Parkhotel opět praskal ve švech

Již po deváté studenti ZČU zaplnili sály Parkhotelu v Plzni. Právě zde se již několik let odehrává nejoblíbenější společenská akce mezi studenty - Studentský ples ZČU. Letošní rok byl laděn do tématu Sci-fi & Fantasy a že bylo na co se dívat se můžete přesvědčit sami :)

Darth Vader :)

Celkem se uskutečnil již jedenáctý ročník této jedinečné akce. Vše začalo jako vyvrcholení tanečních kurzů pro zahraniční studenty v sokolovně na Bolevci, které během semestru učili členové ESN Pilsen. Nyní se jedná o jednu z nejžádanějších akcí, na které tvoří zahraniční studenti asi jen 2 % účastníků. Studentský ples to není jen o tančení, důležitou roli zde hraje také zvolené téma.

Jaké téma bude, si mohou každoročně zvolit sami účastníci. Téma Sci-fi & Fantasy loni skončilo na druhém místě, tenkrát vyhrálo téma Great Gatsby. Letos to bylo velmi těsné a o pouhých pár hlasů porazilo Sci-fi & Fantasy téma 50 a 60. léta.

Jak to již každoročně bývá, jakmile začal prodej, vstupenky zmizely během pár minut. Nakonec se však na všechny dostalo a dokonce i několik vstupenek zbylo. Organizátoři vzali v potaz feedback od účastníků z minulého ročníku a provedli v organizaci několik změn, jako například omezení kapacity či brát důraz na tématické vystoupení. I letos se mohou účastníci vyjádřit k organizaci plesu pomocí formuláře

Plesu se letos zúčastnilo více jak 1 100 lidí z řad studentů, hostů, vystupujících a organizátorů a pomohli tak uskutečnit jednu z největších akcí, která se v Parkhotelu vůbec koná. Začátek plesu byl již v 19 hodin a tančilo se až do 2 hodin do rána.

Program plesu

Fotky z akce si můžete prohlédnout na FB

Ples připravila studentská organizace ESN Pilsen, která se stará o zahraniční studenty přijíždějící na ZČU. Máš zájem se zapojit do našich činností? Podílet se na podobě příštího ročníku plesu? Tak mrkni na náš web!

tým ESN Pilsen