Nanohraní v Techmanii

Nanotechnologie jsou technologiemi zítřka, ale setkat se s nimi můžete už dnes. A možná častěji, než si myslíte. Zajímají vás nanotechnologie? Chcete se o nich dozvědět více? Pak právě pro vás je připraven program Nanohraní v rámci evropských projektů SeeingNano a RRI Tools.

<--break- />

Nanohraní se koná dne 12. 3. 2016 od 10.00 – 19.00 v prostorách Techmania Science Center.

V přednáškách se o nanotechnologiích dozvíte mnoho zajímavostí a v prezentacích předních českých firem z této oblasti uvidíte nejrůznější výrobky, v nichž se nanotechnologie využívají. Program bude probíhat v horním konferenčním sále a v dolním multifunkčním sále. Oba sály se nachází v hlavní budově Techmanie.

 

HORNÍ KONFERENČNÍ SÁL

Připravuje se pro vás prezentace firem a jejich výrobků z nanomateriálů (například kartušový filtr do bazénů), nano-show, nanopexeso, nano-aplikace a kavárna s pracovními listy.

 

DOLNÍ MULTIFUNKČNÍ SÁL

V dolním sále se můžete těšit na přednášky v časech:

13:30 – 14:00 Nanomateriály a nanotechnologie v lékařství (Ing. Tomáš Kovářík, Ph.D, Nové technologie – výzkumné centrum ZČU)

Výzkum a vývoj nanomateriálů pro medicínské účely přinesl řadu zajímavých aplikací, jako jsou biokompatibilní nanočástice, nanovlákna, nanotrubičky a nanostrukturované vrstvy. Rozmanitost chemicko-fyzikálních vlastností nanomateriálů předurčuje jejich využití v dalších aplikacích, jako jsou biosenzory, zobrazovací sondy, nosiče látek a selektivní léčiva. Záměrem přednášky je seznámit posluchače s důležitými vlastnostmi nanomateriálů, způsoby jejich charakterizace a vědeckou činností Výzkumného Centra – Nové Technologie v této oblasti.

 

14.30 – 15:30 Nanotechnologie – unikátní svět netušených možností (Ing. Jiří Rezek, Ph.D., FAV ZČU) 

Při této přednášce bude pozornost věnována novým unikátním nanomateriálům, jejich vlastnostem a aplikacím. Účastníci přednášky se také dozví, jakým způsobem lze vlastně materiály s nanometrovými rozměry připravit. Na závěr budou mít všichni zájemci možnost vidět některé vybrané unikátní materiály na vlastní oči, na některé si dokonce budou moci sáhnout.

 

16:00 – 16:45 Výsledky výzkumu TUL a aplikace nanotechnologie v oblasti ochrany povrchů (prof. Ing. Petr Louda,CSc.,TUL)

Program bude v rámci návštěvy Techmania Science Center zdarma, přičemž prvních 100 účastníků akce obdrží po splnění aktivit malý dárek. Součástí programu je zdarma workshop prezentující výstupy projektu RRI Tools, které se týkají zodpovědného výzkumu a inovací se zapojením všech zúčastněných stran. Nanohraní se zúčastní ANKER technology, s.r.o., FAV ZČU, Nové technologie - výzkumné centrum ZČU, NanoTrade, s.r.o., nanoSPACE, s.r.o., Pardam, s.r.o., SCi-LiNE, PIKATEC CZ, s.r.o. a Technická univerzita v Liberci.

 

Podívat se také můžete na video této události. 

 

12. March 2016 - 10:00 - 19:00
Javascript is required to view this map.
Ještě nehodnoceno. Buďte první :-)

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Štve vás opisování obrázku? Dioné nabízí přihlášení pod ORION loginem! Každý student ZČU má tedy automaticky konto!
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.