Mezinárodní den archeologie aneb staň se archeologem

Je vám 0-100 let? Chcete se pobavit a zajímá Vás minulost? Bylo nebo je Vaším snem si zahrát na archeologa? Chcete si určit pohlaví skutečné kostry nebo zjistit jak na kostech poznáte různá onemocnění? Zajímá Vás, jak vypadají archeologické a antropologické laboratoře a chcete si v nich vyzkoušet na vlastní kůži práci archeologa? Chtěli byste na vlastní oči vidět stovky let staré předměty a něco se o nich dozvědět?

Pokud jste alespoň jednou odpověděli ano, přijďte na workshop: "Průvodce prací archeologa". Připraveno je archeologické pískoviště, lepení keramiky, kreslení nálezů, určování kosterních pozůstatků, zajímavé publikace, informace o některých výzkumech našich kateder a mnoho dalšího! Kromě toho jsou pouze v tento den pro veřejnost otevřeny laboratoře katedry archeologie a katedry antropologie! Drobná odměna pro každého připravena!

Kdo může přijít? Kdokoliv! Přivítáme malé i velké, studenty i dospělé, děti i důchodce! Kolik to stojí? Vstup na workshop je pro všechny ZDARMA!

Kdy a kde? 17. 10. 2015 od 10:00 do 18:00 v laboratořích Katedry archeologie a antropologie, budova děkanátu Filozofické fakulty v přízemí, Sedláčkova 38, Plzeň.

Těšíme se na Vás!

17. October 2015 - 10:00 - 18:00