Dášina práce v USA jako...Housekeeper

Připravili jsme pro vás další rozhovor s účastnicí letního programu Work and Travel ve Spojených státech. Dáša je původem ze Slovenska, studuje v Praze a vyrazila s Resort Leaders do luxusního hotelového resortu. Tam přes 3 měsíce makala na 100 % a na konci léta si užila cestování a především opalování na plážích jako je Santa Monica v LA. V rozhovoru nám přiblížila, jak si pozici vybrala, co očekávat od práce jako housekeeper a co se během léta naučila.

Jakou pozici jsi během léta zastávala?

Uklízela jsem apartmány, které patřily k hotelovému resortu, v němž jsem pracovala. Název této pozice v angličtině je housekeeping. Existují různé typy housekeepingu, od uklízeče hal a chodeb celého hotelu, po úklid pokojů či celých domů, které si hosté pronajímají.

 

Jakým způsobem sis pozici vybrala, měla jsi nějaké preference?

Hlásila jsem se na pozice, o nichž jsem si byla jistá, že zvládnu a sedí mi. S udržováním pořádku nemám problém ani doma, takže i proto jsem zaškrtla housekeeping. Naopak jsem třeba neměla zájem o práci v kuchyni.

 

Jaké byly tvoje hlavní pracovní zodpovědnosti?

Bezchybně uklidit svěřený pokoj či dům do posledního detailu. Kvalitu mé práce po mě kontroloval vždy supervizor, takže flákání nepadalo v úvahu. Úklid se skládal z vyčištění celé koupelny, převlečení postelí, umytí všech ploch, podlah, jednou za čas i praní závěsů apod.

 

Co ti práce v zahraničí dala?

Naučila jsem se za celé léto mnoho věcí. Poznala jsem jaké to je pracovat pod tlakem, kdy byli všichni ve stresu. Během léta bylo v hotelu pořádáno několik konferencí a my dopředu věděli, že je celý hotel obsazený a všechny pokoje bude potřeba mít připravené, jelikož hosté budou čekat. Nedej bože, 2 takové akce souběžně či za sebou – to byl fičák! Výhodou byla práce v týmu, ke kterému jsem patřila. Poznala jsem super lidi různých národností, se kterými jsem pracovala minimálně 8 hodin denně. I teď po návratů domů jsem s kamarády z Ameriky stále v kontaktu. Také jsem si přála prací v USA zlepšit angličtinu a díky kolegům Američanům se mi úroveň určitě posunula nahoru.

 

Musela jsi během programu překonat nějaké výzvy či obtíže?

Ze začátku jsem měla jisté obavy z mluvení v cizím jazyce a trvalo mi, než jsem se víc uvolnila a byla schopna vyplodit kloudnou větu. Neznámé prostředí, noví lidé a stud mě ze začátku trochu blokoval. Moje práce byla fyzicky poměrně náročná a tak mi trvalo si zvyknout na větší výdej energie a byla jsem unavená. To trvalo prvních pár týdnů, později jsem po práci i zašla do posilovny.

 

Kolik hodin denně jsi trávila v práci a jakou jsi za ni dostávala odměnu?

Pracovala jsem přibližně 8-9 hodin denně a většinou 6 dní v týdnu. Po směně v housekeepingu jsem ještě chodila večer do prádelny hotelu, kde jsem si přivydělávala skládáním ručníků, povlečení apod.  Hodinovou mzdu jsem měla 10 USD a díky celému létu pilné práce jsem si vydělala dost na cestování po západě USA a týdenní opalovačku v Los Angeles.

 

Pro jaký typ zájemce se tato pozice podle tebe hodí?

Housekeeping bych doporučila pro lidi, kteří rádi pracují v kolektivu mezi ostatními. Mezi jejich vlastnosti by měla určitě patřit vytrvalost a pečlivost.

 

Chceš se dozvědět více o možnostech programech Work and Travel a zkušenostech dalších účastníků?

Na webovkách www.resortleaders.com/cz  nalezneš veškeré informace a tipy na to, jak zažít nezapomenutelné léto v USA!

Váš hlas: Žádná Průměr: 3 (2 x hlasováno)

Komentáře

If you are looking for

If you are looking for Managed Hosting that is isolated from other users on the server, We provides you with everything for which you have been waiting for. Our hosting is built on a blazing-fast SSD latest hardware That's Highly tuned for optimum performance. The hosting includes the latest WP version, plugins, themes, automated daily backups, anytime money back, 99.97% uptime and 24x7 support.

google

So we are here to provide you

So we are here to provide you trick for 8 ball pool coins hack for have online cash and coins.

Bing is a search engine, you

Bing is a search engine, you can easily use the microsoft account with out log in, you can easily delete your entire search history, follow some simple steps, go to browser setup and select all history and press delete all button.

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Štve vás opisování obrázku? Dioné nabízí přihlášení pod ORION loginem! Každý student ZČU má tedy automaticky konto!
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.