FallCo 2016

Jedna z největších konferencí AIESEC v ČR je za mnou a, i když jsem totálně vyčerpaná, cítím, že mi to dalo neskutečně moc, a kdybych nejela, tak bych hořce zaplakala.

Celou dobu nás provázela hudba. Hudba, seberozvoj, poznávání a zábava jsou věci, které k AIESEC patří. Každá pobočka má vlastní roll-call (jednoduchý tanec na nějakou pecku). Plzeň má Centuries - Fall Out Boy! Jestli neznáš, tak si ji pusť, pokud ji znáš, tak už ji určitě hledáš.

Když přijelo všech 12 poboček na Mácháč a vystoupilo těch 200 lidí, hrály se hry na seznámení: v každém týmu byl jiný člen pobočky a sbíraly se nápovědy, aby se uhodlo slovo. Pak byla Plenary (je vždy ráno a večer) a k našemu velkému nadšení ji měl na starost Francis! Francis je největší týpek z Afriky, co žije ve Švédsku. Má neuvěřitelné charisma a jeho prezentace je skvělá. Je na něm vidět, že se cítí dobře mezi lidmi, je vtipný, uvolněný a pohotový. Pokaždé nám říkal kousek svého příběhu a hráli jsme zvedací hru. Spočívá v tom, že po každé větě, kterou řekne a je pro vás pravdivá, zvednete ruku. Některé věci byly opravdu vtipné (schovávám si tady jídlo do kapes), kolik jsme naspali hodin za ty 4 dny (zvedlo se i pár rukou, že naspali méně než 10 hodin), nebo jestli se nám někdo líbí a budeme mít odvahu za ním jít.

Večer byla Global Village, kde každá pobočka měla svůj stůl a snažila se prezentovat svůj kraj různými úkoly a motivovala odměnami. Druhý den byly workshopy, kde jsme se dozvěděli spoustu věcí o prezentačních dovednostech, jak vést tým, o společnostech a všechno, co byste kdy mohli potřebovat. Každý z nás si vybral 2 témata, dopolední a odpolední. Já jsem šla na přednášku o Doller (nová česká firma - mají super diáře -, jak vznikla, mohli jste se zkrátka zeptat na cokoliv) a na Brand toolkit (jak pracovat se značkou AIESEC,  co se smí a co ne). Večer začala Gala night, tam se rozdávaly ceny pobočkám, které dosáhly nejlepších výsledků za tento rok a - držte se - Plzeň tam šla rovnou dvakrát! Let’s make Pilsen great again!

Třetí den byla na programu simulace. Znovu jsme byli rozdělení do týmů a zkoušeli jsme řešit situace, které se normálně objevují, a je třeba si s nimi poradit.

Víte co je ale stejně nakonec nejlepší? Možnost potkat tolik lidí, kteří přemýšlí jako vy, máte cíl a snažíte se ho dosáhnout společně. Celou dobu máte možnost zajít i za lidmi, kteří už v AIESEC nejsou, s každým si popovídat, využít všechny možnosti, které máte. Hlavní je se nestydět nebo nebát. Na konferencích má každý pocit, že našel druhou rodinu, protože jsou všichni otevření a usměvaví, lidští. Těsně po odjezdu dostanete svou Sugarcube-ku (obálka, ve které jsou vzkazy od ostatních). Když je doma začnete číst, máte připitomělý úsměv a spoustu vzpomínek, u kterých to zdaleka nekončí, protože je tady SprinCo a spousta dalších akcí a zážitků. Co víc lidi spojí než synchronizovaný tanec, pokřiky a dobrá nálada? SprinCo je konference na jaře, kde se znovu sejdou pobočky celé ČR a znovu se prezentuje, dělají worshopy, ale pokaždé je to jiné, protože to vedou různí lidé, je to na jiných místech, takže každá konference je originál.

Strašně se mi líbilo nadšení a atmosféra. Získala jsem nejen kontakty (už pomalu vím, kam bych chtěla na stáž), ale i skvělý pocit, že jsou tady lidé (a že jich je!), kteří mají vizi a plní ji. Že to nejsou jen prázdná slova a to, že tu zde jsou i činy, mě posouvá dál, abych i já byla lepší verze svého já (to zní jako hrozné klišé, ale člověk zkrátka dostane tu novou energii).

Ještě nejsem 100 % rozhodnutá, kam bych chtěla na stáž, ale kamarád má u sebe ubytovaného skvělýho kluka z Turecka (projekt BeHost) a jak vypráví o své zemi, je super. Líbí se mi, že díky tomuto projektu lidé získají přehled a potom tam jet je úplně jiný pocit a zážitek.

Mrkni na to, co děláme - FB - AIESEC Czech Republic nebo na Instagramu - aiesec_pilsen

Více info o projektu BE HOST najdeš zde - http://bit.ly/BE_HOST

 

Váš hlas: Žádná Průměr: 5 (1 vote)

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Štve vás opisování obrázku? Dioné nabízí přihlášení pod ORION loginem! Každý student ZČU má tedy automaticky konto!
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.