Členství v AIESEC s odstupem času

Přemýšlíte o vstupu do studentské organizace AIESEC? V následujícím článku se od dlouholetého člena dozvíte, jak mu v jeho cestě životem členství v AIESECu pomohlo.

Členství v AIESEC po letech: Martin

Martin Tyšer, bývalý student fakulty ekonomické, byl v AIESEC zapojen 7 let, z toho rok vedl všech 500 členů AIESEC Česká republika a zbylé roky byl většinou zodpovědný za finance. Teď má vlastní firmu, která pomáhá měnit účetnictví v malých a středních podnicích. Jaké tedy členství v AIESEC pomohlo Martinovi?

Nejlepší rada, kterou jsi kdy dostal?

Nejlepší radu jsem dostal na otázku „Co byste poradil malému drobnému živnostníkovi?“ Odpovědí bylo: „Nebýt malým, drobným živnostníkem…“ A tak buduji impérium!

Jakou superhrdinskou vlastnost máš díky AIESEC?

Nebojím se změny, dokážu vést lidi a organizace.

Co je podle tebe leadership?

Sestává ze tří komponent: 1. vize, odkud a kam jdeme; 2. mít jasno v tom, jak se tam dostat a dokázat to předat; 3. kuráž nebát se vstát a udělat akci. Komunikační schopnosti, charisma a management pro mě není leadership.

Kdybys uměl cestovat časem, co bys udělal jinak?

Nelituji ničeho a jsem na to hrdý. Asi bych na vysoké škole trávil méně času na přednáškách a cvičeních a více se věnoval seberozvoji po vlastní ose, například tím, že dělám něco navíc.

Co děláš dnes a jak ti v tom AIESEC pomohl?

Jsem spoluzakladatelem několika firem, ať už to je Nastejnelodi.cz, s.r.o. (účetnictví 21. století), kde děláme revoluci v účetnictví a finančním řízení pro SMEs, nebo personální agentura Right Indicada, s.r.o., kde tvoříme „UBER“ na trhu práce. Letos bychom jako skupina měli překročit obrat 100 mil. Kč a dáváme práci cca 200 lidem.

AIESEC mi dal jednak schopnost řídit organizace a lidi, dal mi možnost potkat mého společníka a „podnikatelského bráchu“ Tomáše Buchwaldka, ale hlavně mne naučil ptát se sám sebe „Čeho chci v životě dosáhnout? Kde se vidím za X let?“. Toto mi doslova a do písmene změnilo život.

 

A pokud chceš získat zkušenosti, které tě posunout někam dál, vyplň krátkou přihlášku a staň se členem. 

 

 

>>> Chci být členem AIESEC <<<

Ještě nehodnoceno. Buďte první :-)

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Štve vás opisování obrázku? Dioné nabízí přihlášení pod ORION loginem! Každý student ZČU má tedy automaticky konto!
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.