ESNtrain - nejdelší vlak projede Evropou již za 3 měsíce

ESNtrain je projektem Erasmus Student Network, která je jedna z největších studentských organizací v Evropě. Byla založena před 20 lety s cílem podporovat a rozvíjet mezinárodní studentské výměny. Jako nástroj těchto myšlenek byl zvolen vlak, který bude nejdelším vlakem, který kdy Evropou projel. ESNtrain bude mít 16 vagónů a od 28. března do 21. dubna projede 40 měst v 18 zemích, přičemž navštíví 90 památek světového kulturního dědictví UNESCO... ČR nevyjímaje :)

Českou republikou bude tento půlkilometrový kolos projíždět 5. dubna 2009 a přistoupit můžete i vy.

Vlak bude mít kapacitu 700 lůžek a přistoupit nebo vystoupit můžete kdekoliv na trase v kterémkoliv městě. Stačí si vybrat  Berlín, Stockholm nebo snad Řím. Průběžný způsob obsazování vlaku by takto měl umožnit účast dohromady až 10 000 účastníkům. Vlak bude většinou přejíždět pouze v noci tak, aby se účastníci každé ráno probouzeli v jiném městě. Tam je členové místních ESN sekcí provedou městem a řeknou jim více o historii, kultuře, způsobu života a významných místech jednotlivých měst. Doplněním tohoto denního programu budou dále večerní akce přímo ve vlaku jako například taneční kurzy, jazykové kurzy, hry, prezentace a párty. Za Českou republiku se organizace ujaly dva mezinárodní studentské kluby a to International Student Club na ČVUT a Buddy Systém na VŠE (za podpory ESN Plzeň :).

ESN Train

ESN Train Národní koordinátor - Hanka Tolarová, hana@ok.cvut.cz

Případně se informujte přímo u sekce působící na ZČU - ESN Plzeň - esn.zcu.cz

the route