ISIC na kartě JIS?

Karta JIS je na ZČU po léta průkazem studenta a základním elektronickým klíčem k mnoha službám. V posledních letech se snažíme rozšiřovat použití JIS karty i mimo prostory ZČU.

JISkaPrioritou pro rozvoj služeb mimo univerzitu jsou regionální služby, s důrazem dopravu. Postupně se nám podařilo připravit elektronický přenos potvrzení o studiu pro PMDP, nyní je ve stádiu realizace použití JIS karty jako průkazu čtenáře Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje. Dalším rozpracovaným projektem je integrace Plzeňské karty na JIS kartu kde doufáme, že už v příštím akademickém roce bude alespoň část studentů mít možnost použít svoji JIS kartu v regionální dopravě jako platnou Plzeňskou kartu.

V letošním roce se na nás také obrátil prostřednictvím studentských senátorů zástupce GTS ALIVE s návrhem použít ISIC na kartě JIS. Motivace GTS je pochopitelná, jsme jednou z posledních univerzit, která ještě ISIC nemá jako variantu průkazu studenta a počtem studentů jsme pro ně lákavý obchodní cíl. Jejich pohled ale není nezaujatý, proto bychom si rádi doplnili obrázek i přímo vašimi názory.

Podle informací z ostatních univerzit je používanost ISIC průkazů mezi studenty 25-75 procent, zřejmě také v závislosti na poplatkové politice ISIC a ne-ISIC alternativy průkazu konkrétní univerzity. Dle namátkového průzkumu mezi studenty ZČU se názory značně liší, od kategorického "bez ISICu se nedá existovat, poplatek za licenci se mi bohatě vrátil", až po přiznání, že nákup ISICu se držiteli vůbec nevyplatil a v dalších letech si licenci už neprodloužil. Přivítali bychom tedy jako odezvu v komentářích váš názor, zda a jak moc je ISIC užitečný pro studenta ZČU.

Jak už jsem psal v úvodu, naše úsilí je věnováno hlavně regionálnímu použití JIS karty, tedy službám, se kterými se většina studentů v Plzni setkává každý den.  Tam si myslíme, že vynaložené náklady jsou adekvátní četnosti použití služeb. U ISIC k podobnému zhodnocení zatím nemáme dostatek informací.

Proto předem díky za všechny podněty k JIS kartě (nejen na použití ISIC), určitě je vezmeme v úvahu při dalším rozvoji souvisejících služeb.

Jiří Bořík, CIV

Váš hlas: Žádná Průměr: 4 (2 x hlasováno)

Komentáře

ISIC mám od posledního

ISIC mám od posledního ročníku na střední a vždy se mi vyplatil. Nevím jak ostatní, ale např. Česká spořitelna po prokázání ISICem dává jednou ročně na účet 200,-Kč. Tak to už je ISIC skoro zdarma. Co jsem v Plzni, mám ISIC na Plzeňce, ale na JISce bych to brala radši, a to už jen proto, že si ho beru se sebou vždy, když jedu do zahraničí. Kdybych to náhodou ztratila, JISku zablokuju a o nic nepřijdu, ale ztratit na půl roku předplacenou Plzeňku by štvalo. A celkově mi to přijde logický, na co průkaz studenta JIS a ještě ISIC - lepší 2 v 1, když už tu JISku někde uznat nechtějí.

Ztracenou Plzeňskou kartu

Ztracenou Plzeňskou kartu nelze zablokovat a předplatné nechat nahrát na nový kus? Já jsem tedy automaticky předpokládal, že to jde, že jinak by si to snad nedovolili nabízet...

No ja mam Plzenskou kartu

No ja mam Plzenskou kartu zvlast, nemam ji s nicim zkombinovanou, ale kdyz ji ztratis, tak to samozrejme jde prenahrat, oni to maji u sebe, ze mas to predplatne... = vim z vlastni zkusenosti, kdyz jsem ji jednou ztratila. Jen se plati porizeni nove Plzenske karty (asi 170 Kc).

P.S. budete-li se divit

P.S. budete-li se divit malému počtu komentářů, tak je sem přes spamfiltr problém cokoliv delšího nacpat. Přesto je tu spamových komentářů často hromada. Přihlašovat se prostě nechci. 

me se ISIC nikdy nezaplatil,

me se ISIC nikdy nezaplatil, ma moc malo pouziti, tady po Plzni a okoli staci jiska a za rok ty tri hrady a zamky co navstivim mi to nezaplati

Je pravda, ze v zahranici

Je pravda, ze v zahranici vetsinou JISku jako prukaz o tom, ze jsem student neuznavaji, takze z pohledu cestujiciho studenta by se to urcite vyplatilo.

Z pohledu studenta, ktery sedi doma u stolu a jen prilezitostne cestuje, nenakupuje v znackovych (predrazenych) obchodech, nechodi do fitness apod. se to ale nevyplati.

Nikdy jsem ISIC neměl a vůbec

Nikdy jsem ISIC neměl a vůbec mi nechyběl.

ISIC jedine do zahranici.

ISIC jedine do zahranici. krom student agency nevim o nicem kde by mi nestacila JIS

Podle známých je to dobré do

Podle známých je to dobré do zahraničí a prý mají levnější starty v závodech. Já použil 2x, sleva 10kč na vstup na koupaliště. Další rok neprodlouženo.

ISIC se nevyplatí pro ty,

ISIC se nevyplatí pro ty, kteří ho nepotřebují. Je to služba jako každá jiná a myslím si, že volba by tu být měla, ostatně jako na více školách u nás.

 

Jestli člověk 1x rok nakupuje chytře na netu, 1x za rok jede na dovolenou do zahraničí, 1x za rok navštíví památku + si třeba udělá výlet někam do příhraničí nebo na koncert či festival, tak je ISIC jasně pro a bohatě se to vyplatí. Pokud člověk sedí spíš na zadku, moc necestuje, je mu ISIC k ničemu. Pokud je rozdíl mezi normálním JISem a ISIC třeba 100Kč (v Praze jsem to tak měl), tak je to jasné.

 

Jako všechno kolem je to otázka toho, k čemu to člověk chce používat a jestli se mu to vyplatí musí vědět hlavně sám. Já jsem jednoznačně pro a bez možnosti mít na výběr jsem jen odkázán na to, co je, i když mi to sebevíc nevyhovuje.

 

Pro info - nákup u mironetu na ISIC se slevou, boardmania, aquaparky v německu 50% slevy, památky v zahraničí většinou na isic zdarma (Řecko například letos, namísto 4eur), slevy na vstupenky na velké festivaly atd. Pak samozřejmě ještě přímo portál od isicu - http://www.isicpoint.cz/, kde podle volby každého je další fůra možností.

 

Jsem rozhodně pro zavést i v plzni, pražský isic mi dokázal ušetřit ;-)

Určitě není vhodné mít jeden

Určitě není vhodné mít jeden konkrétní typ karty, ale mít možnost výběru si myslím je ideální řešení. Pevně věřím, že studenti, co žijí trochu aktivněji a zejména ti dojíždějící, ho bohatě uživí.

Ja bych JIS a ISIC vubec

Ja bych JIS a ISIC vubec nespojoval, prijde mi to zbytecne a naklady na implementaci bych povazoval za plytvani rozpoctem. At si ISIC poridi jen ten, kdo ho opravdu potrebuje jako separe kartu a ne ze mu ho bude mlcici vetsina dotovat.

Díky za komentáře, přidávám k

Díky za komentáře, přidávám k některým komentářům vysvětlení nebo vlastní názor:

mkuncova: Pokud je karta vázaná na konrétní osobu, provozovatel v případě vydání nové karty předplacené služby převádí, to platí o JIS i Plzeňské kartě. Platíte pouze manipulační poplatek za vydání nové karty nebo ztrátu podle sazebníku.

blahoutv: možnost volby máte i teď. Komu se ISIC vyplatí, jistě si ho pořídil jako samostatnou kartu. Otázka leží jinak - používá aktivně ISIC tolik studentů, aby to vyvážilo náklady imlementace a provozu ISIC na kartě JIS? ISIC není jen potisk jedné strany karty, to je i management licencí, revalidací, souvisejících plateb a s tím spojené náklady.

U Plzeňské karty je to jasné, tu má spolu s JISkou v peněžence skoro každý student. Takže spojit dvě karty v jednu a ušetřit  prvákům jednu nebo více cest na PMDP pro Plzeňskou kartu je jasné plus. Spolu s už funkčním elektronickým potvrzením a samoobslužnou zónou Plzeňské karty v areálu univerzity bude mít každý student velmi zjednodušený přístup k dopravním službám.

Deratizer: ano, to je podstata věci. Každá funkce nebo služba navíc něco stojí a zdroje (finanční i lidské) máme omezené. Proto je třeba se rozhodnout, co je potřebnější a užitečnější.

 

Jsem pro možnost volby.

Jsem pro možnost volby. Osobně dojíždím s ČSAD a na ISIC mám výrazně menší slevu než na žákovský průkaz, a protože jej jinak téměř nevyužiji, osobně bych si pořídil JIS bez ISICu, kdyby bylo na výběr.

Docela se mi líbilo, že na

Docela se mi líbilo, že na UJEP (vysoká škola v Ústí nad Labem) byla studenstská karta zároveň ISIC kartou a kreditní kartou. Ušetřilo to spoustu místa v peněžence...

Co trvalo ČVUT pár měsíců,

Co trvalo ČVUT pár měsíců, nám zabere pár let....hlavně, at je o čem rokovat na jednáních;-)

Jo, tak na to se zeptej

Jo, tak na to se zeptej QAB...

If you are looking for

If you are looking for Managed Hosting that is isolated from other users on the server, We provides you with everything for which you have been waiting for. Our hosting is built on a blazing-fast SSD latest hardware That's Highly tuned for optimum performance. The hosting includes the latest WP version, plugins, themes, automated daily backups, anytime money back, 99.97% uptime and 24x7 support.

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Štve vás opisování obrázku? Dioné nabízí přihlášení pod ORION loginem! Každý student ZČU má tedy automaticky konto!
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.