14. ročník Studentské vědecké konference je tady

Přemýšlel jsi někdy, že se staneš vědcem? Chceš si zkusit napsat svou první vědeckou práci? Chceš poznat kapacity z oboru? Tak neváhej a zaregistruj se!

Vzhledem k tomu, že se akce koná v Polsku a jednat se zde bude v angličtině, přikládám anglickou pozvánku.

On behalf of the organising committee We would like to invite you to 14th Students' Science Conference.

If you have ever considered how would it be to become a scientist, our event is dedicated to you. Get your very first experience in this profession, meet successful scientists and learn how to follow their footsteps. All of it during probably the most affordable event of this kind in the world. Writing your first scientific paper can help you getting a scholarship or PhD programme.

Take a quick decision! For more informations check our fanpage and website.

22. September 2016 - 8:00 - 25. September 2016 - 16:00