Proč si zapsat kurzy AEL5, AEL6

Náplň kurzů AEL5,6  byla stanovena na základě průzkumu u technicky orientovaných firem v západočeském regionu tak, aby studenti se naučili jazykové znalosti a dovednosti, které budou při svých budoucích profesních aktivitách aktuálně potřebovat, a byli schopni úspěšně komunikovat v anglicky mluvícím pracovním prostředí.

Kurzy AEL5,6 vybaví studenty pokročilými jazykovými kompetencemi úrovně B1/B2 podle profesně zaměřeného Společného evropského referenčního rámce pro jazyky. Jsou určeny studentům vysokých škol technického zaměření, se středně pokročilou a pokročilou znalostí jazyka.

Kurz AEL5 vyučuje slovní zásobu vztahující se ke studiu, o kterém student hovoří při přijímacím pohovoru a instrukce, jak napsat v angličtině působivý životopis a přesvědčivý motivační dopis. Studenti mají možnost naučit se a procvičit si v angličtině pracovní pohovor, a to i se skutečným personalistou z firmy. Dále si osvojí fráze pro obchodní návštěvu, tedy pro zvací dopis a reagování na něj, fráze používané v itineráři takové návštěvy, fráze potřebné pro objednávání a samotné ubytování v hotelu, fráze pro obchodní oběd (objednávání jídel a nápojů, placení) a společenskou konverzaci se zahraničním partnerem, fráze pro obchodně-technická jednání, fráze pro ústní (i telefonické) řešení problémů i pro oficiální písemné vyřizování reklamací a fráze pro podnikovou agendu v cizím jazyce. V neposlední řadě se student těchto kurzů naučí sepsat v angličtině nabídku a objednávku, což bývá standardní součást práce inženýra.

Kurzy zahrnují práci s technickými texty pro praxi, jako např. popis principu fungování přístroje a zařízení, popis funkce, popis (výrobního) procesu, popis experimentu, popis účelu stroje a procedury, popis příčiny a následku, a dále související gramatiku. V obsahu učiva nechybí ani specifika popisu grafu v angličtině a nácvik vhodných jazykových struktur pro přednesení kvalitní anglické prezentace.

Je tedy důležité využít návaznosti těchto kurzů, neboť student, který absolvoval jak kurz AEL5, tak AEL6 je schopen KOMPLEXNĚ komunikovat v angličtině v technicky orientovaném pracovním prostředí a stane se zajímavým pro firmu při konkurzu na inženýrské pracovní místo, neboť bude moci personálnímu manažerovi přesvědčivě vyjmenovat své četné dovednosti z obchodně-technické angličtiny.

Využijte možnost zapsat si angličtinu na univerzitě a udržujte se na pokročilé úrovni až do okamžiku pracovních pohovorů. Neshánějte jazykové kurzy až poté, co Vám zaměstnavatel na úrovni inženýrské pozice sdělí, že považuje znalost a schopnost komunikace v angličtině v dnešní době za samozřejmou.

UJP/AEL5
UJP/AEL6