Knihotoč, aneb vezmi knihu na výlet

Pokud cestou při přecházení z budov Klatovská-Chodské náměstí, nekoukáte jen do poznámek na další cvičení, anebo po výstavních kouscích opačného pohlaví, zajisté jste si všimli knih, které jsou před pedagogickou knihovnou. Možná jste se i zamysleli, proč jsou zrovna tam, nebo zvídavější z vás se třeba zastavili a přečetli si o Knihotoči něco víc, stejně jako já. Princip této dalo by se říci hry, mi přišel velice zajímavý, a proto bych vám o něm chtěla napsat něco více.

Co to je knihotoč?

Knihotoč je „hra“, která podporuje literaturu a šíření knih mezi čtenáři. Před několika lety ji vymyslel Američan Ron Hornbaker a od té doby už se rozšířila do celého světa.

Princip hry je úplně jednoduchý. Na předem určených místech (která najdete na adrese http://www.knihotoc.cz/kde.asp ) například knihovny, kavárny, čajovny nebo i méně tradičních jako je sedadlo v autobuse, tramvaji – můžete najít knihy různých žánrů.

Pokud si nějakou knihu půjčíte, zaregistrujete na internetu její „toč“ a tím vzniká přehled o tom, kde jaká kniha je a kolikrát byla přečtena. Můžete se k ní i dle své libosti vyjádřit v komentáři.

Také se může stát, že budete mít doma nějaký literární skvost, který byste rádi poslali do světa. Pak tedy stačí označit knihu štítkem, nahlásit ji do knihotoče prostřednictvím formuláře na  www.knihotoc.cz   a tím je vše připraveno k tomu, aby se mohla vydat do rukou dalších dychtivých čtenářů, kteří i v dnešní době e-booků a dalších elektronických vymožeností, stále dávají přednost klasice. Protože není nad ten pocit, když otevřete knihu, prolistujete ji a cítíte tu vůni papírových stránek a tisku. Pak už jen zbývá se pohodlně usadit a vnořit se do světa, kde je všechno možné. Papírové knihy prostě mají své kouzlo…

 

 

 

 

Váš hlas: Žádná Průměr: 4 (5 x hlasováno)

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Štve vás opisování obrázku? Dioné nabízí přihlášení pod ORION loginem! Každý student ZČU má tedy automaticky konto!
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.