ESNtrain - nejdelší vlak projede Evropou již za 3 měsíce

ESNtrain je projektem Erasmus Student Network, která je jedna z největších studentských organizací v Evropě. Byla založena před 20 lety s cílem podporovat a rozvíjet mezinárodní studentské výměny. Jako nástroj těchto myšlenek byl zvolen vlak, který bude nejdelším vlakem, který kdy Evropou projel. ESNtrain bude mít 16 vagónů a od 28. března do 21. dubna projede 40 měst v 18 zemích, přičemž navštíví 90 památek světového kulturního dědictví UNESCO... ČR nevyjímaje :)

Českou republikou bude tento půlkilometrový kolos projíždět 5. dubna 2009 a přistoupit můžete i vy.

Vlak bude mít kapacitu 700 lůžek a přistoupit nebo vystoupit můžete kdekoliv na trase v kterémkoliv městě. Stačí si vybrat  Berlín, Stockholm nebo snad Řím. Průběžný způsob obsazování vlaku by takto měl umožnit účast dohromady až 10 000 účastníkům. Vlak bude většinou přejíždět pouze v noci tak, aby se účastníci každé ráno probouzeli v jiném městě. Tam je členové místních ESN sekcí provedou městem a řeknou jim více o historii, kultuře, způsobu života a významných místech jednotlivých měst. Doplněním tohoto denního programu budou dále večerní akce přímo ve vlaku jako například taneční kurzy, jazykové kurzy, hry, prezentace a párty. Za Českou republiku se organizace ujaly dva mezinárodní studentské kluby a to International Student Club na ČVUT a Buddy Systém na VŠE (za podpory ESN Plzeň :).

 

ESN Train

ESN Train Národní koordinátor - Hanka Tolarová, hana@ok.cvut.cz

Případně se informujte přímo u sekce působící na ZČU - ESN Plzeň - esn.zcu.cz

the route

 

Váš hlas: Žádná Průměr: 3.5 (4 x hlasováno)

Komentáře

Ta mapa trasy je dost

Ta mapa trasy je dost neprehledna... jakym smerem to pojede pres CR? Kolik stoji listek? Kolik dni zabere pripadna cesta z Prahy do Rima? :-)

info o cenách a dalších

info o cenách a dalších věcech k nalezení na esntrain.com mapka je orientační ale právě na tom webu je podrobnější :) Jinak začíná se ve Vídni a jede přes Bratislavu, ČR, pak Polsko...

tak ve skutečnosti jsou to

tak ve skutečnosti jsou to 2 kolečka spojená dohromady, takže s římem máš smůlu, ten spodek to jede před prahou, takže zbejvá něm. pol. šve. nor. dán. niz. bel. švý. … z prahy do konce je to asi 17dní :D

překlad trošku divnej: …nejdelším vlakem, který kdy Evropou projel. ESNtrain bude mít 16 vagónů… 16 vagónů je dost málo a nejdelší není, leda by tím byla myšlena délka trasy a né vlaku, pak se to ale nepíše jako nejdelší vlak

a CENA? není uvedena ani na

a CENA? není uvedena ani na webu, což miluju u všech stud. org. prachy to jo ale nenapíšou ani kolik na web a radši nikde moc neříkaj kolik si za zprostředkování řeknou :/ ale tak třeba vás to sveze zdarma po celé evropě :)

pro JackCY: musis obcas

pro JackCY: musis obcas zabrousit i do FAQ…vis? ;) How much does it cost? Top 30 Euros per night and person in a 6-bed cabin plus 20 Euros once (registration fee). The 3-bed cabin bed costs 60 Euros per night and person plus 20 Euros once. The fee includes the train trip, the bed, the ESNtrain experience and a small breakfast (sometimes a bigger one :)). The meals and showers are organized by ESN sections and will be free as far as sponsors can be found. Otherwise, information about cheap food, internet and showers will be available in the ESNtrain Guide. The 20 Euros registration fee covers the cost that is independent of the length of your trip. You get the ESNtrain Guide book, bed linen and a few surprises. The fee has to be paid only once, even if you participate several times in the journey.

If you are looking for

If you are looking for Managed WordPress Hosting that is isolated from other users on the server, We provides you with everything for which you have been waiting for. Our hosting is built on a blazing-fast SSD latest hardware That's Highly tuned for optimum performance. The hosting includes the latest WP version, plugins, themes, automated daily backups, anytime money back, 99.97% uptime and 24x7 support.

 

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Štve vás opisování obrázku? Dioné nabízí přihlášení pod ORION loginem! Každý student ZČU má tedy automaticky konto!
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.