Koncert Dana Bárty v Plzni

Fanoušci Dana Bárty a kapely Illustratosphere jsou srdečně zváni na jejich koncert při oslavách 25. výročí ZČU.

Koncert určený všem milovníkům vynikající muziky se uskuteční ve středu 19. října od 21 hodin v DEPO2015. Narozeninové vstupné je stanoveno na symbolických 125 Kč.

Koncertem Dana Bárty a kapely Illustratosphere pokračují letošní oslavy 25. výročí založení Západočeské univerzity v Plzni. Jedenáctinásobný držitel Ceny Anděl v kategoriích Zpěvák roku a Zpěvák čtvrtstoletí Dan Bárta vystoupí v doprovodu kapely Illustratosphere ve složení: Filip Jelínek – klávesy, trombon, perkuse, Robert Balzar – kontrabas a basa, Míra Chyška – kytara a Jiří Slavíček – bicí.

Dan Bárta se tak na chvíli vrátí do Plzně, k níž má řadu vazeb a s univerzitním prostředím jej spojuje mnohé, včetně toho, že se sám nedávno stal studentem – na Ostravské univerzitě začal studovat aplikovanou ekologii. Jak sám říká, v Plzni strávil část svého mládí, studoval nástavbu po střední škole, a především zde odehrál svoje první koncerty s několika plzeňskými bigbeatovými kapelami, z nichž nejznámější je Alice: „Strávil jsem tu velmi podstatné tři roky mladosti. Dospíval jsem v Plzni, začal tady hrát a zpívat a vymetat večírky, Plzeň je mé krajské město zkrátka.“

„V rámci oslav 25 let Západočeské univerzity jsme chtěli uspořádat i koncert pro veřejnost. Zvolili jsme proto umělce, jehož jméno má renomé a jehož tvorbu oceňují lidé různých skupin – studenti, akademici i veřejnost, která si ráda poslechne netuctovou, náročnější, a přitom velmi příjemnou muziku,“ vysvětluje výběr interpreta Veronika Nováková z pořádajícího odboru Vnější vztahy ZČU.

 

Vstupenky je možné zakoupit na portále goout či v kamenné prodejně DEPO2015, Presslova ulice 14. 

19. October 2016 - 21:00 - 20. October 2016 - 0:00
Ještě nehodnoceno. Buďte první :-)

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Štve vás opisování obrázku? Dioné nabízí přihlášení pod ORION loginem! Každý student ZČU má tedy automaticky konto!
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.