Jaké to je být členem studentské organizace?

AIESEC, AEGEE, I.A.E.S.T.E., studentská komora senátu… Říkají Vám tyto názvy něco? Pokud ano, tak jste již měli možnost poznat jednu z více studentských organizací na naší univerzitě. Tyto organizace spojuje právě to, že celý jejich chod je plně zabezpečen studenty, kteří působí na jednotlivých fakultách Západočeské univerzity v Plzni. Co vede tyto lidi k tomu, aby vedle studia pracovali ve studentské organizaci, která, v drtivé většině případů, pracuje na neziskovém charakteru?

Na tuhle otázku nejspíše nejde univerzálně odpovědět. Jako jeden z redaktorů DIONE mohu nabídnout alespoň svou zkušenost člena mezinárodní organizace AIESEC.

Jako každý student chodím na přednášky a cvičení, ale pořád jsem si říkal, že mi k tomu něco chybí. Místo, kde bych si dokázal vyzkoušet v praxi to, co se ve škole učím. Mohl jsem si vybrat mezi dvěma možnostmi. Najít si brigádu či částečný úvazek ve společnosti, která tématicky odpovídá mému oboru (pro zajímavost je to ekonomka ) nebo využít nabídku AIESEC, která se mi zrovna naskytla. Přiznám, že jsem zprvu netušil, co vlastně budu v této organizaci dělat, ale s čistým svědomím mohu říci, že svého rozhodnutí nelituji. Za tři roky, co už studuji, jsem totiž stihl vyzkoušet opravdu hodně činností, které souvisí s mým oborem. Nemůžu to tvrdit s určitostí, ale v normální práci by se mi toto nejspíše nepovedlo.

Neříkám, že být členem studentské organizace musí být nutně pro každého. Ale člověku, který rád poznává nové lidi, získává nové zážitky a zkušenosti, to mohu vřele doporučit.

Ještě nehodnoceno. Buďte první :-)

Komentáře

If you are looking for

If you are looking for Managed Hosting that is isolated from other users on the server, We provides you with everything for which you have been waiting for. Our hosting is built on a blazing-fast SSD latest hardware That's Highly tuned for optimum performance. The hosting includes the latest WP version, plugins, themes, automated daily backups, anytime money back, 99.97% uptime and 24x7 support.

 

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Štve vás opisování obrázku? Dioné nabízí přihlášení pod ORION loginem! Každý student ZČU má tedy automaticky konto!
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.