Dioné se mění

Dioné dostává nové tělo a potřebuje i novou tvář... Nechceš být právě ty jejím tvůrcem?

Znovuzrozené Dioné běží od 27.února 2004 pouze s novým vzhledem, technicky je však staré přes 10 let. Proto jsme se rozhodli s tím něco udělat. Naše nové Dioné ale potřebuje novou podobu. Pomož nám vytvořit nový originální vzhled a staň se tak již třetím mezníkem v dějinách Dioné. Laughing Nejlepší nápad se stane základním skinem dnešního Dioné a bude odměněn flaškou a tričkem našeho serveru.

Pravidla

 • Návrh vzhledu pošli jako jpeg + zdrojové soubory (.psd, .cdr, .xcf, a jiné) zabalené na adresu monikabu@students.zcu.cz
 • Účastník musí být starší 18-ti let (nebo nedostane flašku Wink)

Není nutné studovat umění, aby jsi se mohl zúčastnit. Další zajímavá díla budou vystavena a po zvážení také realizována jako alternativní téma vzhledu.

Váš hlas: Žádná Průměr: 2.9 (19 x hlasováno)

Komentáře

Proč, proč, proč? Původní

Proč, proč, proč?

Původní Dioné mohlo být technicky staré 10 let, ale z pohledu čtenářů bylo myslím perfektní, tak proč to phprs na kterém běželo opouštět? Tj. jaké konkrétní výhody to přineslo? Jako informatika i jako čtenáře by mě to dost zajímalo.

Co přinese tato změna?

Co přinese tato změna? Ukojení potřeb několika favákům.

phpRS znám již od roku

phpRS znám již od roku 2003 a jeho vývoj je poslední dva roky prakticky nula. Mezi hlavní nedostatky phpRS bych zařadil praktickou nepoužitelnost základní verze phpRS. Bez úprav (editor, odkazy, šablony, atd.) je to oproti jiným open-source produktům něco tak trochu šíleného. Nepotěší ani nemožnost cachování obsahu – stránek (vyplatí se u větších webů). A samozřejmě, pluginů není tolik, jako u konkurenčních produktů.

Na druhou stranu, phpRS je v ČR celkem rozšířené a když se upraví poslední verze, přidá se nějaký rozumný editor pro správu obsahu (XStandard, nejlépe komerční verze), ošetří se přihlašování do administrace a pár dalších věcí, je to stabilní systém a na své účely dostačující. A SEO, přetvoření na XHTML (trans. i strict), to všechno pracné, ale možné. A vše se dá rozběhnout i na PHP5 a MySQL 5.xx.

Co bych trochu vypíchl je to, že důležitý je obsah webu, a ne validnost kódu, ani vzhled. A ačkoliv vím, že nové Dioné ještě vylepšíte, oproti původnímu Dioné je to změna k horšímu. Ať už vzhledově, tak i obsahově (méně inf. bloků). Navíc přibyly zbytečnosti ohledně komentářů a Texy! formátování běžného člověka u komentářů také nezajímá. A takových drobností, které to pak ruší, je tu víc. Mrkněte na weby eBay, CNN, donedávna i USPS.COM a ještě nedávno i BBC, tam byla validita a nějaké super vzhledy kdesi vzadu. Stručnost, snadná navigace a obsah. Na super vzhled, který je sice fajn, ale odpoutává od obsahu, tam nehrál nikdo. A jestli pamatujete ještě na loňskou změnu portálu Penize.cz, která byla dle mého názoru jednoznačně k horšímu, ale hlavně že je rušivě barevné a nepřehlednější a „trendy“, tak mi třeba dáte i za pravdu. Lidi u těchto serverů, jako je Dioné, zajímá obsah. A ne zbytečné fičury, všechno krásně kulaté, super vtíravá grafika, když je to celé méně přehledné, jak to bylo.

Drupal vs. phpRS

Nebudu tu dělat nějaké rozbory toho co je lepší. Ale jak sám říkáš phpRS je mrtvé a v základu nepoužitelné. Tohle CMS se podařilo naklikat za relativně krátkou dobu a určitě ještě přijde dost změn, které bezbolestněji uděláme právě tady.

Souhlasím s tím, že u Dioné je potřeba se zaměřovat na obsah. Tak pište, kritizujte, vyávejte komiksy o FAVce :o)

A zbytečné fíčury?

 1. Skin s kulatými růžky a barvičkami – Proto vznikla tato soutěž o nový vzhled Dioné. Když někdo udělá skin celý ve strohé šedé bez jakýchkoliv pozlátek a skin se bude líbit, tak samozřejmě bude jako hlavní. V Photoshopu / GIMPu dokáže dnes základně dělat i uklízečka. Tak já se moc těším co tvořivé hlavy vytvoří.
 2. Texy! – Původní Dioné mělo formátování omezené jen na odkazy a tučné písmo. Je to samozřejmě risk dávat někomu neprověřenému širší možnosti na blbnutí, ale tak uvidíme co se z toho vyklube. A Texy! má tu krásnou vlastnost, že nikoho neobtěžuje. Stačí psát, tak jak umíš a text se zformátuje sám.

A coze je tohle za CMS?

A coze je tohle za CMS?

Drupal

Drupal

Proč, proč, proč ne?

Původně mě tvůj příspěvěk celkem nakrknul. Člověk se snaží něco vylepšit, přinést nový vítr do plachet velmi zajímavého projektu, kterým Dioné určitě je, ale stejně se nakonec ukáže, že jediné odezvy, které se dočkáme bude vždy ta negativní. Protože to je koneckonců pro lidi i jednodušší. Když se někomu něco nepovede, tak si pěkně kopnout.

Právě jsem se vrátil z promocí, kde měl děkan projev směrem ke studentům a rozšiřování jejich znalostí a jejich uplatňování ku prospěchu lidstva. Tak toto je myslím příklad toho o čem děkan mluvil. Pokud se ti to zdá stále zbytečné, pokusím se uvést několik „praktičtějších“ důvodů:

 1. Staré Dioné používá phpRS ve verzi (afaik) 1.6.5 u které se mi ani nepodařilo zjistit datum vydání. phpRS samo o sobě je projekt, který už nějaký ten pátek nejeví větší aktivitu.
 2. S odchodem Zdeňka Jonáše Dioné přišlo o prakticky jediného člověka, který s ním dokázal pracovat / ho spravovat. Je tedy na nás, abychom připravili půdu pro příští generaci, která bude schopná / ochotná převzít naší práci po nás. A současný stav byl takový že by ho (imho) jen málokdo po nás převzal. Tímto jsme si (doufám) šance na přežití zvýšili.
 3. Jednoduché úpravy. Pokud se většině čtenářů nebude něco líbit máme lepší možnosti to upravit. Nevím jak vás, ale dvojí kliknutí na „přečíst komentáře“ mne na starém Dioné strašně točilo.
 4. Změna je život. Momentální skin na novém Dioné bude doufejme jen chvilkovou záležitostí, a tak se už osobně těším na nový „hezčí“ skin.
 5. Pokud chceš ještě techničtější detaily, pak tu můžu nabídnout: RSS (momentálně není v provozu), SEO, CoolURI, integrace Google Analytics, permanent reverse links, Texy!, skip Captcha.

Doufám, jako jeden z autorů nového Dioné, že případné problémy nahlásíte a v začátcích překousnete. Každá inovace se potýká s řadou lidí, kteří nepřejí…

Inovace Dioné - ano

Souhlasím s většinou věcí – phpRS je vývojově mrtvé, ale mrkněte na web Samik.eu, který jsem kdysi v phpRS spolutvořil a vidíte, že jde jak XHTML, SEO, RSS, Google Analytics, možnost registrace a pak zmizení captcha otázek a také i jinak řešené komentáře bez 2× kliknutí. A ještě lépe to zvládli na HelpForEnglish.cz. (také hodně upravené phpRS).

Jinak přeji Dioné hodně dlouhý život a úspěšný přechod na jiný modernější systém, jen ten vzhled a rozmístění prvků a zbytečných věcí bych ještě časem upravil. Lidi nemají rádi změny a zbytečné věci, které jsou teď „cool“ (zbytečné hodnocení komentářů a článků, od kterého se postupně upouští, zakulacené rohy všude a blýskavý vzhled stránek. Samozřejmě, pouze můj názor.

phpRS x nový systém

Zdravíčko přátelé. Nechci se pouštět do kritiky nového webu, neboť jak je psáno, je ještě v zárodku, nechme se překvapit.

Nic méně bych chtěl připomenout co dělá Dioné tím co je. Dioné je komunitní web studentů (dnes i z části absolventů) Západočeské univerzity. Je to web, který si získal svojí popularitu nikoliv technologií, ale obsahem, snadno přístupnými informacemi a formou kritiky.

Dnes se Dioné mění, články jsou až na pár výjimek (Jirka Kohout) spíše informační. Aktivity kolem Dioné, Exodus, spolupráce s rádiem se staly nedílnou součástí univerzitního života.

Dost často mě mrzí, že jsem už z tohoto života odešel. Ale to už je život, je tu byznys a tvrdá ruka trhu.

Nic méně, těm co dnes se o Dioné starají bych chtěl vzkázat: Času je málo, věnujte ho tomu, co přináší přidanou hodnotu pro co možná největší počet uživatelů.

Lidem, co čtou zprávy, je zcela fuk na jaké databázi server běží, zda je napsán v PHP, či J2EE. Či běží na apache2 nebo na TomCatu. Lidi zajímá obsah a forma, kterou je tento obsah sdělován. A to jak formální, tak vzhledová.

Nic méně mi bylo slíbeno převedení starých článků včetně komentářů do nového systému. Tak se těším ;-)

Zdravím bývalého studenta FAV :)

Ahoj Zdeňku, jsem rád že se do diskuze také zapojuješ. Zkusil bych tedy poznamenat jednu věc, proti které snad nebude nikdo nic moci namítnout: Dioné dostalo nový redakční systém, od kterého si všici slibujem, že nám ulehčí život a práci s ním. Pokud jde čtenářům opravdu o obsah a ne o vzhled, tak jim bude jedno jaký má Dioné kabátek.

Pokud jde o původní obsah, můžeš si všimnout odkazu na staré Dioné Sám jsi říkal, dělat jen to nejnutnější. Nám se zdá, že zahodit úplně původní verzi by byla přeci jenom škoda, protože tu s námi byla tak dlouho.

Drobná chyba - počet přečtení

Všiml jsem si, že při reloadu stránky se automaticky zvětšuje počet přečtení článku. Udělal jsem asi 20 reloadů a hle – 20 přečtení navíc. Asi by to chtělo omezit pomocí IP a cookies.

Díky

Díky za upozornění. Jsem rád za takovéto konstruktivní připomínky. Nyní by již mělo být vše ok.

Komentáře

No nejhorší je, že jsou tu komentáře obráceně, tzn. ty nové nahoře. Hrozně špatně se to čte (Odstrolovat stránku dolu, nahoru najít vlákno, číst dolů, pak zase nahorů na další vlákno a zase dolů a pořád takhle sem a tam). Nebylo by lepší je zobrazovat přirozeně?

A taky nerozumim, co znamená kolonka „Úvodní stránka“ při přidávání komentáře.

Pokud budou stránky běhat rychle, je mi vzhled celkem ukradenej.

Nevím jestli má cenu reagovat, ale...

Díky. S tímhle souhlasíme, upraveno. Pište, pište, pište, kritiku :) Ta „úvodní strana“ byla jenom chyba v překladu. Upraveno.

FŮJ

OMFG asi tak by se to dalo shrnout, málem jsem to okno zavřel při zděšení kam jsem to zase vlez a najednou koukam Dione… omg kde je staré dobré dione, udělejte přepínátko pro geeky na starou verzi pls :) tohle se nedá číst, moc roztahaný a musim furt schrolovat dolů, všude samej bílej flek, přehlednost 0b. :(

Kritika

Přepínátko na staré Dioné zde samozřejmě je :) Každopádně mě udivuje že si vlastně nikdo nečte tento článek, ale rovnou jde do komentářů. Pokud se ti vzhled nelíbí, udělej návrh na nový. Můžeš tak získat i pěknou odměnu. Nechcem čtenářům nutit nějaké voloviny co si vycucáme z prstu. Proto průběžně upravujem podle reakcí v tomto článku.

Přidal jsem i možnost změny vzhledu na … řekněme jednodušší verzi. Díky absenci obrázků by mohla být i rychlejší.

Dotaz

Ahoj,

přechod na modernější RS dá se říci chápu. Můžete mi ale vysvětlit, proč jste předem nevytvořili a neotestovali nový vzhled a nenaimportovali původní obsah? Ono nainstalovat Drupal se základní šablonou a přidat pět odkazů… nevím jestli se tomu dá říct povýšení. A do třetice, proč jste nezachovali cestu původního RSS kanálu? Co monitoring návštěvnosti na CNW, nedala by se zachovat kontinuita, nebo jste to nahradili něčím sofistikovanějším?

Nepřimlouvám se za návrat phpRS, ale za trochu promyšlenější migraci. Do produkce dát až odladěný kvalitní produkt, nejít cestou, kdy na server z návštevností několika stovek unikátních návštěvníků denně nainstaluju šablonu s popiskem Dione.

Zdraví

JP

Odpověď

Ahoj,

 1. Původní obsah se importovat nebude. Přeci jenom není hezké zachovat staré Dioné? První verze se už takto ztratila v propadlišti dějin a je to imho celkem škoda.
 2. RSS alias přidán.
 3. Nikdo netvrdí že instalace Drupalu, plus pár balíčků je nějaké umění. Ale právě proto to děláme. Proto, aby správa / případné další rozšíření nebylo složité.
 4. Osobně upřednostňuji Google Analytics. Imho všechny tyto systémy poskytují daleko více informací, než je běžně potřeba, takže je celkem jedno jaký systém použijem.
 5. S poslední částí jsem nucen souhlasit. Myšlenka byla taková, že čtenáři Dioné budou mít k novému semestru pěkný dárek. Žel plán tak úplně nevyšel.

Tohle je zacatek konce

Tohle je zacatek konce Dione.

obrázky

Moc by se mi líbylo kdyby zase vedle názvů příspěvků byly loga toho čeho se to týká.

Ted sem si vsim ze je to tam

Ted sem si vsim ze je to tam textem. Ale stejně by se mi líbylo kdyby u tobo textu byly aspoň ikonky :))

Přidáno

Zatím byly přidány ikonky, které byly na starém Dioné. Další přibudou / budou změněny…

deravy drupal

Jo mit postavenej redakcni system na free projektu je sice pohodlne (je to zdarma a nekdo to i zdarma vyviji) Ale ma to i stinne stranky. Kdokoli si muze cist zdrojaky. Pak se klidne stane, ze to kdovijakej nactiletej smrad hackne. Jako například Dolliho web postavenej roznež na Drupalu. viz. komentar na http://www.abclinuxu.cz/….5.0/diskuse

Každá mince má dvě strany

Jak jsem slyšel od p. Herouta: >>Každý zdrojový kód o alespoň dvou řádcích obsahuje alespoň jednu chybu<<. Cesta, kterou jsme se vydali je riskantní, ale je imho riskantní stejně jako kterákoliv jiná. Bezpečnost na webu je tak rozsáhlá problematika, že jí raději svěřím komunitě tisíce lidí, než abych riskoval že právě moje chyba bude to co způsobí pád webu.

HACKER

Stará verze byla taky na redakcnim systemu a nikde nekecal ze se to hackne a podobne... Nechte lidi delat modernizace a nebrante se porad novym vecem :-)

Novy redakcni system

A neni to cele trosku jinak? Dostali jste penize na migraci systemu z projektu PARTNER. Na migraci jste se vyflakli a ted po vas nekdo chtel vysledky. A jelikoz bylo potreba neco udelat, tak jste sem dali novy redakcni system.

Ve vysledku:

 • Evidentne nemate ani paru, jak by mel redakcni system vypadat a tak jste prinesli sice lepsi technicke reseni, nic mene uroven sluzeb pro uzivatele klesla hodne hluboko pod nastoleny standard.
 • Adresa zacinajici v2 je snad docasne reseni, protoze tohle by snad ani de**l nevymyslel.
 • Spousty prazdneho mista a nutnost neustaleho rolovani jsou otravne a lidi to prestane bavit.
 • Dione lidi pred vami delali nekolik let a meli to opravdu vychytane. Vy namete ani paru a jdete do toho. Radeji bezte od toho.

Nebranim se pokroku, ale tohle neni pokrok, tohle je likvidace serveru, myslenky a vseho, co predstavoval. Toto reseni neni lepsi a argumenty typu SEO, Dione bylo samo o sobe indexovano dostatecne. Neprinesli ste zkratka nic. RAdeji to vratte zpatky a bezte od toho

odpoved

By me teda zajimalo, jake konkretni sluzby pro uzivatele klesly... Dione by melo byt hlavne o lidech a o clancich, jen vylozeni rejpalove si najdou neco, do ceho pichnout..

ubohost

Za ty dva roky na Dioné jsem už zvyklý na leccos, ale tohle přesahuje veškeré moje dosavadní představy o tom, čeho jsou lidé (a pravděpodobně to nebudou zrovna studenti z 1. ročníku, jinak by nevěděli tak dobře o PARTNER programu a financování studentských aktivit, že...?) schopni. Ano, dostali jsme stejně jako řada jiných studentských organizací z tohoto programu určitou částku na náš provoz, a to na základě řádně podaného a schváleného projektu. V tomto projektu není ani slovo o tom, že bychom měli provést nějakou změnu redakčního systému!!! To se dá snadno dokázat, pokud chcete, tak vám ten projekt pošlu (i když s anonymy se špatně komunikuje...). Tvrdit, že jsme něco dostali na migraci systému, je tudíž sprostá lež. Když si čtu podobné nenávistné slinty, tak mám někdy opravdu sto chutí se na veškeré veřejné aktivity vykašlat a starat se jenom sám o sobě a svůj prospěch. Naštěstí negativní motivace je taky motivace a nutí mě (a jistě i ostatní lidi z Dioné) dokázat, že na to máme. Navzdory vám a dalším podobným chytrákům. Zdraví JK PS: Samozřejmě nikomu neberu to, že se mu nový vzhled Dioné nelíbí. Náš webmaster dělá všechno proto, aby vychytal všechny mouchy a systém co nejvíce zkvalitnil. Patří mu zato velký dík a má moji plnou podporu. Nikdy se ale nezavděčíme všem, to prostě v této branži nejde.

Jirko, nejlepší obranou

Jirko, nejlepší obranou proti rejpalům je transparentní chování, tzn. zveřejnit projekt i objem čerpaných finančních prostředků z projektu Partner.

Jirka Pavlíček

projekt dione 2008

Klidně, nemám s tím nejmenší problém. Projekt se k dispozici na http://home.zcu.cz/~jkohout4/projektdione.xls Všimněte si, že tam o redakčním systému není ani slovo. Zato je tam spousta cílů v oblasti splupráce Dioné s ostatními studentskými organizacemi či podílu na přípravě a propagaci různých akcí. Když se na ten projekt dívám s odstupem těch několika měsíců, tak myslím, že se nemáme za co stydět. Stejně ale nepochybuji o tom, že se najde někdo, kdo bude tvrdit, že existuje ještě nějaký jiný tajný projekt, jehož prostřednictvím dostáváme od univerzity každý měsíc statisíce až miliony pod rukou. V takovém případě mu mohu poradit pouze to, aby se k nám přidal a tudíž mohl na těch financích nějakým způsobem profitovat:) Jirka Kohout

vzhled

Do nového dne s novim vzhledem :)) tohle barevný schéma je taky moc hezký

Random...

Hehe, jasně. Tak ať mají šťouralové do čeho šťourat, tak každé ráno uděláme náhodný výběr barevného schématu pro příštích 24 hodin :)

Nový vzhled

Můj názor na nový vzhled – Dioné by pomohl někdo, kdo ví něco o typografii webových stránek. Ten nový vzhled s tou zářivou azurovou a světle zelenou na blocích – to je fakt děsný. Abych jen neplácal do větru – tady je kontakt na jednoho člověka, co dělá pěknou a hlavně použitelnou grafiku, tedy když víte, co chcete a necháte mu prostor.

Lukáš Žitník – www.gulage.com. Lidí, co umí pěknou grafiku je v ČR samozřejmě víc, ale Lukáš patří i k těm cenově přijatelným a komunikace bezproblémová. Zkuste se s ním domluvit na Dioné, ale berte to tak, že je to vytížený člověk, rozuměj pracující a umí.

Soutěž...

Ahoj, díky za kontakt. Narozdíl od názoru některých zde nepodepsaných pisálků je realita taková, že na Dioné nedostáváme peníze a tato aktivita je vyvíjena pouze jako studentská zájmová činnost. Samozřejmě že jednou za čas se najde někdo kdo takovouto práci ocení, takže případné finanční injekci se samozřejmě asi žádný rozumný člověk bránit nebude.

Faktem ale je že tento článek měl za úkol přilákat tvořivé dušičky a konstruktivně myslející lidi, aby vytvořili vzhled pro Dioné. Snažíme se tu o to, aby si čtenáři mohli sami říci jak chtějí, aby Dioné vypadalo. A práce posledních pár dní je toho doufám důkazem.

Lukášovi mohu napsat, ale maximálně tak, že mu nabídnu účast v soutěži což je, myslím, férová nabídka.

Soutěž

Ahoj, určitě ho zkus oslovit, za to nic nedáš, takhle jsem zkoušel zařizovat pár věcí pro náš tehdejší www.samik.eu, který dopadl tak, jak dopadl, prakticky studentským nezájmem se podílet a do jisté míry je i rozštěpenost na FEK v několika směrech. Třeba Lukáš bude mít náladu a když mu dolů dáte malý textový odkaz na jeho webovku, určitě to bude pro něj zajímavá a férová nabídka pro vás, i pro něj. Nechci vás podceňovat, ale věřte si trochu více a zkuste klidně rozeslat maila pár normálním grafikům po ČR s touhle neziskovou nabídkou. Dioné není chvilková záležitost a když jsem v roce 2004 znovuzakládal tehdy neziskový server MojeMotorola.cz a „spamoval“ o profi bezplatný hosting a další věci, dá se jen získat. Takže více sebedůvěry a zkusil bych třeba získat nějaké vstupenky i do kina, třeba plzeňská Plaza, vždycky se dá něco nějak dohodnout, stačí si jen věřit a nezabalit to po prvním neúspěchu. Výhodné je to pro všechny.

Malá velikost písma

Jedna připomínka. Velikost písma na celém webu je hodně malá. Oči mi naštěstí ještě dobře slouží, ale na notebooku s displayem 15'4 a rozlišením 1680×1050 po chvíli čteni zde cítím, jak mě začínají bolet. Navrhuji zvětšit velikost na typickou velikost písma zpravodajských webů. Jinak přeji hodně zdaru do budoucna.

Protiklady

Je to těžké vyhovět všem. Je pravda, že ta pokusná velikost písma byla už trochu vyhrocená. Snad 100% šířka už dá trochu pokoj s plýtváním místa. Teď už je to celkem v pořádku, ne?

Ehm?

Žádného plýtvání místa jsem si nevšiml. 100% šířka layoutu je změna k horšímu. Zkus se podívat na obdobná periodika na webu a pravděpodobně najdeš málo těch, které mají šířku plochy pro obsah nastavenu tak širokou. Inspirovat se můžeš například u zpravodajských we­bů.

velikost písma

můžeš si nastavit vlastní velikost písma v prohlížeči

Nepochopení

Neznám jediný web, který navštěvuji, kde bych musel měnit výchozí velikost textu na stránce. Nevidím důvod, proč by mělo být Dione výjimkou. Funkce změny velikosti písma v prohlížeči je poslední záchranou brzdou, ne omluvou designera webu, že nedokázal rozumně nastavit velikost písma přímo na stránce.

velikost písma

muzem udelat anketu aby sme zjistily jak velký písmena lidi chtěj

za předpokladu že starším lidem se časem zhoršuje zrak a tyhle stranky čtou mladší lidi než velké informační portály. lidé kteří čtou tyto stránky mají lepší zrak a proto si můžeme dovolit mít menší písmo :))

treba na ihned.cz mají stejně velký písmo jako tady :))

VZHLED

vzhled příšernej, nedá se v tom orientovat a je to moc roztahaný, třeba i to blbý vyplňování přízpěvku, na co tam je WEB? email? boře to se to nemůže dát vedle sebe a musí to bejt všechno pod sebou

komentáře

jinak si myslim že v komentářích by nemusela být volná řádka před „odpovědět“

nahoru

ahoj. fandím změnám, nicméně si zatím říkám, že to určitě není konečné. ráda bych přispěla i svým návrhem, jenže mé grafické projevy se zarazily někde na úrovni mateřské školy. přesto bych měla připomínku. dole pod článkem, případně komentáři, postrádám tlačítko typu nahoru. u rozsáhlých komentářů je návrat k původnímu článku trochu delší než by se mi líbilo. také jsem si všimla, že v článku se zobrazí požadovaný smile, ale v komentáři ne, jen :) nebylo by lepší to sjednotit?

Díky za podporu

V podstatě jsi řekla to samé co již mnoho lidí před tebou (že ti stávající stav nevyhovuje), ale mnohem rozumější formou. S takovými lidmi je pak radost jednat.

Soutěž stále běží, a tak se můžeš přihlásit i ty se svým „dětským“ projevem :o) Osobně se mi tento skin taky nelíbí. Snad každý student UUD by dokázal vytvořit lepší. Leč … zatím se nikdo nepřihlásil…

Tlačítko „nahoru“ osobně nepovažuji za důležité. Stejnou funkci má klávesa „home“, nebo klepnutí na šipku scrollbaru pravým myšítkem (zde se to může lišit podle typu prohlížeče). Ale pokud toto bude více lidí považovat za důležité, pak není problém přidělat.

Smajlíci v komentářích? Hmm. Budiž můžeme nad něčím takovým zauvažovat. Zase je tu ale spousta lidí, kteří přepisování závorek a dvojteček na roztodivné usměváky nenesou dobře. Tak uvidíme jestli tenhle nápad bude mít podporu.

odstavec

původne jsem měla v plánu napsat to jako tři odstavce, ale viditelně to nebylo pochopeno. zřejmě jeden enter nestačí :)

Texy!

Dole pod vkládacím okénkem u komentářů je odkaz na syntaxi Texy!, kterou komentáře využívají. Texy! bylo vybráno proto, že je pro netechnického člověka řádově jednodušší se je naučit. Pokud chceš vytvořit nový odstavec, použij dva entery. Pokud jenom zalomení, použij enter a mezeru na začátku řádku. Může to znít divně, ale má to svůj význam ;)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Štve vás opisování obrázku? Dioné nabízí přihlášení pod ORION loginem! Každý student ZČU má tedy automaticky konto!
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.