Prosinec 2015

Veselé Vánoce!

Dioné Vám přeje krásné Vánoce, šťastný Nový rok a hlavně pohodové a úspěšné zkouškové!

 

Akademický semestr spěje ke konci … Bilancují i Akademici z Plzně!

V polovině měsíce října vstoupil tým Akademiků Plzeň do své druhé sezóny v rámci Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL).

Předvánoční čtenářská amnestie

Jako Vánoční dárek jsme se v Univerzitní knihovně ZČU rozhodli ve dnech 14. až 18. prosince udělit amnestii na pokuty za pozdě vrácené dokumenty!

Fotky z přoběhlé Roadshow pořádané AIESEC na Borech

Minulý týden proběhla akce Roadshow na Borech, měl jsem pro Vás rozhovor s pořadatelem této akce Miroslavem Procházkou.

Studentský život v novém akademickém roce

Začal nám nový akademický rok, nové předměty, mnoho učení, noví lidé. Ke studiu na vysoké škole samozřejmě patří i studentský život. Sedím si takhle ve VŠ klubu Studna a dostal jsem nápad, že bych mohl vyzpovídat pár nových studentů a napsat článek o studentském životě, zde je pouze výtažek položených otázek, protože kdybych vypisoval vše, bude to asi na milión stránek :). Všichni pilně studují, ale čas od času je důležité vydechnout.

Není to úplně aktuální, ale tento článek jsem měl napsaný jíž v září, ale nějak jsem na něj zapomněl, tak ho vydávám až teď.

USA můžu jenom doporučit

Každý z nás chce v létě někam k vodě a vydělat si nějaké peníze. A někteří z nás uvažují, že si půjdou vydělat velké peníze do zahraničí. Ale jenom menšina ze všech studentů to opravdu udělá, poněvadž rychle zjistí, že je potřeba vízum, zajistit si ubytování, brigádu a jiné další věci. A tak místo práce ve Francii zůstanou doma a pojedou maximálně k Máchovu jezeru. Ale to nebyl případ studentky politologie Lucie Kratochvílové. Ta se rozhodla odjet za prací až do Spojených států amerických.

Rozhovor s pořadatelem Roadshow Miroslavem Procházkou

Máme pro Vás rozhovor s pořadatelem Roadshow, Miroslavem Procházkou.

Jít znovu do prváku?

Čas od času potká některé studenty nemilá situace, že musí ukončit studium nebo je jim studium ukončeno. Přináším Vám praktické informace a vlastní poznatky, jelikož jsem se hlásil znovu do prvního ročníku a tzv. “recykloval”. Přináším taktéž informace od jiných studentů.

Ráda dělám pro děti

Snad každý absolvent vysoké školy se chce věnovat i po studiu takovému oboru, který vystudoval. Avšak mnoho z těchto absolventů zapláčou nad osudem a budou se muset spokojit s první prací, která se vyskytne. Ale to není případ MgA. Aleny Krchové, absolventky Fakulty umění a designu Ladislava Sutnara.  Dostala motivaci, aby pracovala i nadále ve svém oboru také díky ceně Ministerstva školství. A na tuto cenu a práci, která byla oceněna, jsme se jí zeptali.

Doktorandem na FEL? Proč ne?!

Přinášíme Vám rozhovor s nynějším doktorandem na FEL Ing. Oldřichem Řezníčkem z Katedry elektroenergetiky a ekologie z oddělení techniky vysokého napětí/EMC.