10. Studentský ples ZČU

Již příští týden nás čeká jubilejní 10. Studentský ples ZČU. Že je o něj velký zájem víme nejen z vašich reakcí a komentářů na Facebooku, ale soudit můžeme i z toho, že lístky byly vyprodány v rekordním čase. Pojďte si přečíst, co vás při plesání čeká letos!

Na organizaci plesu se podílí hned 5 studentských organizací, a to ESN Pilsen, Stavovská unie studentů ZČU v Plzni, AIESEC Plzeň, ELSA Plzeň a nakonec my - Dioné! V následujících dnech se tedy můžete těšit na články, které všech 5 organizací představí, přiblíží vám jejich činnost a záměr, ale přečtete si také o možnosti vstupu či spolupráce a samozřejmě o benefitech z toho plynoucích.

Tentokrát jste při facebookovém hlasování vybrali téma Great Gatsby, takže se v tento večer přesuneme do 20. let 20. století. Vzhledem k tomu, že jsme sami studenti, víme, že spoustu z vás už si sehnalo dobový oblek či šaty, takže se nemusíte bát, že byste v "gatsbyovském" přišli oháknutí jako jediní. Zde je malá ukázka a inspirace, čím se tento styl vyznačuje.

Gatsby style - men

Gatsby style - women

A nyní na co se můžete těšit? Akci bude uvádět moderátorská dvojice Jana Jankovská z ESN Pilsen a Jiří Chroust z Rádia Bomba. Celým večerem nás hudebně provede kapela Brideband, která nás začne v 19 hodin zvát na parket. Vstup do sálu je ale možný již od 18:50 a apelujeme na vás, abyste nepřicházeli na poslední chvíli, neboť je pak u šaten kolem osmé velká fronta, čímž je zdržen celý ples. Oficiální zahájení provede tradičně rektor ZČU Doc. Dr. RNDr. Miroslav Holeček ve 20 hodin. Ti z vás, kteří už jsou na ples celí natěšení, se však nemusí bát, že by se tam hodinu nudili. Právě naopak! Po úvodním slovu moderátora nás totiž čeká v 19:35 taneční workshop, kde se naučíme základní krok Waltzu. „Tento tanec v ¾ taktu pocházející z Anglie se vyznačuje svojí ladností, něžností a typickou dynamikou. Určitě se s ním v průběhu večera několikrát setkáte. Jedná se o malý základ společenského tance, který by měl každý student mít,“ říká Vladimír Hána z tanečního klubu ATK Standard Cheb (ale zároveň z Dioné), který nás Waltz bude učit.

Po zahájení nás čeká vystoupení tanečníků Petry Parvoničové, kteří nás jistě překvapí něčím novým a osobitým. Ve 21:20 se parket změní na módní molo! Čeká nás totiž dobová módní přehlídka s malým překvapením. Ve 22:25 nás na drinky navnadí barmanská show a po taneční pauze se vrátíme v 00:00 s půlnočním překvapením! Tančit budeme poté moci až do 2 do rána, následně se nás případně ujme Studna se svou afterparty, kde jsou zajištěny i akční drinky. V průběhu celého večera si v malém sále užijeme stylový playlist, který je pro tuto událost speciálně připraven.

Na každém plese jsou často různé soutěže o ceny. Ty nás neminou ani tady! Již od začátku večera bude možné koupit za 25 Kč lístek do tomboly, kde čeká mnoho zajímavých cen. Zmínit můžeme například PS4 či wi-fi routery. Vytvořili jsme pro vás navíc akci – když koupíte 5 lístků, platíte pouze 100 Kč. Nevýherní lístky jdou pak do slosování o hlavní ceny, takže je určitě nevyhazujte! Tato populární soutěž zjistí své výherce ve 22:30 a z cen prozradíme například PS4, mobilní telefon, pivní pípu či jazykový kurz. Losovat se budou hned 3 ceny - první v přibližné hodnotě 10 000 Kč, druhá v přibližné hodnotě 6 000 Kč a třetí v hodnotě cca 3 000 Kč. Jako každoročně se může stát, že se na pódiu s výherním lístkem sejdete dva. V takovém případě je zde soutěžní rozstřel a čeká vás otázka či úkol.

Program plesu

Myslím, že se opravdu máme na co těšit, to bude jízda! Vždyť Little Party Never Killed Nobody!

PS: Zmíněné časy jsou jen orientační.