Buď Buddy !

ESN Pilsen


Představ si, že jedeš studovat do zahraničí (i tohle je jedna z výhod studia na ZČU). Vystoupíš z letadla třeba v Paříži, Římě nebo Madridu… a co Tě čeká? Prvně vyznat se v místní dopravě a najít kolej. Musíš se zapsat u vrátné, která ale nemluví stejným jazykem jako ty a angličtina jí nic neříká.

Další výzva, která tě čeká je najít univerzitní kampus a vyřídit tam všechny papíry, které k ERASMU náleží a věř, že jich není málo. Taky budeš chtít připojení k internetu, které si, ale musíš zařídit přes místního „týpka“, který sice anglicky umí, ale bojí se mluvit, tak úspěšně předstírá, že nerozumí.

Co bys v téhle situaci dal za pomocnou ruku viď? A od toho je tu Buddy systém. Než odjedeš na ERASMUS, kontaktuje tě student z místní univerzity a vše ti vysvětlí předem. V den tvého příjezdu Tě vyzvedne, doprovodí tě na kolej a pomůže Ti se dostat přes počáteční jazykovou bariéru, vyřídí s tebou všechno počáteční papírování a ušetří ti tak malou depresi z toho, že budeš ztracený bloudit v neznámém městě. Navíc sotva jsi přijel, tak už máš kamaráda/ kamarádku. 

Přijde Ti to fajn, ale nevíš, jaké výhody to přinese Tobě? Jako Buddy bude mít příležitost začlenit se do multikulturního prostředí, najít si nové kamarády z cizích zemí, ale i ze ZČU. Poznáš nové kultury a dozvíš se nové informace o cizích zemích přímo od rodilců. A v neposlední řadě si procvičíš svoji angličtinu, němčinu či jiný jazyk podle svého přání a často přímo s rodilým mluvčím. A pokud toužíš naučit se nějaký nový jazyk, rovnou se seznámíš s lidmi, kteří jím od malička hovoří, a tak ti můžou pomoci v učení.

Tak neváhej, vyplň náš registrační formulář a staň se buddíkem.

Více o ESN, našich akcích, párty a mnoho dalšího se můžeš dozvědět na našich FB stránkách a trochu podrobněji o tom, co dělá Buddy, se dočteš na našem WEBu


Váš hlas: Žádná Průměr: 4.5 (2 x hlasováno)

Komentáře

Zrovna v Paříži, Římě ani

Zrovna v Paříži, Římě ani Madridu nebudete hledat kolej, ale shánět byt.

Jinak hezky napsaný, za sebe budíkování doporučuju!

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Štve vás opisování obrázku? Dioné nabízí přihlášení pod ORION loginem! Každý student ZČU má tedy automaticky konto!
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.