Dinner in the dark

ESN Pilsen, to nejsou pouze výlety, párty a kulturní večery. Tahle studentská organizace se zapojuje i v projektu ExchangeAbility, jehož cílem je podporovat mobilitu handicapovaných studentů a přiblížit jejich svět ostatním studentům.

V rámci tohoto projektu ESN Pilsen uspořádala Dinner in the dark. Zájemci z řad Erasmus i českých studentů si na jeden večer vyzkoušeli, jaké je to být nevidomý. Členové ESN si pro ně připravili večeři o několika chodech - jako předkrm chlebíčky, poté česneková polévka, jako hlavní chod kuře na pomerančích, a jako zákusek muffiny. S tím vším si museli studenti poradit s páskami přes oči, což rozhodně nebylo jednoduché.

Večeří to ovšem nekončilo. Když se studenti vypořádali s jídlem, čekaly je ještě společenské hry. Stále s páskami na očích si vyzkoušeli hrát pexeso, domino i člověče nezlob se. Pro všechny to byla jistě zajímavá zkušenost, nemoci na chvíli používat jeden z nejdůležitějších smyslů a uvědomit si, nakolik v běžném životě spoléháme na svůj zrak.

Pokud byste se chtěli příště zapojit i Vy, sleduje FB stránku.

Ještě nehodnoceno. Buďte první :-)

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Štve vás opisování obrázku? Dioné nabízí přihlášení pod ORION loginem! Každý student ZČU má tedy automaticky konto!
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.