2. ročník soutěže IT diplomka roku zná vítěze

Druhý ročník soutěže IT diplomka roku má již svého vítěze. Stal se jím Petr Kobierský z VUT Brno, Fakulty Informačních technologií. Získal tak šek na 100 000 Kč. Soutěž o nejlepší diplomovou práci v oblasti Software Engineering a Computer Science organizuje společnost Profinit, s.r.o., za podpory vysokých škol.


Vítěz druhého ročníku soutěže IT diplomka roku byl vyhlášen 16. září 2008 v rámci slavnostního večera pořádaného hlavním organizátorem soutěže společnosti Profinit. Vítěznou prací se stala diplomová práce Petra Kobierského z VUT Brno, Fakulty informačních technologii, na téma „Hardwarová akcelerace identifikace protokolů“. Vítěz převzal šek na 100 000 Kč od zástupců firmy Profinit. Vedoucí vítězné diplomové práce Ing. Jan Kořenek obdržel rovněž šek na 20 000 Kč.

„Do soutěže jsem se přihlásil, hlavně abych porovnal svou práci s ostatními studenty z IT škol celé České republik,.“ říká Petr Kobierský a ke svému vítězství dodává: „Ve finálovém kole jsem byl překvapen vysokou úrovní vybraných prací, proto mě výhra v této soutěži velmi příjemně překvapila. Děkuji společnosti Profinit za soutěž a vřele ji doporučuji letošním diplomantům."

O vítězné práci jeden z porotců říká: „Jedná se o vysoce aktuální téma. Rozpoznávání protokolů pro jednotlivá spojení je důležité z důvodů zajištění dostupnosti služeb (stream, IP telefonie) nebo schopnosti snižovat propustnost, popřípadě blokovat některé služby (P2P).“

Vítěze vybrala odborná porota, která byla složená ze 14 zástupců vysokých škol a 29 představitelů významných soukromých firem. Druhý ročník soutěže o nejlepší IT diplomku roku byl otevřen pro studenty českých a slovenských vysokých škol, kteří ve školním roce 2007/2008 vypracovali diplomovou práci na téma z oblasti Software Engineering nebo Computer Science.

Více informací o soutěži, partnerech projektu a spolupracujících vysokých školách naleznete na adrese www.it-diplomkaroku.cz.

Zdroj: Tisková zpráva organizátorů soutěže

 

Váš hlas: Žádná Průměr: 4.3 (3 x hlasováno)

Komentáře

Blahopřeji P. Brožovi z FAV

Blahopřeji P. Brožovi z FAV k velmi těsnému druhému místu a také si dovolím uvést, že další student FAV M. Vavruška obsadil mezi deseti finalisty 8. místo. Nemám přesnou informaci o počtu účastníků, ale mělo jít cca až o 100 prací. Takový úspěch mohl být v článku zaznamenán.

Syntactic Sugar gratuluje

Za Syntactic Sugar (http://www.syntacticsugar.com) gratuluji vítězům i všem zúčastněným. Hlavně potom Mirku Vavruškovi za vítězství ve své kategorii. V soutěži Diplomka roku od společnosti ABRA za vítězství v kategorii Podnikové informační systémy. Tvé práce, kterou si u nás dělal při studiu a nyní i na full-time, si velmi vážíme. Ať se ti vždy daří.

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Štve vás opisování obrázku? Dioné nabízí přihlášení pod ORION loginem! Každý student ZČU má tedy automaticky konto!
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.