Letní Univerzity po celé Evropě

Toužíš vycestovat do zahraničí za co nejnižší náklady? Tak vyjeď na Letní Univerzitu kamkoliv po Evropě. Zajímá tě, co všechno na takové Letní Univerzitě můžeš zažít? Pro lepší představu nám své zážitky z Cestovatelské Summer University sdělil Karel, jehož cílem byla cesta po Transsibiřské magistrále.

1) Kájo, jaká byla tvoje cesta Transsibiřskou magistrálou, zažil jsi v průběhu nějaký nezapomenutelný zážitek?

Naše cesta začala v Saint Petersburgu a během 18 dní jsme procestovali 6 000km až k jezeru Bajkal. Právě u Bajkalu jsem zažil svůj nejlepší zážitek a to, když široko daleko v okolí nebylo nic, jen jedna budka, které se říká baňa (ruská sauna). O půlnoci jsme v ní s partou lidí seděli a potom jsme všichni při svitu Měsíce společně běželi, úplně rozpálení, zaplavat si do Bajkalu. Je to fakt skvělý pocit a všechny problémy v takovýchto chvílích najednou zmizí. Po oficiálním ukončení této Cestovatelské Letní Univerzity se naše skupina dohodla na neoficiálním prodloužení si výletu do nedalekého Mongolska, Číny a Malajsie takže se nám cestování protáhlo o další dva týdny. Je zajímavé, že na každou Letní Univerzitu jsem přijel mezi cizí lidi a po skončení Letní Univerzity jsem se cítil, jako když odjíždím od rodiny.

2) Co to je AEGEE? Jak funguje Letní Univerzita? Kdo všechno se může Letní Univerzity zúčastnit?

AEGEE je jedna z největších studentských organizací v Evropě, která spojuje mladé lidi všech studijních zaměření. Letní Univerzita je nejoblíbenějším projektem AEGEE a její hlavní myšlenka vychází z toho, že nejlépe zná určitý region člověk, který v něm žije a může tak jednoduše ukázat, co všechno jeho domovská země či město nabízí. Studenti různých univerzit tedy vytvoří událost (obvykle dvoutýdenní program) pro studenty z ostatních evropských univerzit a následně je k sobě pozvou. Zúčastnit se mohou studenti nebo i absolventi univerzit, kteří jsou členy AEGEE.  Každou skupinu tvoří okolo 25 účastníků, tyto skupiny bývají vyváženy věkově, národnostně i genderově.

3) Do jakých destinací mohu vycestovat a jaké je zaměření Letních Univerzit?

Letos je možnost vybrat si až ze 75 Letních Univerzit po celé Evropě. Konkrétně to jsou místa od Kanárských ostrovů na západě přes Sicílii a Řecko na jihu, Helsinky a Petrohrad na severu a na východ až ke vzdálenému Ázerbájdžánu a Gruzii. Každá Letní Univerzita je tematicky zaměřena např. na cizí jazyky, kulturu, sport či hudbu a tanec, ale všechny Letní Univerzity mají společnou tzv. Evropskou noc. Evropská noc je večer, na který všichni účastníci přivezou svoje národní jídlo/pití a následně probíhá celovečerní degustace připravených pokrmů.

4) Z jakých typů Letních Univerzit si mohu vybrat?

Letní Kurz - SummerCourse (SC) je dvoutýdenní jazykový kurz, kde se účastník může naučit jazyk dané země. Celkem se jedná o minimálně 14 hodin výuky týdně (doplněné o různé workshopy). Cena je stanovena od 150 do 250 Euro za dva týdny.

Letní Kurz Plus - SummerCourse Plus (SC+) je zintenzivněný jazykový kurz, který trvá 2-4 týdny. Minimální doba výuky je 20 hodin týdně a výuku vedou rodilí mluvčí dané země. Cena je stanovena na 90 Euro na týden.

Cestovatelská Letní Univerzita - TravellingSummer University (TSU) je cestovní letní univerzita, kterou organizují minimálně dvě pobočky AEGEE. Doba trvání vychází na 2 až 4 týdny, během kterých účastník navštíví minimálně 4 různá místa. Žádná speciální výuka se zde neodehrává, cíl je poznat místní kulturu a tradice. Cena je 90 Euro na týden a mimo výše uvedené obsahuje cestovní náklady mezi místy programu.

V ceně kurzu je zahrnuto ubytování, strava 2-3x denně, vstup na různé akce v rámci připraveného programu, workshopy, náklady na cestování mezi městy.

V ceně není zahrnuta doprava NA a Z místa konání, což je důležité především u Cestovatelské Letní Univerzity, při které je místo začátku a konce rozdílné.

Zájemci o výjezd na Summer University si mohou svoji vysněnou destinaci vybírat zde

5) Do kdy se mohu přihlásit na Letní Univerzitu?

Termín pro odeslání elektronické přihlášky vyprší dne 24. dubna 2016. Předtím je ale nutné stát se členem studentské organizace AEGEE a zaplatit tak členský roční poplatek ve výši 450 Kč. Poté vám bude vytvořen členský účet, jehož prostřednictvím můžete elektronickou přihlášku vyplnit.

Podrobnější informace si přijďte poslechnout na informační schůzky, které proběhnou v následujících termínech:

středa - 13. dubna
úterý - 19. dubna

... a to vždy od 18:00 v HJ 202 v budově FEK (Husova ul. 664/11)

Navštivte také stránky naší pobočky AEGEE v Plzni.

Zdroj: Facebooková událost

Váš hlas: Žádná Průměr: 4.3 (3 x hlasováno)