Klubovna a coworkingové centrum Kulturka

Ve středu 1. listopadu 2016 byla oficiálně otevřena klubovna a univerzitní coworkingové centrum Kulturka. O co se jedná a proč byste měli Kulturku navštívit i vy, se dočtete v následujícím článku.

Kulturka je shrnující název pro prostory menší klubovny a sousedící coworkingové kanceláře s perfektním zázemím nejen pro studenty a zaměstnance ZČU, ale i pro veřejnost. V těchto nových prostorách ZČU najdete několik stolků, základní kancelářské potřeby, dokonce třeba i tablety či ruční skener, v budoucnu se můžete těšit i na tiskárnu, kde bude tisk placen přes JIS kartu. Nechybí samozřejmě ani free WiFi přes nám studentům již známý eduroam (nebo zcu-mobile).

V tomto útulném centru se můžete sejít s kamarády, studovat, dát si zdarma něco dobrého k jídlu či pití (funguje zde systém samoobsluhy, využít můžete dokonce i ledničku a mikrovlnku), v případě nouze si lze zakoupit něco i v sousedící Kavárně Íčko. Velký potenciál má také větší místnost s interaktivní tabulí (coworking office), která je primárně určena pro práci studentů ZČU, ale také se zde konají různé přednášky, v případě domluvy zde můžete pořádat i svou. K dispozici je zde i dataprojektor.

Navzdory tomu, že je Kulturka otevřena teprve dva dny, již se zde uskutečnila debata v režii US Point, nebo Cestovatelský večer pod záštitou AIESEC Pilsen. Na jaké přednášky se můžete těšit v následujících týdnech, naleznete zde. Na již zmíněnou místnost, která ale může fungovat také jako kancelář, je nyní v přípravě rezervační systém, pomocí kterého si budete moci tuto místnost zamluvit pro své potřeby, ale také uvidíte, kdy je volná. V Kulturce se rovněž pořádají autorská čtení, budete si zde moci prohlédnout a případně zakoupit knížky vydané na Západočeské univerzitě, nebo si sem zajít na různé plánované výstavy.

Kulturka je jedním z pracovišť Informačního a poradenského centra, takže si sem mohou pro informace zajít nejen aktuální studenti ZČU, ale také uchazeči či absolventi. Tento coworking spolupracuje nejen se ZČU a studentskými organizacemi, ale také například charitou – kromě přednášek se zde konají i pravidelné charitativní bazary. Navíc zde poznáte dvě milé slečny, koordinátorky celého projektu Terezu Sváškovou a Kláru Jedličkovou. Jak celý projekt vznikal, nám shrnula Klára Jedličková: „Od našeho prorektora Doc. Ladislava Čepičky, Ph.D. nám byl zadán úkol vymyslet, jak co nejlépe využít tyto prostory, kde původně sídlila prodejna propagačních předmětů ZČU a Informační centrum. Inspirovala jsem se na zahraničních univerzitách i v českém prostředí a připravila koncept Kulturky, jakožto kulturní klubovny určené pro studenty i širokou veřejnost a sousední coworking office. Zatímco klubovna je otevřená naprosto všem, každý může přinést návrh do programu, či se u nás usadit, udělat si čaj či kávu, tak Coworking je určen primárně pro studenty či studentské organizace, kteří mají možnost zde využít vybavených kancelářských prostor pro svou práci, pro pořádání besed, přednášek, nebo týmových porad. Nápad se líbil a tak vznikla Kulturka.“

Centrum, které naleznete v Sedláčkově ulici 19, Plzeň, má otevřeno každý všední den od 9 do 19 hodin, přičemž se tato doba může díky přednáškám i protáhnout. Další informace včetně rozpisu plánovaných přednášek naleznete na oficiální Facebookové stránce.

Já Kulturku využila hlavně proto, že jsem doma momentálně bez internetu. Ze školy se člověk po dlouhých přednáškách snaží spíše „zmizet“ a v kavárnách často nebývá klid, navíc si tam je nutné něco objednat. Zdejší atmosféra a hlavně idea poskytnout studentům nejen „kancelář“, ale i možnost uspořádat přednášky atd., mě naprosto nadchla.

Neváhejte tedy a navštivte Kulturku i vy!

 

 

Váš hlas: Žádná Průměr: 2 (1 vote)

Komentáře

If you are looking for

If you are looking for Managed Hosting that is isolated from other users on the server, We provides you with everything for which you have been waiting for. Our hosting is built on a blazing-fast SSD latest hardware That's Highly tuned for optimum performance. The hosting includes the latest WP version, plugins, themes, automated daily backups, anytime money back, 99.97% uptime and 24x7 support.

We have a   free online

We have a   free online jigsaw puzzles  for the jigsaw puzzles center.

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Štve vás opisování obrázku? Dioné nabízí přihlášení pod ORION loginem! Každý student ZČU má tedy automaticky konto!
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.