Chystáme rozhovory se zajímavými lidmi

Pro vysokou školu je důležité, aby její absolventi měli snadný přístup do praxe. A to samé platí o firmách směrem ke škole. Toto si řekli studenti na Západočeské univerzitě, kteří se rozhodli založit Přednáškový klub, který bude sbližovat studenty s firmami. A proto jsem požádal jejich místopředsedu Martina Slivoně, aby nám řekl, jak například fungují.

1) Kdy vznikla myšlenka, že by mohl vzniknout nějaký Přednáškový klub?

S myšlenkou na vznik Přednáškového klubu přišel současný předseda klubu Petr Šrámek, který se inspiroval na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde podobné spolky působí, a rozhodl se podobný spolek vytvořit na půdě Západočeské univerzity.

2) Na co se přesně chcete zaměřit?

Chceme na akademickou půdu ZČU přivést ty nejzajímavější lidi z různých oborů, kteří studentům dají něco, co žádná učebnice nedokáže, tedy praktické rady a zkušenosti. Chceme zvát hosty, kteří ve svém oboru něco dokázali a mají studentům co říct.

3) Proč si myslíte, že zrovna na Západočeské univerzitě chybíte? Nemyslíte si, že je v Plzni třeba Podnikatelské centrum, které dělá totéž?

Na Západočeské univerzitě chybíme jednoduše proto, že tu žádný podobný spolek není, respektive není zde žádný spolek, který by měl tak široký záběr osobností, který plánujeme my.  Podnikatelské centrum je pak ryze komerční projekt zaměřený na jinou cílovou skupinu, než jsou studenti a opět s velmi úzkým okruhem lidí, které si na své přednášky zvou.

4) Kolik máte v současné době členů, kteří pracují na Přednáškovém klubu? A kdo všechno jsou Vaši členové?

Aktuálně se na pořádání přednášek podílejí tři lidé, kteří jsou i zároveň i členy spolku a čtvrtým do party je náš skvělý moderátor Ondřej Bukáček.

5) Kdybych chtěl, mohu se k vám připojit?

V nejbližších měsících se chystáme na nábor nových členů, nicméně pokud  má někdo zájem už teď, tak nám určitě může napsat na náš mail nebo facebook a my se mu ozveme. Předpokládáme, že budeme hledat grafiky, manažera pro marketing a někoho, kdo nám pomůže s webem.

6) Jakou chystáte další přednášku?

Nejbližší přednáška bude s Jiřím Machálkem na téma úspěch zábavního parku Dinopark, konkrétní datum ovšem ještě nemáme.

7) Kam až se chcete rozvíjet?  Chcete uspořádat na nějaké téma nějakou konferenci?

Cíle nemáme rozhodně malé. Chceme být největší studentským spolkem na půdě ZČU. Žádnou konferenci v krátkodobém horizontu neplánujeme, nicméně nemůžeme vyloučit, že jednou konferenci skutečně uspořádáme.

Váš hlas: Žádná Průměr: 3 (2 x hlasováno)