Proč si zapsat kurzy AEL5, AEL6

Náplň kurzů AEL5,6  byla stanovena na základě průzkumu u technicky orientovaných firem v západočeském regionu tak, aby studenti se naučili jazykové znalosti a dovednosti, které budou při svých budoucích profesních aktivitách aktuálně potřebovat, a byli schopni úspěšně komunikovat v anglicky mluvícím pracovním prostředí.

Kurzy AEL5,6 vybaví studenty pokročilými jazykovými kompetencemi úrovně B1/B2 podle profesně zaměřeného Společného evropského referenčního rámce pro jazyky. Jsou určeny studentům vysokých škol technického zaměření, se středně pokročilou a pokročilou znalostí jazyka.

Kurz AEL5 vyučuje slovní zásobu vztahující se ke studiu, o kterém student hovoří při přijímacím pohovoru a instrukce, jak napsat v angličtině působivý životopis a přesvědčivý motivační dopis. Studenti mají možnost naučit se a procvičit si v angličtině pracovní pohovor, a to i se skutečným personalistou z firmy. Dále si osvojí fráze pro obchodní návštěvu, tedy pro zvací dopis a reagování na něj, fráze používané v itineráři takové návštěvy, fráze potřebné pro objednávání a samotné ubytování v hotelu, fráze pro obchodní oběd (objednávání jídel a nápojů, placení) a společenskou konverzaci se zahraničním partnerem, fráze pro obchodně-technická jednání, fráze pro ústní (i telefonické) řešení problémů i pro oficiální písemné vyřizování reklamací a fráze pro podnikovou agendu v cizím jazyce. V neposlední řadě se student těchto kurzů naučí sepsat v angličtině nabídku a objednávku, což bývá standardní součást práce inženýra.

Kurzy zahrnují práci s technickými texty pro praxi, jako např. popis principu fungování přístroje a zařízení, popis funkce, popis (výrobního) procesu, popis experimentu, popis účelu stroje a procedury, popis příčiny a následku, a dále související gramatiku. V obsahu učiva nechybí ani specifika popisu grafu v angličtině a nácvik vhodných jazykových struktur pro přednesení kvalitní anglické prezentace.

Je tedy důležité využít návaznosti těchto kurzů, neboť student, který absolvoval jak kurz AEL5, tak AEL6 je schopen KOMPLEXNĚ komunikovat v angličtině v technicky orientovaném pracovním prostředí a stane se zajímavým pro firmu při konkurzu na inženýrské pracovní místo, neboť bude moci personálnímu manažerovi přesvědčivě vyjmenovat své četné dovednosti z obchodně-technické angličtiny.

Využijte možnost zapsat si angličtinu na univerzitě a udržujte se na pokročilé úrovni až do okamžiku pracovních pohovorů. Neshánějte jazykové kurzy až poté, co Vám zaměstnavatel na úrovni inženýrské pozice sdělí, že považuje znalost a schopnost komunikace v angličtině v dnešní době za samozřejmou.

UJP/AEL5
UJP/AEL6

11. August 2015 - 23:47 - 31. August 2015 - 23:54
Ještě nehodnoceno. Buďte první :-)

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Štve vás opisování obrázku? Dioné nabízí přihlášení pod ORION loginem! Každý student ZČU má tedy automaticky konto!
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.