Charitativní běh se blíží

Pomáhat blízkým není nikdy na škodu a když člověk si zároveň zasportuje, kdo by neodolal. Takovýmto způsobem uvažuje Jan Bielik, budoucí student prvního ročníku politologie, který 25.9.2015 pořádá Charitativní běh Plzní. A my jsme ho zastavili zrovna uprostřed jeho tréninkového procesu a zeptali jsme se ho na to, jak to vše bude probíhat.

1. Proč jsi se rozhodl uspořádat charitativní běh?

Je to už nějaký pátek, co mi napadlo skloubit běhání s dobrou věcí. Jelikož jsem ale v té době ještě nevěděl, zda-li by se nějaký nadšenec přidal ke mně, tak to bylo pouhým "snem". Postupem času, jak se kolem mě nabalovali noví a noví běžči, jsem si řekl, že to prostě zkusím!
A tak 22. prosince 2014 se uskutečnil první charitativní běh pro psí útulek s vizí pořádat tyto běhy jednou za čtvrt roku.

 

2. Pro koho jsou určené vybrané peníze?

Charitativní běh, který se uskuteční 25. září od 21:00 v Borském parku, je ve spolupráci s FN Plzeň. Zde jsme vybrali oddělení dětské onkologie a peníze pak poputují na výživu
dětí, trpící touto nemocí.

 


3. Toto není první ročník charitativního běhu, jak probíhaly předchozí ročníky?

Ano, máš pravdu. Jak už jsme zmínil, první charitativní běh byl v prosinci roku 2014, kde jsme si vybrali naše psí kamarády. Těsně před zveřejnění události na facebooku, jsem si říkal, kdyby přišlo tak na 30 lidiček, bylo by to parádní! A ono přišlo přes 150, kde se podařilo shromáždit neuvěřitelných 14 tisíc korun! Při doběhu do cíle mi v očích vytryskly slzy a mým tělem kolovat nezapomenutelný pocit! Bylo to úžasné a na první charitativní běh nikdy nezapomenu!
Následující čtvrt-ročníky byly pak na podporu Jitřenky - mentálně postižení - a sdružení Help me, kde jsme pomohli vozíčkářům uskutečnit jejich dlouholetý tábor. Díky projektu Rozběháme Česko se minulý běh běžel i v Praze, která podpořila sdružení spojenci.cz

 

4. Teď nastupuješ do prvního ročníku na obor politologie, hodláš přesvědčit třeba svojí katedru, aby se ať už běžecky, finančně nebo nějakým jiným způsobem připojili do tvého projektu?
To by bylo samozřejmě skvělé a jsem otevřený jakékoliv spolupráci! Z minulosti vím, že právě katedra politologie má svojí běžeckou skupinku, která byla na 2. Charitativním běhu,
což mě velice překvapilo a potěšilo! Tak uvidíme, jak katedra bude otevřená mým nápadům :)

 

5. Kromě jiného funguješ v projektu Rozběháme Plzeň, kolik lidí se ti povedlo rozběhat v Plzni a co plánuješ v rámci charity nebo samotného běhání v následujících měsících?
Troufnu si říct, že za Rozběháme Česko je právě Plzeň tou největší. Za ten rok snažení se nám povedlo dostat do podvědomí nejenom "profi" běžcům, ale hlavně široké veřejnosti, kde hlavní motivací, proč běhat je zábava! A přesně na to se soustředíme! Naše tréninky jsou hlavně o skvělé partě, příjemném proběhnutí, dřině a pohodě.Každý si zkrátka najde své a může jak začít od A až po Z s běháním, nebo srážet vteřinky při svém výkonu!Co se týče plánů do budoucna, tak určitě bych rád vyzdvihl budoucí závody, které se pomalinku začínají rýsovat. Kdy, kde a jak, tak to zatím je ještě ve hvězdách :)

 

 

 

Rozhovor vedl Pavel Růžička

  

20. August 2015 - 10:38
Ještě nehodnoceno. Buďte první :-)

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Štve vás opisování obrázku? Dioné nabízí přihlášení pod ORION loginem! Každý student ZČU má tedy automaticky konto!
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.