Majálesové oslavy

Rok se s rokem sešel a my jsme si znovu volili krále majálesu. Z kandidátů, kteří jsou i se svými programy zveřejněni zde, vyhrál Chrami se svou družinou baletek. Za mohutného rachotu zvítězil se 107dB na Náměstí republiky 23.4. po 19 hodině. Korunu mu předal dnes již bývalý král BlueJack, který ještě poslední týden úřadování obcházel všechny vysokoškolské kluby, aby potěšil své bývalé voliče.
Každá královská družina se prezentovala celkem dvakrát na pódiu uprostřed Náměstí republiky. Volební agitace probíhala různými způsoby. Výjimkou nebyly vtipné scénky či zpěv. Závěrečný souboj kandidátů vyhrál Chrami se skupinou baletek z Labutího jezera a jen těsně v patách měl kandidáta Toníka Večerníčka III. a jeho halekavou skupinu postaviček z pohádek se 105dB.
Nutno zdůraznit, že večerníčkovské postavičky vykřičely toto číslo vlastními hlasivkami, kdežto baletky se neostýchaly použít i podpůrné vynálezy moderního světa :). Možná to je důvodem, proč se po volbách na kolejní síti ZČU začala rozvíjet diskuze o metodách volby krále Majálesu.
Majáles pokračoval oslavami za hudby skupiny DiscoBalls a celá akce probíhala až do nočních hodin.
Další den, jak už je zvykem, probíhaly koncerty v plzeňském amfiteátru, kde byly nejžhavějšími kapelami současnosti Kryštof, Tleskač, UDG, Horkýže slíže, zpěvačka Marie Rottrová aj. Jako obvykle jste mohli soutěžit o titul Borec Majálesu a když jste byli dostatečně rychlí, mohli jste získat i tričko s potvrzení o tom, že můžete používat titul BM (Borec Majálesu). Pro zájemce o svatbu na celých 24 hodin tu byl stánek. Tam jste mohli říci své "ano" a poté si celý den už jen užívat výhod manželství dle svého uvážení :). Hudební zakončení vystřihla kapela Polemic a nezbývalo než se rozejít a začít se těšit na příští ročník majálesových oslav.

>>korekce: Miroslav Krbec

Král Majálesu 2010

Plzeňský amfiteátr Majáles 2010

Váš hlas: Žádná Průměr: 3.3 (9 x hlasováno)

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Štve vás opisování obrázku? Dioné nabízí přihlášení pod ORION loginem! Každý student ZČU má tedy automaticky konto!
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.