AIESEC Plzeň

Tento rok se na organizaci Studentského plesu ZČU podílí hned 5 organizací. ESN Pilsen, Stavovská unie studentů ZČU v Plzni, ELSA Plzeň, AIESEC Plzeň a Dioné. V článku o plese jsme slibovali, že vám všechny tyto organizace blíže představíme. Tentokrát si přečtěte informace o organizaci AIESEC Plzeň.

AIESEC je mezinárodní studenty plně řízená nepolitická nezisková organizace, která rozvíjí vůdčí schopnosti prostřednictvím leadership programů a zapojení studentů a absolventů do mezinárodního výměnného programu.

AIESEC byl založen v roce 1948 jako odpověď na Druhou světovou válku skupinou vysokoškolských studentů. Ti věřili, že rozšířením vzájemného porozumění národů pomocí pochopení jednotlivců dosáhneme změny jednoho člověka po druhém a tím pádem i celého světa.

Organizace sdružuje přes 100 000 aktivních studentů z více než 126 zemí světa, působí na 2400 univerzitách a ročně zařídí více než 10 000 stáží a zahraničních výměnných pobytů pro studenty a absolventy vysokých škol. Díky tomu je největší studenty řízenou organizací na světě. V okolí organizace se také pohybuje více než 1 milion tzv. Alumni, tedy vysloužilých členů, kteří nadále aktivně podporují své nástupce.

V České republice působí AIESEC ve více než 11 městech a sdružuje kolem 600 studentů a další desítky Associate Members, tedy středoškolských studentů, kteří působí jako extérní výpomoc a mohou se také zapojit do chodu pobočky. Největší pobočkou je Praha působící na VŠE, kde je kolem 100 aktivních členů. Tato pobočka se každoročně řadí mezi 20. nejlepších poboček na celém světě.

Naše Plzeňská AIESEC pobočka funguje od roku 2003. Řadí se mezi menší pobočky, ale i tak sdružuje něco okolo 30 studentů ZČU. Pravidelný LC Meeting se koná každé úterý od 19h v učebně HJ-200, v budově Ekonomické fakulty.


Mezi hlavní aktivity AIESEC patří zejména:

Program Mezinárodních výměnných stáží, který nabízí nejen vysokoškolským, ale nově i středoškolským studentům vyjet na zahraniční stáž do celého světa. Hlavním smyslem stáže je pracovní a kulturní zkušenost a porozumění. Stáže se dělí na dlouhodobé pracovní (Global Talent) a krátkodobé dobrovolnické (Global Citizen). Nejnovějším přírůstkem je pak Global Entrepreneurs, tedy krátkodobá pracovní stáž v start-up společnostech. Dalším produktem AIESEC jsou také vzdělávací projekty zaměřené zejména na leadership a osobní rozvoj.

Mezi další hlavní aktivity organizace patří zejména Future Talent, tedy členství v organizaci. Každý člen organizace má možnost vyzkoušet si nejen práci v týmu, ale dostane možnost i vést svůj vlastní tým. Po půl roce působení na pobočce má člen možnost postoupit na vyšší pozice, jako je například Team Leader, Vice President, nebo dokonce samotný Prezident celé pobočky.

Během členství v organizaci má každý člen účastnit se také velkého množství konferencí. Zde může potkat členy z celé země, ale na mezinárodních organizacích i členy z celého světa.

A jaké jsou hlavní výhody využití jakéhokoliv produktu AIESEC? V první řadě je to osobní rozvoj, poznání nových lidí, možnost vést svůj vlastní tým, nebo dokonce celou pobočku. V každém případě projde výraznou změnou ve svém životě a je daleko více připraven na reálný život po vysoké škole, než ze samotného akademického prostředí. 

 

 

Ještě nehodnoceno. Buďte první :-)

Komentáře

If you are looking for

If you are looking for Managed Hosting that is isolated from other users on the server, We provides you with everything for which you have been waiting for. Our hosting is built on a blazing-fast SSD latest hardware That's Highly tuned for optimum performance. The hosting includes the latest WP version, plugins, themes, automated daily backups, anytime money back, 99.97% uptime and 24x7 support.

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Štve vás opisování obrázku? Dioné nabízí přihlášení pod ORION loginem! Každý student ZČU má tedy automaticky konto!
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.