ELSA Plzeň

Tento rok se na organizaci Studentského plesu ZČU podílí hned 5 organizací. ESN Pilsen, Stavovská unie studentů ZČU v Plzni, ELSA Plzeň, AIESEC Plzeň a Dioné. V článku o plese jsme slibovali, že vám všechny tyto organizace blíže představíme. Tentokrát si přečtěte informace o organizaci ELSA Plzeň.

 

ELSA neboli Evropské sdružení studentů práva (The European Law Students‘ Association) je mezinárodní, nezávislá, nepolitická a nezisková organizace a jedná se o největší právnickou studentskou organizaci na světě. Současně má 42 členských států a sdružuje přes 38 000 studentů práv. Založena byla v roce 1981 studenty z Maďarska, Německa, Polska a Rakouska. V České republice se do organizace ELSA zapojují studenti právnických fakult z Brna, Olomouce, Plzně a Prahy. ELSA Plzeň je jednou ze spolupracujících studentských organizací se ZČU.

Tato organizace pořádá různé diskuze a konference nejen z advokátní tematiky. Plzeňská ELSA také připravuje každoroční setkání s děkanem či tzv. Moot court – simulaci soudního jednání, která se koná dvakrát ročně, účastní se jí i naši sousedi ze Slovenska a přidat se můžete i vy, studenti FPR (více informací naleznete na oficiálních stránkách).

Co vás ale jistě také zaujme je program STEP (Student Trainee Exchange Programme), který studentům práv umožňuje získat pracovní zkušenost na zahraniční stáži. Vycestovat tak můžete nejen po Evropě, ale dokonce i do USA. Zájem o studenty mají zahraniční univerzity i advokátní kanceláře.

ELSA ale studentům práv pomáhá najít zaměstnání i v domovině. Za tímto účelem vznikl portál ELSA Career, kde můžete sledovat nejnovější pracovní příležitosti, a také se zde dozvíte více o vašem budoucím potenciálním zaměstnavateli. Tyto stránky vás odkáží přímo na inzerát advokátní kanceláře, kde na něj můžete odpovědět, a otevřít tak bránu své právní kariéry.

Navíc se konají různé workshopy zaměřené především na aktuální témata v právu. Sejdou se zde studenti i několik advokátů, pracují v týmech, dostanou nějaký úkol a jeho řešení pak před ostatními prezentují. Na stránkách naleznete i mnoho zajímavých článků, které vám pomohou správně vytvořit životopis, připraví vás na pohovor a přečíst si můžete i o zkušenostech studentů, kteří STEP vyzkoušeli.

 

A co získáš tím, že se do ELSA Plzeň připojíš?

Zkušenosti, kontakty, přátele, ale také možnosti zlepšení prezentace a organizace. Navíc si uděláš obrázek, jak může vypadat takové soudní jednání a potrénovat si můžeš i svou angličtinu.

 

Ještě nehodnoceno. Buďte první :-)

Komentáře

If you are looking for

If you are looking for Managed Hosting that is isolated from other users on the server, We provides you with everything for which you have been waiting for. Our hosting is built on a blazing-fast SSD latest hardware That's Highly tuned for optimum performance. The hosting includes the latest WP version, plugins, themes, automated daily backups, anytime money back, 99.97% uptime and 24x7 support.

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Štve vás opisování obrázku? Dioné nabízí přihlášení pod ORION loginem! Každý student ZČU má tedy automaticky konto!
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.