17. semestrníku Univerzitního upíra se zúčastnilo přes 200 dárců

Ve dnech 20. – 23. října se konal již 17. semestrník Univerzitního upíra, který tradičně proběhl v prostorách transfuzního oddělení FN v Plzni.

17. UU

Darovat krev mohli, i tentokrát, jak lidé nějakým způsobem spjatí s univerzitou, tak ostatní. Co bylo pozitivní, byl počet účastníků. Ten se přehoupl přes dvě stovky a z toho celých 65 lidí přišlo darovat krev vůbec poprvé. Co se týče rozložení dárců podle fakult, tak nejvíce jich bylo z fakulty pedagogické a z fakulty zdravotnických studií (35 a 32), následované fakultami elektrotechnickou (30) a filozofickou (25). Menší účast byla z fakulty aplikovaných věd (19), ekonomické (18), strojní (14), právnické (7) a pouhý jeden dárce se našel na fakultě designu a umění. Dárců mohlo být ještě více, ale bohužel ne všichni zájemci splňovali podmínky pro dárcovství, většinou z důvodu začínajících viróz.  

17. UU

O tomto semestrníku byla i možnost zaregistrovat se do Českého národního registru dárců dřeně v rámci akce Dřeňden, která se konala 14. října. Tuto možnost využilo 28 lidí. Jde o to, že registrovaný člověk daruje v případě potřeby část svých krvetvorných buněk k záchranné transplantaci kostní dřeně.

A jak takové darování krve probíhalo? Zájemce přišel, dostal registrační formulář, který vyplněný odevzdal na recepci. Potom šel na odběry a měření tlaku. Po chvilce si ho sestry zavolaly a sdělily mu výsledky, a pokud testy dopadly dobře, posadil se do čekárny, než byl zavolán k samotnému darování. Po něm každý dostal občerstvení a malý dárek.

17. UU

Na závěr této akce se konal upíří rej, který byl tentokrát v literárním klubu Íčko.  

Váš hlas: Žádná Průměr: 5 (2 x hlasováno)

Komentáře

If you are looking for

If you are looking for Managed WordPress Hosting that is isolated from other users on the server, We provides you with everything for which you have been waiting for. Our hosting is built on a blazing-fast SSD latest hardware That's Highly tuned for optimum performance. The hosting includes the latest WP version, plugins, themes, automated daily backups, anytime money back, 99.97% uptime and 24x7 support.

 

In Normal Operating System

In Normal Operating System you see there is an icon name My computer and this is mostly used and more essential But in Window 10 operating system you do not see this kind of option Because there is a change to this Pc.To learn amny more   where do i find my computer windows 10  visit this site homepage and get access to learn more more about My computer.Thank you so much, if you ever visit this homepage you never feel Trouble to operate Winbdow 10.Thanks again to share this.

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Štve vás opisování obrázku? Dioné nabízí přihlášení pod ORION loginem! Každý student ZČU má tedy automaticky konto!
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.