Nový obor učitelství francouzštiny pro střední školy

Významný úspěch zaznamenala Fakulta filozofická ZČU v Plzni.  Získala akreditaci pro nový magisterský studijní obor Učitelství francouzštiny pro střední školy. První studijní běh bude zahájen už v příštím akademickém roce 2011-2012. O přijetí se mohou ucházet absolventi bakalářských oborů s francouzštinou vyučovaných na ZČU v Plzni a jiných českých vysokých školách.

     Absolventi najdou uplatnění jako učitelé ve středních školách všeobecně vzdělávacích i odborných, v jazykových školách, ve vyšších odborných školách, v zájmových a podnikových jazykových kurzech. Jejich jazykové kompetence jim však umožní profilovat se v dalších povoláních vyžadujících znalost francouzštiny na vysoké úrovni, a to jak ve státní správě, tak v neziskovém sektoru, v obchodních organizacích a v dalších oblastech, kde se předpokládá schopnost kvalitní komunikace ve francouzštině a případně dalším cizím jazyku, který je povinně volitelnou součástí programu. V rámci oboru budou moci studenti realizovat jeden studijní semestr na Univerzitě v Arrasu ve Francii a po úspěšném absolvování získat nejen diplom FF ZČU, ale zároveň i diplom partnerské francouzské univerzity.

     Akreditace naznačuje perspektivy kvalitního rozvoje filologií na Západočeské univerzitě. Úspěch je o to cennější, že ho bylo dosaženo v době, kdy všechny vysokoškolské studijní obory procházejí procesem přísného kritického hodnocení ze strany Akreditační komise.

Zájemci o více informací o oboru se mohou obracet na studijní oddělení FF.

David Behenský

Váš hlas: Žádná Průměr: 3.5 (2 x hlasováno)

Komentáře

C'est impeccable!

C'est impeccable!

Nejedna se spise o

Nejedna se spise o nesystematicky krok? Ucitelske obory prece patri na pedagogickou fakultu.

Přesně to samé mě taky

Přesně to samé mě taky napadlo. Proč na fylozofické fakultě je učitelský obor? Když už je pajda, tak má být na pajdě. To rovnou můžete velkou část pajdy zrušit a rozstrkat učitelské obory na ostatní fakulty.

tak učit tě stejně nikde

tak učit tě stejně nikde nenaučíLaughing.........hlavně, že ten člověk o to bude mít zájem

Tak zase proč neyvužít, že

Tak zase proč neyvužít, že ZČU má vícero fakult, které se specializují na určité obory. Proč tříštit síly. Učitelství matematiky se taky učí na FAV, protože FPE na to nemá kvalitní lidi, a nemá smysl aby je měla.

Konkrétně tento případ ale spíš vypadá na to, že stejně nikdo z absolventů učit nepůjde. Budou to lidi, co předpokládám budou dost dobře umět jazyk. Že z pedagogického oboru, to se nikdo ptát nebude. Na FF by jim asi čistě jazykový obor neakreditovali, tak to vyřešili takto.

Proc? Protoze jakeholiv

Proc? Protoze jakeholiv nekoncepcni reseni (tj vyuka ucitelstvi na FAV, pedagogika na FF, programovani na FPE, atd.) je neoddiskutovatelne spojeno s vyssimi naklady - a to samozrejme neplati pouze pro VS.  Z meho pohledu je toto oslavny clanek na plytvani statnimi penezi...

Ano programování na FPE, to

Ano programování na FPE, to je doopravdy síla :-)

Podle mě by bylo nejlepší na

Podle mě by bylo nejlepší na FPE vyučovat pedagogické předměty a na ostatních fakultách vyučovat oborové předměty a potom je jedno na jaké fakultě je psaný daný obor.

Mně to dává asi takový smysl

Mně to dává asi takový smysl jako Katedra tělesné výchovy na Fakultě strojní.

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Štve vás opisování obrázku? Dioné nabízí přihlášení pod ORION loginem! Každý student ZČU má tedy automaticky konto!
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.