Chybí vám něco na Dioné? Pokud ano, do komentářu napište co.

Ano
65% (26 hlasů)
Ne
35% (14 hlasů)
Celkem hlasů: 40

Komentáře

Novinky a domů

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak je možné, že když si chci prohlédnout nové komentáře (na hlavní stránce klik na odkaz nové komentáře), někdy se mi zobrazí začátek článku a někdy přímo komentář s červeným nápisem novinka? Ta druhá varianta se mi líbí víc, jen jsem jestě nezjistila, proč je to pokaždé jinak.

Pak bych také hlasovala pro umístění tlačítka DOMŮ i dolu pod komentáře. Je to jen z důvodu mojí lenosti, že se mi nechce rolovat nahoru, abych si přepla na hlavní stránku. Ale třeba by to využilo více lidí.

Děkuji

Asi načítání

Ahoj, osobně bych si tipnul že půjde o prodlevu při načítání. Teď jsem ozkoušel všechny články na hlavní stránce s různými počty přečtených / nepřečtených a pokaždé mne to hodilo na první nepřečtený komentář. Pokud ale stránka není ještě ze 100% donačtená, pak se odskočení na danou pozici nekoná. Prohlížeč čeká ještě na nějaká data. A pokud mezitím zascrolluješ myší je spíš dílem náhody co se stane. Jo a ještě poznámka: Jsou zde tlačítka „komentáře“ a „nové komentáře“, ale to bych tě asi podceňoval ;)

komentáře

Píšu nové komentáře – myslím nové komentáře. Teď jsem to zkoušela načítat znovu, ale zase mi to skáče jen na začátek článku a ne na ten konkrétní nový komentář. A to jsem se myši ani nedotkla (u notebooku bez myši je to celkem jednoduchý:-)

Zato když napíšu a uložím komentář, tak se mi u něj najednou objeví červený nápis novinka.

Hmm

Jakej link (odkaz) ti to hodi, kdyz chces kliknout na „xx nových komentářů“ ? Můžeš ho sem prosím zkopírovat? Pokud je tam někde #new, tak by to vážně mělo fungovat. Možná bych to i svedl na prohlížeč. Jakej používáš? Zkusim to v něm.

pořád tomu nerozumim, ale děkuji za snahu :)

Hodí mě to sem: http://dione.zcu.cz/…orskych-prav#new , přesto to není na ten komentář. Používám Firefox 3.0.4.

Teď jsem to náhodou zkusila znovu a hle, ono to jde. Zkusila jsem to i u následujícího článu a hle, ono to nejde.

:o)

Honíme duchy. Moc důvodů proč to nejde mne už opravdu nenapadá. Mě to zatím fungovalo naprosto spolehlivě. Snad se ti to teď spravilo…

Reakce v diskuzích...

…by mohly být propojeny s příspěvkem, ke kterému se vztahují (tečkovanou čárou, jakkoliv aby to pasovalo do designu). Ne že by se teď nedalo orientovat, ale bylo by to přehlednější. A jméno by mohlo být nějak zvýrazněno, aby bylo na první pohled vidět, kdo je autorem. Pak jedna maličkost. Pod oknem, kam jsem psal tento příspěvek je anglická věta, přeložit ji je jistě triviální operace. (You can use Texy! to format and alter entered content.) Dál k tomu kalendáři. Souhlasím, že tam články nemají co dělat a nadpisy by určitě stačily. Čím bude menší, tím bude přehlednější. Kdyby se po najetí myší zobrazily případné detaily, to by bylo ideální. K spambotům, nedošlo mi, že se e-mailová adresa přímo nezobrazuje, tím pádem je to v pořádku :-) Kulturní akce – neexistuje způsob, jak vycucnout informace z jiného serveru? Třeba z webu města? Popřípadě aspoň přidat odkazy.

Nechci rejpat

Nechci rejpat, ale již 11.11. se zde slibovalo jak rozsipané hvězdičky zmizí, aztím nic... Pořád poletují všude jinde, jen ne tam kde mají... Další hlavní výhrada je k přepínání designů! Proč je možno přepnout na druhý design, který hned po přeponití vyhodí fatal error a je tak nepřehlednej, že je nepoužitelnej? POkudte se začít už chovat zodpovědně a udělat jednu věc a pak další... Co třeba seznam priorit co je potřeba?

Čas...

Není problém něco udělat. Problém je (jako obvykle) čas. Tvůj úkol s hvězdičkama dostal vyšší prioritu :) Teď už snad ok, ne? Občas se prostě stane, že člověk nemá na nic čas. Jako student doufám taky pochopíš. A spravovat chybu, která je vidět „jen“ u 13% uživatelů a až tak moc jim neztěžuje život holt nemělo prioritu. Můžeš si přidat task (viz níže) a zahlasovat si pro něj.

Seznam priorit samozřejmě je: http://dione.zcu.cz/flyspray Anonymní uživatelé mohou přidávat vlastní tasky, ale nemůžou pro ně hlasovat. Registrace je veřejná. Po přidání tasku to vyplivne nějakou hlášku, ale task se přidá.

Kultura

Jo a ještě mi tu chybí kulturní události v Plzni, koncerty, divadla, výstavy, …

Od vás pro vás

Tyto kulturní akce (jak jsem napsal výše) se hodí právě do kalendáře. Jde jen o to, aby to tam někdo připsal. Momentálně je taky v jednání nějaká možnost registrace na Dioné pro běžného smrtelníka, aby si každý mohl přidat pozvánku na nějakou pro něj zajímavou akci.

Jasně, to by bylo super!

Kdyby tu byl nějakej kalendář akcí kulturních i jinýho druhu, a formou přispívání uživatelů by to bylo asi nejlepší. To, že akorát vidim, že tu bude Landa, to mě tak akorát nase*e :-) Mnoho štěstí, JendaX

Kalendář

Mě osobně víc vyhovoval kalendář jako na staré Dioné, rovnou na liště vpravo. Byly i zároveň vidět zprávy. Tenhle nový je zbytečně roztahaný a nepřehledný. Možná je to tím, že používám Firefox v Linuxu?

Kalendář

Kalendář je nyní pojat trochu jinak. Osobně (neříkám že všici se mnou souhlasí) bych byl rád, kdyby kalendář sloužil pouze jako místo pro pozvánky na akce. A osobně bych byl i rád, aby se tam všechny pozvánky časem přesunuly. V levém sloupečku tak můžeš mít naprosto jednoduchý přehled toho, co se bude dít v příštích 14. dnech a neprošvihneš to. Cpát obyčejné články do kalendáře je imho nesmysl. To by rušilo jeho smysl. Momentálně se pracuje na exportu kalendáře přes iCal, aby jste si ho případně mohli importnout do google kalendáře, nebo podobných. Pokud mluvíš o odkazu „kalendář“, máš asi pravdu že je zbytečně roztáhlý. Prosím tedy o komentář, zda-li se mají v kalendáři zobrazovat jen nadpisy, bez jakéhokoliv textu?

E-mail adresa

Chtěl bych upozornit na nemožnost nahrazení @ jiným znakem. Z důvodu spambotů apod…

Automat

Proč s tím zatěžovat uživatele, když minimálně polovina z nich ani nebude vědět „co že to jako je“? Pokud myslíš maily u komentářů, tak ty se nezobrazují. Pokud myslíš přímo v těle komentáře, tak je pravda, že ty se nijak neošetřují. Můžeme zauvažovat i nad aut. nahrazením přímo v těle komentářů. Pokud myslíš ještě někde jinde, pošli prosím link. Pravděpodobně to bude chyba.

Jo a jinak, chápu proč tohle

Jo a jinak, chápu proč tohle nové Dioné vzniklo, ale chybí tu spousta dalších věcí, které byly na starém…

Příklad?

Z mého pohledu byla na starém Dioné jen hrstka věcí a vše už bychom měli mít zde zprovozněno:

 • Hlavní stránka – je, funguje
 • Seznam rubrik – není, ale je vážně potřeba? Každopádně stačí jeden kladný komentář, že ho chcete a bude tu. Jenom uvažte, aby si zas někdo nestěžoval na přeplácanost.
 • Ke stažení – není a IMHO není potřeba. Pokud je něco ke stažení, vždy se to váže na nějaký článek a v něm je to dostupné.
 • Odkazy – Je, v primární navigaci položka „Odkazy“
 • Ankety – Ok, seznam anket by mohl k něčemu být. Zkusíme udělat nějakou stránku, kde si budete moci vyfiltrovat obsah jak se vám to bude hodit.
 • Nejčtenější – Tenhle sloupek máme, ale osobně si myslím že jen zabírá místo…
 • Všechny články – Prakticky je to to samé co „hlavní stránka“
 • RSS – máme :)
 • Práce a brigády – Toto NEní součást dione.zcu.cz
 • Jazyk Java TM – Existuje v odkazníku
 • Další odkazy – Všechny fungují v odkazníku. Koukám, ale že emailová konference vede na nefungující místo. Kouknu na to.
 • O nás – existuje, funguje
 • Informace, on-line monitor, Kamerový systém – Opravdu je to potřeba?
 • Novinky – Není snad naprosto stejná funkce v RSS a pohledem na titulní stránku?

Zkrátka si myslím, že máme pokrytou většinu věcí ze starého Dioné. Pokud se mýlím, prosím oprav mě, můžeme klidně dodělat / udělat úpravy.

Záznamy Dioné on - air

Hledám hledám na Bomba i tady a záznamy jsem zatím nikde neviděl :-(

Záznam?

Mno, tak pokud vim, tak blok vlevo nazvaný „Dioné on Air & PEe/aK WEEK“ vždycky obsahuje záznamy z těhle akcí. A pokud vím, tak záznam se tam dává až po 14 dnech. Tak je možný že ten tebou požadovanej prostě ještě není :)

Co takhle,kdyz uz sem

Co takhle,kdyz uz sem napisete vysledky voleb,tak dat naky kontakt na ty,kdo to vyhral? treba icq by mohlo byt velmi zitecne

Co třeba jako dříve nabídka

Co třeba jako dříve nabídka brogád atd? Plus si zkuste zkouknout úvodní stránku ve všech základních prohlížečích - OPERA, FF a IE a v některých jsou hvězdičky k hodnocení článků zcela jinde než mají být... Trochu více profesionality :-)

Brigády, hvězdičky...

Nabídka brigád byla služba, která neběžela pod Dioné. Mě osobně to taky dost překvapilo, ale dione.info nám nepatří. Mohli bychom sem dát odkaz jako tomu bylo předtím, ale podle všeho je tento projekt již nějakou dobu mrtvý. Pokud ovšem ale bude zájem, můžeme udělat nějakou vývěsku na brigády. Otázkou je, kdo tam bude sypat data?

Co se týče hvězdiček, tak máš pravdu. Vůbec jsem si jich nevšiml. Stane se. Spravíme…

Chybí přehlednost, a

Chybí přehlednost, a přebývájí vyblité barvy…