DNY.OTEVRENYCH.DVERI.S11E01.FF

Po roční odmlce jsme pro vás opět připravili seriál reportáží ze dnů otevřených dveří jednotlivých fakult ZČU. Jako první se podíváme na Fakultu filozofickou, která potenciální uchazeče o studium přivítala v pondělí 10. ledna odpoledne...
Celá akce se konala v posluchárně EP 130 v budově FEL. Již krátce před čtvrtou odpolední byla posluchárna slušně zaplněna, nakonec dorazilo odhadem něco přes 300 zájemců o studium na FF. Po stručné úvodní prezentaci fakulty, kterou přednesl proděkan FF prof. Ivo Budil, následovala sprška nejrůznějších dotazů, na které odpovídali další členové vedení fakulty a zástupci jednotlivých kateder.


Řada dotazů se týkala kombinovaného studia a to především věcí jako je povinná docházka na sobotní konzultace či rozdílů mezi prezenční a kombinovanou formou třeba z hlediska standardní doby studia. Na rozdíl od situace před dvěma lety zaznělo poměrně hodně dotazů týkající se uplatnitelnosti absolventů na trhu práce. Zástupci jednotlivých pracovišť FF odpovídali na tyto otázky různě, třeba u oboru Sociální a kulturní antropologie se podle provedené analýzy velká část absolventů uplatní v sociálních službách a v různých neziskových organizacích. Někteří z absolventů tohoto oboru vyrážejí na různé pozice do zahraničí. Uplatnění v nejrůznějších neziskových organizacích je poměrně časté i u absolventů dalších oborů na FF.

Další dotazy se týkaly součet prezenční a kombinované formy), Sociální a kulturní antropologie (130 prezenční + kombinovaná) a Cizí jazyky pro komerční praxi (120). Více než 100 studentů by mělo nastoupit i na Politologii a Sociologii. Velmi vysoký zájem se dá opět očekávat o obor Britská a americká studa, kam by mělo nastoupit 60 lidí. Počty přijatých budou vzhledem k tomu, že část těch úspěšných absolventů přijímacího řízení se následně nezapíše, poněkud vyšší.


Hodně otázek se týkalo i samotného přijímacího řízení a případného zohlednění výsledků ze střední školy případně státní maturity. Zde byla odpověď jednoznačná, jediným kritériem bude výsledek v přijímacím testu založeném na znalostech z humanitně zaměřených oborů v podstatě v rozsahu střední školy. Na závěr si mohli účastníci (tedy alespoň ti, kteří nedorazili autem ani pěšky) jako malý bonus zkusit jízdu narvanou třicítkou na Bory.

Celkově byl den otevřených dveří (přesný název byl v případě FF Informační odpoledne pro uchazeče) pojat klasickým věcným způsobem bez nějakých velkých překvapení a výrazné snahy o to zaujmout a nalákat studenty. U fakulty, která má zatím poměrně výrazný převis poptávky, se ostatně asi ani nic jiného očekávat nedá. Uvidíme, jak se v následujících dnech a týdnech předvedou další součásti univerzity.              

dodff1

prezentace FF


dodff2

pohled do slušně zaplněné EP 130

Váš hlas: Žádná Průměr: 2.6 (5 x hlasováno)

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Štve vás opisování obrázku? Dioné nabízí přihlášení pod ORION loginem! Každý student ZČU má tedy automaticky konto!
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.