Únor 2016

Knihovna představí deskovou hru GO

Knihovna Bory pro Vás zapůjčila deskovou hru GO! Učinila tak na základě Vašich komentářů na facebooku, kde jste si hru přáli.

Pokud se hra osvědčí, pořídí ji pro Vás nastálo. Abyste snadněji pronikli do světa GO, uspořádá pro Vás knihovna přednášku s odborníkem na tuto asijskou hru, Michalem Timkem. Přednáška se bude konat ve středu 9. března od 14:00 v Knihovně Bory.

scháním doučování - vhodné pro studenty FZS

 

Soutěž!

Pravděpodobně jste zaznamenali, že před pár dny vstoupila v platnost novela zákona o provozu na pozemních komunikacích, která se týká i chodců. Ti mají nově povinnost nosit při pohybu mezi obcemi na oblečení reflexní prvky. Dioné Vám přináší soutěž, kde získáte 2 reflexní pásky, ale k nim také další propagační materiály ZČU, jako třeba blok a propisky.

Brigáda - programátor Android

Hledáme programátora pro Android (Android studio), nejlépe z Plzně na občasnou výpomoc (např. 2 hodiny denně). Velmi zajímavá odměna. Tel.: 
 
Kontakt:
Aleš Vaněk - 736 769 241.
Email: onepub@onepub.cz

Robin Hood v sukni

Když jsem byl mladší, tak jsem hltal filmy s Robinem Hoodem a jeho lukostřelecké umění. Úplně jsem miloval tu scénu, kdy se střelec postaví před člověka, který má na hlavě jablko a zasáhne jablko. Když jsem byl starší, tak jsem si všimnul, že lukostřelba je na Olympijských hrách.  A několik takových ostrostřelců jsme měli nedávno na Západočeské univerzitě, protože se zde konalo Akademické mistrovství České republiky v halové lukostřelbě. Jana Cimická na tomto turnaji skončila druhá, tak jsme se jí zeptali, jaké to je být lukostřelkyní.

 

Sháníme hostesky a brigádníky

Sháníš jednoduchý a jednodenní přivýdělek? Pak přesně Tebe hledáme! 

Přehled zajímavých akcí v březnu 2016

V březnu se v České republice koná spoustu akcí, konferencí a seminářů, kde nejen, že se toho spoustu naučíte a dozvíte, ale zároveň vám třeba pomohou nastartovat vaši budoucí kariéru. O jaké konference se jedná a kdy se konají, se dozvíte v následujícím článku.

Promítání dokumentu Zázračné dítě internetu

Díky programu Promítej i ty! Vás Univerzitní knihovna v letním semestru zve každé úterý a čtvrtek na některý z dokumentů z festivalu Jeden svět. Promítání probíhá v hale Knihovny Bory.

Jako třetí snímek jsme vybrali dokumentární film Zázračné dítě internetu: Příběh Aarona Swartze (režie: Brian Knappenberger, USA, 2014).

Jsem žena a jdu k pořádkové policii

S rostoucí kriminalitou mnoho lidí v České republice volá po tom, aby se zvýšil počet policistů. A mnohdy mi přijde, že když občané volají po nárůstu o několik tisíc, tak to skoro vypadá, že chtějí nějaký policejní stát. Ale každý zapomíná na to, že než se člověk stane policistou, tak musí projít vstupními fyzickými a psychickými testy, kde vypadne více jak polovina uchazečů o policejní uniformu. A abychom měli představu o tom, jak takové zkoušky probíhají, zeptali jsme se Diany Šůchové na to, jak takové testy vypadají a jak se na ně připravuje.

Retromuseum v Chebu

Někteří z nás si jistě ještě vzpomínají na věci v našich domácnostech, u kterých by již naši mladší sourozenci tápali, k čemu vlastně jsou. Na pochutiny, které jsme ve svém dětství milovali, ale nyní by nebylo tak snadné je sehnat, jako například oblíbené žvýkačky Pedro. Na život, kdy nebylo potřeba být pořád "na příjmu", ať už se jednalo o mobilní telefon, e-mail, či Facebook. Pojďte si tento životní styl spolu s věcmi, které ho doprovázely, připomenout do Retromusea v Chebu. Věřte mi, že tato návštěva Vám zanechá nostalgický úsměv na rtech.

MC Kazeta