? Vybrali byste si jinou značku? Lepší servis? Možná právě o prázdninách, kdy máte dostatek času na přemýšlení a hlavně instalaci nového softwaru, uvažujete o změně... Vězte, že já o tom také přemýšlím. Následující článek vám možná může poskytnout pohled, z jakého jste na výběr počítače ještě nikdy nehleděli.

Aktualizováno: 
25.03 (Celý den)