Podpisová akce na podporu setrvání Dr. Štěpánka na FST

Fakultou strojní v těchto dnech hýbe diskuze o případném ukončení pracovního poměru resp. snížení úvazku jednomu z vyučujících
z Katedry materiálu a strojírenské metalurgie (KMM), RNDr. Ivo Štěpánkovi.
Doktor Štěpánek se zabývá problematikou depozice a analýz chování a vlastností povrchových vrstev, na katedře působí od roku 1995. Zajišťuje výuku cvičení v předmětech Nauka o materiálu a Strojírenské materiály. V současné době navrhuje vedení katedry v souvislosti s ekonomickými problémy KMM (zapříčiněnými především nízkým počtem studentů, ale i relativně nižším objemem prostředků získaných z výzkumu a vývoje) snížení jeho úvazku na 0,5 (původně bylo dokonce navrhováno ukončení pracovního poměru), což je pro něho nepřijatelné.

Proti tomuto kroku se zdvihla vlna nevole ze strany řady studentů, kteří upozorňují jak na pedagogické kvality doktora Štěpánka, tak i na jeho výsledky v oblasti VaVaI. Během několika dnů se do skupiny požadující jeho setrvání na ZČU a nekrácení úvazku připojilo zhruba 150 lidí. V pondělí kolem poledne proběhla petiční akce, kdy bylo během jedné hodiny získáno 76 podpisů. Petice byla následně předána děkanovi FST doc. Jiřímu Staňkovi, který přislíbil studentům další jednání o tomto tématu.

Text petice i další informace k tomuto tématu můžete najít na stránkách autorů petice na Facebooku. Situaci budeme dále sledovat, rádi zveřejníme i případné stanovisko zástupců KMM, kteří snížení úvazku uvedeného akademického pracovníka navrhují. Rovněž uvítáme, pokud se k této záležitosti vyjádříte v komentářích.   

Váš hlas: Žádná Průměr: 3.8 (8 x hlasováno)

Komentáře

Osobně neznám dotyčného

Osobně neznám dotyčného pedagoga, snad jsem ho ve škole ani nikdy neviděl, ale petice mela být spíše adresována ministerstvu, než děkanovi. To ministerstvo platí za studenty a stále tyto peníze ubírá. Mít celý úvazek na katedře, tedy z peněz z dotace je naprostý luxus a málokdo si ho může dovolit. A rozhodně ne KMM. Vzorovou ukázkou je toho celá pajda, kde také akorát učili, byli odkázáni akorát na dotaci na studenta a tento rok se jim povedlo udělat sekeru 18 miliónů. Tam muselo být propuštěno i několik desítek zaměstnanců. Mimochodem pro rok 2011 přijde univerzitě na dotaci o 80 mega míň, což je rozpočet jedné fakulty.

Pokud je dotyčný akademický pracovník tak výborný vědec, tak nechápu proč by mu mělo vadit snížení úvazku, když si přece vydělá daleko větší peníze na projektech. Nejlépe se však pracuje ve vědeckých týmech, ale to je na KMM vcelku nemožné, protože si tam hraje každý na svém písečku, věda se vykazuje mimo katedru/fakultu a pak to takhle dopadá.

Politika ministerstva čím dál jasněji říká, že vysoké školy zde nejsou jen od toho aby učili a finance na výuku jsou čím dál menší. Proto nastávají i situace, že třeba výborní pedagogové musejí pryč, protože katedra si je prostě nemůže dovolit. 

Pan Stepanek na FST je jako

Pan Stepanek na FST je jako pan Brousek na FAV. To jen k vysvetleni, proc se behem hodiny naslo tolik podpisu, a take pro ty kdo nejsou z FST. Podepsali se ti co byli zrovna ve skole, cili ne zadni lajdaci, co dostavaji zapocet zadarmo. Osobne jsem delal zapocet u pana Stepanka na druhy opravny termin. Vzdy je to bohuzel o tom, ze pokud studenti chvali ucitele tak reakce je takova, ze se rekne ze to dava zadarmo...Ale jsme v CR a tady se nesmi chvalit, jinak je to krajne podezrele.

Co se tyce uvazku na KMM. Je s podivem, ze vysokoskolsky vzdelani lide to hasi za 5 min 12. To asi pekne lajdacili a nechodili do 3.patra na management, ekonomiku a rizeni. Chtelo by se rict - jejich skoda - bohuzel to odnasi nevinni.

Je pravdou, ze kdo plati, ten porouci. KMM jsou ale svereny od MSMT finance, ktere jsou nas studentu. A vlastnik techto financi si urcite preje, aby studenti meli kvalitni a prinosnou vyuku a take ho musi zajimat, jak ktery ucitel si na ne udela cas pro konzultace. V tomto ohledu je pristup pana Stepanka neodiskutovatelny. Prave proto ho take mnoho studentu zna. Ikdyz s nim nemaji cviceni, mohou za nim prijit a nechat si latku kvalitne vysvetlit. A student, ktery latku pochopi, ji pak v dalsim studiu muze dobre aplikovat. Je pak take dobry absolvent. Dobry absolvent je pak dobry zamestnanec/podnikatel. A ten pak statu odvadi vysoke dane...

 Predstavme si, ze si za studium bude student platit. Komu by pak zaslal svuj nesouhlas se zmenou pedagogu? V dobre vire sel na fakultu potazmu na katedru podle personalniho obsazeni. Je to jako s lekarem. Kazdy chce toho nejlepsiho a pta se ostatnich pacientu na zkusenosti. 

 Zasadni je take to, proc o tak zajimave obory KMM, ktere dnes praxe tolik pozaduje, je ze strany studentu tak maly zajem. Myslim si, ze uz se nemuze donekonecna argumentovat tim, ze to je chyba studentu, ale ze je neco shnileho take jinde. Ma KMM skutecny zajem o vice studentu? Jake strategicke kroky k dosazeni tohoto cile tedy cini?

At tato podpisova akce dopadne jakkoli, je do noveho roku pozitivni, ze laxni studenti FST, kteri se deni na fakulte temer nevenuji (volby, organizace, studium) kulturne vyjadrili svuj nazor na deni na katedre KMM.

Tesim se na dalsi clanek, ktery bude o reakci odpovednych.

Dalsi nesmysl. Jak jsem psal,

Dalsi nesmysl. Jak jsem psal, mel jsem Krenka a nepotreboval jsem zadne konzultace, protoze to zvladl v 90 minutach perfektne vysvetlit. Ale jasne jsem slysel, co Stepanek probira na cviceni a kdyz si stezuje, jak ho nikdo nema rad, pak jsou potrebne konzultace. A jestli nekdo nezvladne ani cviceni z NM, ktere neni nijak tezke a ma problem se zapoctem, pak by nemel na univerzite co pohledavat. Tak jako clovek, ktery pise s pravopisnymi chybami a jeste je v celem dopise posila studentum a ti je pak povesi na internet. To jste ten dopis meli alespon opravit. Takto to snizuje uroven nejen Stepanka, ale vsech!

Zločinné ministerstvo a

Zločinné ministerstvo a zločinná vláda. Vládní koalice pravičáckých zlodějů a tunelářů.

Všechna pracoviště těžko mohou "dělat vědu", pajda je toho příkladem. Jediný výsledek toho finančního tlaku je vytváření umělých a nepotřebných grantových projektů o ničem a nanic. Protože skutečně podstatný nadprůměrný výzkum se rodí z nadšení jeho autorů i bez finančního donucení.

Strhla se nevole ze strany

Strhla se nevole ze strany studentům, protože ten zápočet z NM už nedostanou zadarmo

Blbost

Blbost

No abych rekl pravdu,

No abych rekl pravdu, opravdoveho odbornika jednoznacne definuji vysledky odborne prace, asi je rozumne se podivat na http://www.kmm.zcu.cz/Stepanek/publikace.htm

Je opravdu pravdou, ze od r. 2004 neni zaznam [podle takovych prezentaci se take nekdy rozhoduje]? Mozna, ze pokud by se vysledky objevily i na oficialnich strankach katedry. problem by zadny nebyl :-)

 

 

Supr, tak ho vyhodime...prej

Supr, tak ho vyhodime...prej malo maka. A na koho se podivam ted...aaaaaa...flakaci treste seCool

Dalsi pomatenec? Tady se asi

Dalsi pomatenec? Tady se asi jiz pred Silvestrem slavilo a pil se neredeny etylalkohol. Neoslepl jsi?

Supr, tak ho vyhodime...prej

Supr, tak ho vyhodime...prej malo maka. A na koho se podivam ted...aaaaaa...flakaci treste seCool

ehm............http://home.zc

ehm............http://home.zcu.cz/~jkohout4/vedazcu.xls

Nevím, já petici naprosto

Nevím, já petici naprosto vědeomě nepodepsal, protože nevím, co mi dává právo mluvit do interních věcí fakulty. Fakultě jako takové nic neplatím. Tahle petice je zas jedna facebook-stádní záležitost

Kolik toho pan štěpánek odučí oproti ostatním?

Proč nemá pracoviště přímo na univerzitě, když má plnej úvazek?

Katedra potřebuje ušetřit ---> někoho bude chtít asi propustit nebo znáte někdo jinej postup jak dosáhnout úspor? Bylo by tedy fér, kdyby studenti, kteří petici podepsali, napsali jméno jiného učitele! Takhle to připomíná klasické odborářské vřískání.

Jak moc ten výzkum a ta zmiňovaná kniha má vědeckou hodnotu? Moje bakalářská práce bude laikovi a nezainteresovanému člověku připadat jako zázrak, klidně se však může jednat jen o slovní průjem jednoho 21 letého zabedněnce. Poskládat slova -komplexní přístup, optimální výsledek a mezi naplácnout 60 stran leštěnejch prdů , co všechno jsem mezitím "dělal" umí kde kdo. 

Na závěr bych dodal, že jsem u pana štěpánka zápočet dělal a vážím si ho, jeho přístup je skutečně ojediněle výborný. Odpovědi na tyto otázky neznám, informace mám jen z jedné strany od pana Štěpánka. Panu štěpánkovi jsem odepsal na jeho email, že si ho jako učitele vážím, žádnou petici však podepisovat nebudu. 

Problém celé věci je, že do toho nikdo, kdo petici podepsal, nevidí. Je to jako, když po mě tehdy chtěla Amnesty international podpis pro nějakého Vietnamského novináře, který je prý neprávem vězeň. Podepsat se umím, což o to, ale.....

co je to ojedinele vyborny?

co je to ojedinele vyborny? To je, ze napsal zapocet kazdemu? Urcite jsou i jini, ojedinele vyborni. ja jsem mel Krenka a ten je take ojedine vyborny a ma take uvazek jinde. mam ted Krize, Bernaska, Halu a ti jsou take ojedinele vyborni a take nemaji urcite plny uvazek a mam spoustu jinych ojedinele vybornych ucitelu na jinych katedrach. Jejich ojedinelost je v tom, ze se snazi naucit a zabyvat se tim, co potrebujeme a hledaji cestu, jak nas to naucit. Nikoliv jak rozestvat situaci na pracovisti - viz lesteni vzorku a lesteni klik (ze Stepankovo dopisu, ktery je zoufaly a mel by vest k jeho okamzitemu vyhozeni z univerzity). To je populismus a demagogie, nikoliv ojedinelost z hlediska vyuky, ale z hlediska Stepankovo charakteru!

Jeho přístup ke studentům je

Jeho přístup ke studentům je ojediněle výborný - tím je myšleno, že jim věnuje spoustu času. Zápočty rozhodně nedává zadarmo. 

Zbytek jsou nesmysly, na který nehodlám reagovat, pač jsem se k osobám výše zmíněným nevyjadřoval a pokud tě tak dráždí slovo ojediněle - jeho přístup byl skutečně ojedinělý ve srovnání s učiteli, se kterými jsem se DOPOSUD potkal. To není výčitka ostatním. Ten čas, co nám věnoval po nikom ani chtít nemůžem.

Krom toho, já se pana Štěpánka nezastávám, což by taky při přečtení mýho příspěvku mohlo dojít.

 

 

Ojedinělost učitele si

Ojedinělost učitele si představuji tak, že nás naučí ve vymezeném čase. Nikoliv, že se k němu musí chodit na hodinové konzultace (slyšel jsem o čase od 14 do 21 hod! - kdo mu ten čas zaplatil!, nebo nemá nic jiného na práci?). Mne Křenek naučil NM ve vyhrazeném čase a to ještě zajímavou a humornou formou. I další učitelé učí ve vyhrazeném čase. Znovu opakuji, jestliže je potřeba tolik konzultací a věnovaného času, pak je něco v nepořádku - buď se studentem nebo s učitelem. Teď jsem se na SMA učil týden, protože jsou přednášky logicky poskládané. Je toho hodně, ale lze se to nějak naučit. Jak to poznám za cvhíli. Ale abych někam chodil na dlouhé konzultace? To by mi dalo signal, ze jsem mimo mísu! (nebo učitel?)

Jo a ještě jedna věc - já KMM

Jo a ještě jedna věc - já KMM taky studuju.

Škoda, že se studenti

Škoda, že se studenti nezajímali o skutečnost, než proběhla podpisová akce, ke které je přímo pan RNDr. Štěpánek dopisem vyzyval. Poslal dopis přes 120 studentům, které v minulosti učil a napsal tam plno polopravd. Chtěl jsem po něm, aby tyto polopravdy opravil, ale bohužel tak doposud neučinil. Jsem zvědav, jak se k tomu postaví vedeni katedry a fakulty. Toto se stát v soukromé sféře, tak by se postupovalo velmi radikálně dle jasného scénáře.

Ozývám se proto, že bylo se studenty úmyslně manipulováno. Navržené snížení úvazku RNDr. Štěpánkovi nebylo v souvislosti s jeho výkonem, proti kterému nemám žádných námitek - naopak!, ale proto že a) měl jako jeden z mála pracovníků na KMM na výuce doposud úvazek 1,0 b) jeho podíl v projektech je vysoký, nicméně tyto peníze dostával doposud navíc ke svému platu (to nikde na FST není) c) katedra je ve velkých finačních problémech. Takže jeho snížení úvazku z výuky na 0,75 je zcela logickým krokem. Další úvazek do 1,0 může mít ze svých projektů, tak jako všichni ostatní a to i s ohledem na to, že je tak úspěšný, jak sám ve výzvě studentům napsal.

Jestliže chcete, studenti, KMM skutečně pomoci, tak se učte tak, aby se zvýšil kredit celé FST, informujte o této univerzitě a strojařském oboru i mladší kolegy, aby se na tuto školu a fakultu hlásili. Protože jedině tak se získá víc finančních prostředků. Protože jinak na KMM zůstane tak 30% současných úvazků, které budou hrazeny z výukové činnosti. (To nemá s financováním státu co dělat, je to dané skutečností demgrafického vývoje posíleno také nezájmem o strojařinu).

PS: Petiční akce není řešením a protože se i nadále na KMM budou snižovat úvazky a možná i úplně rušit, nedoporučuji, abyste i v případě, kdy se to doktne dalších skvělých lidí (kterých je na KMM hodně a již se jich to i dotklo snížením třeba až na 0,25!), takto postupovali.

Jako student chci pomoci.

Jako student chci pomoci. Studenti nemaji takove moznosti, jako FST. U nas na SPS nikdo z FST ZCU nikdy neprijel, ale treba az ze Zlina prezentaci udelali. A to je to do Zlina dvakrat dal. O tom co se deje na KMM - myslim tim vedecky, se moc ani mezi studenty FST nevi. Ale co delaji v Liberci za nanotechnologie je kazdy mesic v TV reportazi. Spolehat se na to, ze po absolvovani skoly budu jeste prezentovat skolu? Klub absolventu FST nefunguje, ale podivejme se na jine Uni a uvidime ten rozdil. Udelat se toho da mnoho, ale je uz 5min po 12. Holt se nikomu do niceho nechtelo, jinak si nedovedu vysvetlit, ze moznosti ktere se nabizely nikdo na FST nevyuzil. Ted se zase bude mluvit o demografickym vyvoji, nechuti studentu studovat strojarinu...no vinik je radu let stale stejny. STUDENT. A veri tomu jeste nekdo? 

Dobry den, souhlasim s Vami.

Dobry den,

souhlasim s Vami. Na druhou stranu musím uvést, že naše oddělení Povrchového inženýrství a jeho členové se snažíme tento handicap nějak minimalizovat např. tím, že píšeme projekty, které jsou zaměřeny na zvýšení kvality výuky (tento projekt nám vyšel  byl již konán workshop), dále jsme podali projekt na to, aby mohli být studenti umístěni do vybraných firem na stáže. Výsledek o přijetí budeme vědět na konci ledna. Další projekt, který jsme napsali je na zapojení studentů do vědecké činnosti v oblasti povrchového inženýrství. Takže za svoji osobu a moje podřízené v oddělení mohu s klidným svědomím napsat, že si tento stav uvědomujeme a snažíme se s tím něco dělat. Jestli to lze ještě nějak zvrátit. Předpokládám, že podobné snahy jsou i v dalších odděleních. Samozřejme je to vždy o lidech, takže i o studentech.

Ohledně studentů, tak neházím na ně zodpovědnost za tuto situaci, která je na KMM. Jen jsem vysvětlil, že tento problém je širší, než jak bylo v úvodu presentováno ve vazbě na RNDr. Štěpánka.

Dobrý den, zajímalo by mě,

Dobrý den,

zajímalo by mě, jak je to s financováním katedry. Finance university jsou přístupné na oficiálních stránkách univerzity, u kateder už to tak není. 

Mě jde o to, jestli katedra má skutečně, pokud by např. nevykázala žádnou jinou činnost než učení příjem daný pouze tím tzv. normativem na studenta, který se pokud vím po všech přepočtech u ZČU pohyboval kolem 35 tisíc. Koukal jsem na to na stránkách ministerstva financí. Pak je skutečně na vině hlavně systém financování ze strany státu.

Jde mi o to, že financovat katedru z projektů je jaksi.....nejisté. Peníze na projekty se řekl bych v příštích letech rozhodně nenavýší + vyprší doba projektů financovaných EU, resp. ta hlavní část.

Zajímal by mě ten poměr fixního příjmu a projektů? 

Sám KMM studuji, v součastnosti 3. ročník.

Děkuji za odpověď.

 

Dobry den, zastavte se u mne,

Dobry den, zastavte se u mne, vysvetlim Vam to. Je to slozitejsi. Na studenta je ted 48 tis na rok. FST ma koef. 1,6.

S pozdravem

Ant. Kriz

myslím, že minulý akad. rok

myslím, že minulý akad. rok (tedy 2009/2010) se na katedru materiálu hlásilo asi 20 lidí, stejný počet šel na KKE a na KKS (která má ale dva obory, kde na každý se rovněž hlásilo okolo 20 lidí).......a když jsem se díval na zápisy z r. 2008/2009 tak se na KMM hlásilo snad 7 lidí (podobně na KKE), takže studenti určitě zájem o materiály neztrácejí, ale najdou se mezi nimi, která tato problematika zajímá (ovšem nevím, jak to bylo v předchozích letech)

Tomu, zde nerozumim.

Tomu, zde nerozumim.

Stepánka zna pouze mala cast

Stepánka zna pouze mala cast studentu a dela se takovy povyk. To uz opravdu neni co jineho resit? Myslim si, ze to studenti, tak Stepanek uvedenym dopisem dost prehnali. Je mnoho lidi, kteri z univerzity primo odchazi, tomuto se jen snizil uvazek. Je to zbytecna histerie a myslim si, ze by pan Stepanek mel odejit uplne, alespon jestli funguji nejaka pravidla na tomto pracovisti. Jestli ne, tak je vse stejne zbytecne a je to jen o histerii jednoho jesitneho cloveka a jeho populistickem dopise. Za chvili zde muze byt petice pro zachovani Paroubka, Topolanka nebo take zachovani cikanu na Vinicich. Opravdu to nechapu a je ta az tragikomicke a to jak ze strany Stepanka, tak ze strany studentu, tak i predstavitelu univerzity, ze neco takoveho dopusti!

Napsat dopis, kde si

Napsat dopis, kde si definitivně naštveš zbytek katedry opravdu není populismus. 

Dopustí co? Že se 100 lidí podepíše na papír pod text, kterému věří? 

Proč by tomu měla fakutla bránit. Pokud vím, máme zde svobodu slova. Můžem si říkat, co chci, když ostatní nebudu urážet. V petici pokud vím nebyla žádná urážka. Je jen věcí fakulty a katedry jak se k tomu postaví. Jestli ten papír pěkně zmačkají a vyrovnaj s ním kejvající se stůl v zasedačce, spálí ho či to vezmou v potaz. Na peticích je krásné to, že se a)každý může podepsat

b)je to snadný

c)nikdo tě za to nemůže nic udělat(díky bohu!)

I kdyby se tam podepsala celá Plzeň, nic to nemění na tom, že pracovní úvazek je věc mezi katedrou, jejím vedením a panem Štěpánkem a ten sloupec podpisů znamená v konečném důsledku velký kulový. Karty jsou rozdány jasně, studenti jsou jenom diváci. Možná skadnují a vynáší soudy, ale pořád jenom diváci a stejně jako ve sportu by jim to nikdo neměl mít za zlé(chybí informace) I tak si myslím, že je to výzva pro katedru KMM zvěřejnit některé informace, aby se předešlo pro příště takové to hYsterii.

 

Píše se to tak! Proč jsi tedy

Píše se to tak! Proč jsi tedy neopravil všechny ty chyby v dopise d Štěpánka? Nebo jsi ten dopis, kterým studenty nabádá k petici nečetl? To je právě to, co mne tu tak naštvalo, protože se to tak ndedělá. Možná by sis měl přečíst petiční zákon a všichni studenti, než začnou nějakou takovou akci, kterou tak nazývají. Již samotný název petice je o něčem jiném, než co podepsaní studenti chtějí. Dotýká se mne to, neboť my studenti jsou zataženi do něčeho, co není správné. Vzdyť jen věta: "My, níže podepsaní studenti Fakulty strojní Západočeské univerzity nesouhlasíme s výpovědí ani s polovičním úvazkem pro RNDr. Ivo Štěpánka."

Není to nesmysl? Kam se to cpeme? To nás nejen roztřílí kdekdo, ale i ztratíme svůj kredit, protože pak se nikdo nebude ptát, kdo podepsal a kdo nikoliv. Proto se mi celá akce nelíbí! Ještě jsem se dozvěděl, že nakonec je věc jinak, než je podána v uvedeném, gramaticky slabém dopise. Takže co chceme? Já chci studovat a jsem zvědav, jak teď bude Kříž zkoušet (dnesjdu k němu na první zkoušku). Vy ostatní již jste v jiném ročníku, takže se Vás SMA a další předměty na KMM až tak netýkají. Mně ano. A to není strach, to je jen to, že jsme se nechali vyprovokovat k něčemu, co jde mimo nás a ani nevíme, jak to ve skutečnosti je! Vy to víte? Já ne!

No jasně, že bude zkoušet

No jasně, že bude zkoušet jako vždycky, snad ani takovýho učitele na ZČU neznam, kterej by zkoušel jinak na základě toho, že třeba slyšel, že nějaká banda studentů zču někde něco vyvedla ......pana Kříže si cením, protože přednášky SMA byly opravdu kvalitně vedeny, takže bych se ničeho neobával

Vy ostatní již jste v jiném

Vy ostatní již jste v jiném ročníku, takže se Vás SMA a další předměty na KMM až tak netýkají. Mně ano!

Těď si trefil hřebíček na hlavičku. Dvakrát jsem psal, že KMM dokonce studuju.

A to není strach, to je jen to, že jsme se nechali vyprovokovat k něčemu, co jde mimo nás a ani nevíme, jak to ve skutečnosti je!

Nemluv prosím mým jménem. Já nic nepodepsal, stejně jako ty. Řekl bych, že je to vůči panu Křížovi skoro urážka. Představa, že bude zkoušet jinak druháky kvůli podpisu 100 třeťáků je směšná.

Již samotný název petice je o něčem jiném, než co podepsaní studenti chtějí. Dotýká se mne to, neboť my studenti jsou zataženi do něčeho, co není správné. Vzdyť jen věta: "My, níže podepsaní studenti Fakulty strojní Západočeské univerzity nesouhlasíme s výpovědí ani s polovičním úvazkem pro RNDr. Ivo Štěpánka."

Níže podepsaný znamená níže podepsaný. Pokud tam tvůj podpis není, vůbec nechápu, co řešíš. 

Možná by sis měl přečíst petiční zákon a všichni studenti, než začnou nějakou takovou akci, kterou tak nazývají.

Rád se nechám poučit. Předtím než pošleš 100 lidí studovat by si nám mohl říct alespoň proč? Co je v rozporu se zákonem?

To nás nejen roztřílí kdekdo, ale i ztratíme svůj kredit, protože pak se nikdo nebude ptát, kdo podepsal a kdo nikoliv..

Díky Bohu, jestli se nikdo ptát nebude. Ptali se lidí, co podepsali 2000 slov, že ano? Asi milionkrát jsem někde četl vše možné tituly ovšené osoby říkat, že vysoké školství se nedá zprivatizovat, neboť se jedná o akademickou půdu s vekým důrazem na svobodu slova. To, že pár lidí tuto svobodu využilo neznamená nic víc a nic míň než, že tady ta svoboda je. Fakt nechápu, co tě tak vytáčí. Já jsem tady dokonce pod svým příspěvkem podepsanej a nebojím se ani z půlky jako ty, protože NEMÁM vůbec čeho.

Ohledně petice tak jsem jen

Ohledně petice tak jsem jen narážel na to, jak jsi psal, že se s ní nemusí nikdo zabývat. Jestliže se to podepisuje jako petice, pak je to již kryté zákonem - Petiční zákon    85/1990 Sb.    ZÁKON ze dne 27. března 1990 o právu petičním

s tim je třeba již tak počítat. Není to již jen tak nějaká listina, ale vedení fakulty popř. ZČU se touto peticí musí zabývat. A teď přijde to hlavní. Jestliže se tím musí zabývat, pak by měla být správně a přesně formulována a měla by se zakládat na skutečnostech. Protože až se prokáže, že podepsaní byli uvedeni v omyl, pak to nejen nepomůže panu Štěpánkovi, ale dokonce mu to ublíží, protože tím poskytoval klamné informace, kterými dal podnět k akci, která je již kryta zákonem. Co až budeme chtít skutečně napsat petici, kde o něco zásadního půjde. Jak se na nás děkan bude dívat, ale i ostatní, když jsme takto promrhali tímto nesmyslem svoji možnost se postavit za něco správného.  Já, ani Ty jsi to nepodepsal, ale podepsalo to spoustu jiných, kteří ani nevěděli, co pořádně podepisují. A až se ukáže, že Štěpánkovo dopis byl jen kachnou a placnutím do vody, tak co udělají? Odvolají svůj podpis? Bohužel studenti vstoupili na tenký led a neponesou za to pracovně-právní zodpovědnost, tu ponese pan Štěpánek, ale ponesou zodpovědnost za promrhání okamžiku, kdy se studenti mohli svobodne postavit za pravdu. O to mi jde v celé této debatě. A docela bych přivítal, kdyby se do toho zapojil někdo, kdo to podepsal. A nesouhlasím s pedagogem, že jsme ukázali, že se umíme postavit za svůj názor. Já vidím, že to není názor studentů, ale manipulce ze strany pana Štěpánka, přece  nemůže normální člověk (student) na základě uvedeného dopisu převzít cizí názor a ještě sepsat petici, aniž by si ověřili, jaká je skutečnost.

Takže až budeme mít opravdu nějaký svůj názor a budeme jej chtít vzkázat svěu, tak nás již nemusí nikdo poslouchat. A s chartou či dalšími akcemi v komunismu bych to vůbec nespojoval, neboť tam byly věci podloženy skutečnou situací, nikoliv nějakym nesmyslným dopisem.

A ja se za nikoho neschovávam. Houba je moje trampské jméno, pod kterou mne znají ostatní studenti a o to jde. Nemusí mne znát Ti nepovolaní. To není o strachu, protože tu nepíši nic škodlivého, to bylo napsáno 18.12.2010 12:15:57.

Nějak uchází smysl uvededení

Nějak uchází smysl uvededení příslušného paragrafu, pač vůbec neodpovídá na mojí otázku.... 8)

Konečně si svůj názor rozepsal a jsem rád že můžu říct: "Že to vidím velmi podobně!" 


Díky za debatu, hodně zdaru a těším se na další případné diskuse.

PS: Mimochodem : To s tím jménem nebylo myšleno jako narážka na tvoji přezdívku, ale na tón příspěvku, ve kterým jsem cítil nádech pro mě nesmyslného strachu.

I když s tou peticí

I když s tou peticí nesouhlasím, vidím tu jednu obrovsky pozitivní věc: Studenti se zajímají a otevřeně vyjadřují o dění na fakultě. Je strašně důležité, aby to studenti dělali a nebáli se říct nahlas svůj názor.

Jiří Šimeček  Já nikoho

Jiří Šimeček 

Já nikoho nezastrašuju omlouvám se jestli to takhle vyznělo, mě je docela sympatické co děláte, proto vám to říkám abyste si nenatloukli abyste nenaběhli k panu děkanovi a nezačali mávat nějakými seznamy indexů jednotlivých pracovníků, to by... asi leckdo viděl nerad, zvlášť kdybyste začali říkat tenhle má 2 a tenhle 0. Mě osobně se tohle netýká ani nemám žádnou funkci na katedře. U nás na oddělení jsou taky další kluci jako je Petr Beneš, nebo Jirka Hájek, nebo Milan Vnouček. V případě že by nedošlo k nějaké redukci úvazků hrozilo by některému z nich asi možná i propuštění, což bych taky viděl dost nerad. Ta situace není snadná, příští rok přijde do prváku tak sotva 500 lidí, což už je na hraně udržitelnosti. Já myslím že právě naopak by aktivita studentů k potencionálním studentům mohla být celkem přínosná, kdybyste sehnali o pár studentů navíc mohlo by se otevřít víc cvičení

Chceme RNDr. Iva Štěpánka na ZCU 
Všeobecně ubývá žáků zš a sš takže je logické že se to projeví i na zcu. Je otázkou jestli by aktivita studentů nějak pomohla. A otázko je jestli by pomohlo založení skupiny.
O situaci na katedře nic nevím, proto se nechci ke zbytku již vícvyjadřovat.

V té poslední větě, diskuse na facebooku myslím, je ale právě kámen úrazu.Tak SMA bylo skutečně v

Tak SMA bylo skutečně v pohodě. Dokonce mi přišel, že má dobrou náladu. Asi se s ním dá normálně bavit, nakonec i to, že zde byl ochotný reagovat, je dobře. Takže vzhůru na další zkoušky Smile

No vidíš. Strach jsme

No vidíš. Strach jsme potlačili, takže teď k věci Tongue out

To jsme se nikdy nebali. Jen

To jsme se nikdy nebali. Jen jsme chvili mlceli. Jen, aby i pedagogové dokázali sdelit svoje nazory. Je to dokonce jejich role, nas vest nejen k odbornosti, ale i k poznani dalsich hodnot.

..teda ten dopis, to je

..teda ten dopis, to je lingvisticka lahudka:-) Patrne asi nejaka forma kryptografie.

  Podle mne to neni

 

Podle mne to neni kryptografie, ale pouze ješitnost násobená pocitem ublížení a umocněna bezvýchodností celé společnosti nebo alespoň pracovištěm. Klasik by řekl, že je to impotence všeho, kde je zdravý rozum!

If you are looking for

If you are looking for Managed WordPress Hosting that is isolated from other users on the server, We provides you with everything for which you have been waiting for. Our hosting is built on a blazing-fast SSD latest hardware That's Highly tuned for optimum performance. The hosting includes the latest WP version, plugins, themes, automated daily backups, anytime money back, 99.97% uptime and 24x7 support.

 

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Štve vás opisování obrázku? Dioné nabízí přihlášení pod ORION loginem! Každý student ZČU má tedy automaticky konto!
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.