Členství v AIESEC s odstupem času

Přemýšlíte o vstupu do studentské organizace AIESEC? V následujícím článku se od dlouholetého člena dozvíte, jak mu v jeho cestě životem členství v AIESECu pomohlo.

Členství v AIESEC po letech: Martin

Martin Tyšer, bývalý student fakulty ekonomické, byl v AIESEC zapojen 7 let, z toho rok vedl všech 500 členů AIESEC Česká republika a zbylé roky byl většinou zodpovědný za finance. Teď má vlastní firmu, která pomáhá měnit účetnictví v malých a středních podnicích. Jaké tedy členství v AIESEC pomohlo Martinovi?

Nejlepší rada, kterou jsi kdy dostal?

Nejlepší radu jsem dostal na otázku „Co byste poradil malému drobnému živnostníkovi?“ Odpovědí bylo: „Nebýt malým, drobným živnostníkem…“ A tak buduji impérium!

Jakou superhrdinskou vlastnost máš díky AIESEC?

Nebojím se změny, dokážu vést lidi a organizace.

Co je podle tebe leadership?

Sestává ze tří komponent: 1. vize, odkud a kam jdeme; 2. mít jasno v tom, jak se tam dostat a dokázat to předat; 3. kuráž nebát se vstát a udělat akci. Komunikační schopnosti, charisma a management pro mě není leadership.

Kdybys uměl cestovat časem, co bys udělal jinak?

Nelituji ničeho a jsem na to hrdý. Asi bych na vysoké škole trávil méně času na přednáškách a cvičeních a více se věnoval seberozvoji po vlastní ose, například tím, že dělám něco navíc.

Co děláš dnes a jak ti v tom AIESEC pomohl?

Jsem spoluzakladatelem několika firem, ať už to je Nastejnelodi.cz, s.r.o. (účetnictví 21. století), kde děláme revoluci v účetnictví a finančním řízení pro SMEs, nebo personální agentura Right Indicada, s.r.o., kde tvoříme „UBER“ na trhu práce. Letos bychom jako skupina měli překročit obrat 100 mil. Kč a dáváme práci cca 200 lidem.

AIESEC mi dal jednak schopnost řídit organizace a lidi, dal mi možnost potkat mého společníka a „podnikatelského bráchu“ Tomáše Buchwaldka, ale hlavně mne naučil ptát se sám sebe „Čeho chci v životě dosáhnout? Kde se vidím za X let?“. Toto mi doslova a do písmene změnilo život.

A pokud chceš získat zkušenosti, které tě posunout někam dál, vyplň krátkou přihlášku a staň se členem.

>>> Chci být členem AIESEC <<<