Koho budete volit v říjnových předčasných volbách do Poslanecké sněmovny?

Česká strana sociálně demokratická
8% (19 hlasů)
Strana svobodných občanů
13% (30 hlasů)
Česká pirátská strana
25% (57 hlasů)
TOP 09
13% (30 hlasů)
Hlavu vzhůru
1% (2 hlasů)
Občanská demokratická strana
3% (6 hlasů)
Změna
1% (2 hlasů)
Strana soukromníků ČR
0% (1 x hlasováno)
Křesťanská a demokratická unie-Československá strana lidová
4% (10 hlasů)
Suverenita
0% (0 hlasů)
Strana práv občanů - Zemanovci
0% (0 hlasů)
Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury
4% (8 hlasů)
Dělnická strana sociální spravedlnosti
5% (11 hlasů)
ANO 2011
8% (19 hlasů)
Komunistická strana Čech a Moravy
2% (5 hlasů)
Národní socialisté - levice 21. století
0% (1 x hlasováno)
Strana zelených
4% (10 hlasů)
Koruna Česká
1% (3 hlasů)
Nikoho, nepůjdu k volbám
6% (13 hlasů)
Celkem hlasů: 227

Komentáře

zuzaku

Na dione, coby studentsky server univerzity, by se nemela zatahovat politika.

I pro studenty je politika

I pro studenty je politika dulezita.

Na akademické půdě je

Na akademické půdě je zakázaná politická a náboženská agitace. Jestliže jsou v anketě všechny možné volby, pak to není agitace. (obdobně jako studentské volby) Pokud by se ve škole nemohlo mluvit o politice nebo náboženství, tak můžete rovnou zavřít všechny obory politologie a teologické fakulty.

Podle § 2 odst. 10 je na VŠ

Podle § 2 odst. 10 je na VŠ zakázáno zakládat a organizovat činnost politických stran a hnutí. O náboženství Zákon o vysokých školách nemluví vůbec. Asi tolik k "je zakázáno".

Na druhou stranu je neformálně považováno využití univerzity k šíření náboženské nebo politické propagandy za chucpe. Ovšem i tento dobrý zvyk upadá tak, že když se před nedávnem předvedl politicky uvědomělý ansámbl z 1.LF UK "institucí podpořenou" halasnou podporou K.S. v prezidentských volbách, za burany a ostudu akademické obce je považovalo jen několi výstředních intelektuálů.

Co se týče anket a voleb nanečisto, tak je to značně na hraně. Při detailnější analýze je totiž jasné, že jde o zavlečení politické propagandy na akademickou půdu pod rouškou akademického zájmu. A tedy při skutečně přísném mravním posouzení je to zavrženíhodné. Vzhledem k výše uvedené kazuistice bylo toto přísné pojetí akademické etiky opuštěno podobně jako např. onkání a onikání.

No vida, tak už to není

No vida, tak už to není zakázáno ani v zákoně o VŠ. No a to co je neetické nebo zavrženíhodné, je pro každého trochu jiné. Pro mě jsou to třeba anonymní komentáře.

Patolog

Děkuji za projev řádně vyvinutého duševního trpaslictví. Pokusit se spojit zpochybnění připomenutí ještě nedávno celkem obecně platných etických norem poukazem na vlastní poměrně minoritní postoj, navíc způsobem, který je zcela jasným pokusem o ad hominem, to je něco, co by si in natura zasloužilo argument ad baculum. Svědčí to totiž především o tvé poměrně značné aroganci spojené s neochotou se zamyslet. Kdybych chtěl spadnout na tvoji úroveň, neskončil bych konstatování, že anonymní nickname i tykání, jsou natolik běžnou součástí "internetové kultury", že výpady tímto směrem jsou téměř tak směšné, jako nářky, že se na fotbal nechodí ve smokingu.

Kdybych chtěl klesnout na tvoji úroveň napadání jen pro samotný pocit "to jsem to natřel", mohl bych pokračovat třeba tím, že mi přijde neetické jakkoliv podporovat stranu, jejíž (čtvrtý) místopředseda je odpůrcem jednoho ze základních pilířů demokracie, totiž všeobecného volebního práva.

anonymní??

Škoda že neexistuje nějaká možnost pro bývalé šéfredaktory, jak si zachovat orionkonto a moci dále komentovat přihlášený. Ráda bych Lukášovi dělala radost.. Všechno nejlepší Lukáši k svátku :-PPPPPPPPP