Horkýže Slíže se s Vypsanou fiXou chystají na české univerzity

Hlavním lákadlem jubilejního desátého ročníku hudebního putovního festivalu Gaudeamus Igitur bude oblíbená slovenská skupina Horkýže slíže a stejně oblíbená česká kapela Vypsaná fiXa. Putovní série hudebních festivalů Gaudeamus Igitur Made in Gambrinus 2008 slaví pravidelně na přelomu září a října zahájení nového akademického roku. Ani letošek nebude vyjímkou. Turné se postupně představí v devíti univerzitních městech České republiky, začíná se 25. září v Plzni na Náměstí Republiky . Poslední zastávka je 16. října v Praze na Výstavišti.

Skupiny

Na všech akcích vystoupí na hlavním pódiu oblíbená slovenská kapela Horkýže Slíže , v posledních letech známá Vypsaná fiXa a dále Semtex a Another Way . Dramaturgickou novinkou festivalu je, že v každém městě se svým fanouškům představí i jedna místní skupina. Výběru místních skupin se organizátoři věnovali důkladně a spolupracovali na něm i s rozhlasovým projektem Fajn rock music.

Program

Festivaly jsou koncipovány jako open-air happeningy, hudební část doplní také doprovodný program Na náměstích nebo ve vysokoškolských areálech vyroste na celý den vedle festivalového hudebního pódia také zábavné „G city“ s atrakcemi jako je desetimetrová horolezecká plechovka, sumo v nafukovacím ringu nebo stolní fotbálek. Originální zábavou festivalu Gaudeamus Igitur je původní hra „Titul za 60 minut“. Speciálními hosty festivalu budou tvůrci nového česko-slovenského filmu Malé oslavy, který slibuje taneční salsu a „příběh, který se může stát i vám“, a v němž hrají například Tereza Nvotová, Anna Šišková nebo Bolek Polívka. Samozřejmostí je tradiční festivalové občerstvení.

Začátek akcí je vždy cca. v 16:00 hod., vstup je vždy zdarma. Více informací na www.gaudeamus-igitur.cz .

Gaudeamus Igitur Made in Gambrinus 2008 harmonogram:

Město

Hlavní scéna

Regionální kapely

25.9.2008

PLZEŇ     (Náměstí Republiky)

HORKÝŽE SLÍŽE

VYPSANÁ FIXA

SEMTEX

ANOTHER WAY

ILL FISH

29.9.2008

OLOMOUC (VŠ koleje Šmeralova ul.)

SPLIT BEARING

30.9.2008

BRNO                              (Areál Riviera)

WOODOO