Miloš Zeman je dobrý prezident?

Příští rok v lednu se chystá druhá přímá volba prezidenta v samostatné historii České republiky. Snad každý, kdo trochu sleduje internetová média nebo občas zapne televizi, ví, že v první přímé volbě prezidenta zvítězil Miloš Zeman. Od této první události, kdy jsme si mohli vyzkoušet celonárodně přímou demokracii už uplynulo spousty času a troufám si říct, že každý si může vytvořit určitý obrázek, zda to byla nebo nebyla šťastná volba. Během těch necelých čtyři let působení Miloše Zemana na Pražském hradě jsme si postupně vytvořili obrázek, zda prezidentovi, který byl zvolen přímo občany České republiky, můžeme přidělit větší kompetence, necháme ty stávající a nebo mu nějaké sebereme. Máme z České republiky udělat poloprezidentský režim po vzoru Francie nebo prezidentský režim po vzoru Spojených států amerických? A nebo se naopak vrátit k modelu, který byl před přímou volbou? Má být vytvořen zákon, díky kterému na základě splnění určitých podmínek může sám lid nebo parlament dané země sesadit prezidenta, který se nazývá impechment?

Pokud chcete slyšet na tyto otázky odpověď, tak přijďte na přednášku Potřebujeme (silného) prezidenta, která se koná v úterý 14. března ve Studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje, která sídlí ve Smetanových sadech od 17:00  ve vzdělávacím centru.

Přednášejícími jsou:

Jindřich Šídlo – šéfreportér portálu Seznam.cz

Kamil Švec - politolog FSV UK v Praze

Celou přednášku bude moderovat Přemysl Rosůlek, který působí na Katedře politologie a mezinárodních vztahů při FF ZČU.

Vstupné zdarma

Na akci pozval Pavel Růžička

Váš hlas: Žádná Průměr: 2 (3 x hlasováno)