HLEDÁŠ PROGRAM WORK AND TRAVEL, KDE SE NEMUSÍŠ O NIC STARAT?

Láká tě vyjet na Work and Travel, ale záplava papírování, hledání letenky, vyřizování ubytování, pojištění a hlavně hledání práce, tě přímo odrazuje? Přečti si zkušenosti studentky Pavlíny s jejím letním pobytem a prací v zahraničí. Kam a s jakou agenturou vyjela 3x po sobě?

Vždycky mě to táhlo někam do neznáma. Mě a většinu mých mladých vrstevníků. Jelikož jsem se narodila do vesničky obývané 300 obyvateli, nebylo to „neznámo“ těžké najít, protože to bylo více méně všude. První velký skok ovšem nastal po maturitě, kdy jsem se rozhodla jít na vysokou do Prahy.

I když jsem byla hodně nervózní, to víte, odjakživa mamánek, byla jsem taky nadšená z těch možností, které na mě v Praze čekaly. Bylo to do té doby nejlepší rozhodnutí, které jsem udělala. Už jsou to 4 roky, vyplněné skvělými přátelstvími, protančenými párty i plné pěkných nervů ze školy, ale jak se moudře říká: „to špatné se rychle zapomene“.

To, co můj příjezd do Prahy připravilo o prvenství v nejlepších rozhodnutích, je moje účast v Summer Camp programu Camp Leaders v USA. V prváku jsem vyjukaná našla na svých dveřích na koleji letáček, že se můžu do Ameriky podívat za 10.000,- včetně veškerého vyřizování, letenky, pojištění, no prostě všeho! A světe div se, ono to tak bylo. Od začátku do konce bylo o mě i celý můj zážitek perfektně a profesionálně postaráno. Přišla jsem k nim, s pocitem, jako bych byla na návštěvě u kamarádů, a nezávazně i bezplatně mi bylo vše vysvětleno. O čem program je, zda na něj vůbec můžu vyjet, kolik si vydělám a co se svou výplatou můžu po USA vidět. Řekli mi, i jaké mají další programy, včetně klasického Work and Travel programu v luxusních a velmi prestižních resortech, jež se jmenuje Resort Leaders.

Odcházela jsem z nezávazného informačního meetingu společnosti Smaller Earth informovaná úplně o všem. Ač bezplatný a nezávazný, já už byla zavázána svou touhou cestovat do neznáma. Takže ještě ten den jsem to oznámila rodině, že prostě pojedu a: „Čáu, já jedu do Ameriky na 3 měsíce!“.

Jelikož takových nás bylo v rodině už více, nebyl to zas takový poprask. S kamarády jsme chtěli vyjet už na střední, odradila nás ovšem spousta papírování a hlavně cena, protože ta moc „student budget-friendly“ nebyla. Camp Leaders to ovšem dělá jinak a nám studentům tak nabízí jedinečnou možnost podívat se na druhou stranu světa za cenu, která je nižší než samotná zpáteční letenka do USA! Kdybych to nevyzkoušela, nevěřila bych. Nicméně absolvování programu Camp Leaders - Summer Camp v USA 3x po sobě mě utvrdilo v tom, že to, co pro mě, a dalších 400 účastníků ročně, Smaller Earth Czech Republic dělá a vyřizuje za naprosto bezkonkurenční cenu, bych jinde hledala marně.

Já pouze musela vyplnit jednoduchý online profil na stránkách www.campleaders.com, případně www.resortleaders.com, natočit krátký videopohovor, kde jsem se snažila, svými odpověďmi co nejlépe zaujmout svého budoucího zaměstnavatele, aby si vybral právě mě, zajít si pro vízum na ambasádu a pak odletět. To je vše. Zbytek mi agentura naprosto bezproblémově zařídila - zpáteční letenku dle mnou zadaných termínů, pojištění na celou dobu pobytu, vízové dokumenty potřebné pro získání víza a hlavně naprosto nejlepší zaměstnavatele a camp na světě, který se po 3 létech tam stal mým třetím domovem (po mém rodném i tom pražském).

Navíc jsou všichni zaměstnanci agentury ochotní pomoci naprosto se vším a vyjdou vstříc každému. O své účastníky se starají, jako bychom byli jejich kamarádi, a trpělivě odpovídají na všechny naše ustrašené, někdy ne příliš inteligentní dotazy. A to bez toho, abychom se cítili nějak hloupě. Nepřímo nás tak připravují na naši zkušenost v Americe, protože tam je vůbec důležité nebát se zeptat.

Takže pokud jste jako většina mladých lidí, nedočkaví vydat se do neznáma a třeba zrovna do campu, kde potkáte ty nejúžasnější lidi na světě, kteří zůstanou vašimi přáteli na celý život a zažijete s nimi jedny z nejlepších párty v životě, neváhejte! Navíc si zlepšíte angličtinu, ale i procestujete kus světa a to za peníze rovnající se slušné dovolené v Chorvatsku. Pak jeďte se Smaller Earth, protože u této agentury se opravdu nemusíte o nic starat. To oni se postarají o vaše naprosto bezkonkurenční léto, plné legendárních historek a zážitků, jež vám bude každý kamarád nebo spolužák těžce závidět.

Váš hlas: Žádná Průměr: 4.5 (2 x hlasováno)