Září 2015

Přednáška o coworkingu

Málokoho napadne, co se za slovem coworking schovává, takže se Vám to pokusím osvětlit.

Volby jsou opět zde

Nelekejte se, nemáme tu žádné obecní, krajské, parlamentní nebo eurovolby, těch se dočkáme až příští rok. Jsou tu před námi volby do Akademického senátu ZČU.

Učitel(ka) češtiny pro Amerického chlapce (8 let)

Hledám studenta, který by doučoval mého syna češtinu.

S novým semestrem přichází i nová sezóna Akademiků

Po středečním přivítání prváků můžeme zimní semestr považovat i z té neoficiální stránky za zahájený. Ten však s sebou nepřináší pouze seminární práce, zápočty a zkoušky, ale také příležitost k odreagování se od těchto radostí na zimním stadionu, neboť i letošní rok zavítá do Plzně Evropská univerzitní hokejová liga.

Welcome Party ESN Pilsen

PRVNÍ ERASMUS PARTY LETOŠNÍHO SEMESTRU SE KVAPEM BLÍŽÍ!! :) VŠICHNI SI ZAPIŠTE DO DIÁŘŮ DATUM 29.9. A DORAŽTE DO NEKONEČNÉHO ŠUMU! TĚŠÍME SE NA VÁS! :)

Vítání prváků

Začátek nového semestru neznamená jen nervozitu z nových předmětů a vyučujících, ale také oslavu! Na univerzitě přibydou nové tváře, tak bychom je měli řádně přivítat. A přesně k tomu je tu akce Vítání prváků.

Navštivte veletrh MASTER AND MORE

MASTER AND MORE je první veletrh magisterských studijních programů v Česku. Je určen především pro studenty druhých a třetích ročníků bakalářských programů a pro absolventy, kteří mají zájem o magisterské studium. Tradičně se veletrh koná v Německu, Polsku a Rakousku a letos se poprvé objeví i u nás v České republice.

Hokejová Bitva o Plzeň se opět blíží!

Již třetí ročník hokejového derby mezi dvěma největšími plzeňskými univerzitami se blíží. Komu bude Plzeň patřit tentokrát? Vyhraje Lékařská fakulta, nebo ZČU obhájí své loňské i předloňské vítězství a pokusí se tak o pomyslný hattrick?

Mateřství při studiu

Studium bývá někdy opravdu náročné, zvlášť při zkouškovém na nás padá stres, jsme unavení a často podráždění. Teď si ale představte, že vám k tomu roste v břiše potomek! Na otázky, jak lze či nelze skloubit těhotenství a mateřství se studiem, nám odpověděly hned dvě studentky-maminky Pavlína a Kristýna.

Studentská soutěž a seminář Ytong Dialog

Nyní potěšíme hlavně příznivce oboru stavitelství. Mají totiž možnost se zdarma zúčastnit odborné konference určené architektům a projektantům. Třešničkou na dort je pak soutěž pro studenty vysokých škol.