Red Bull Doodle Art

Studentský projekt se rozhodl obohatit umělecký svět výtvory ukrytými mezi zápisky školních sešitů.  Red Bull Doodle Art kolektuje kresby studentů vysokých škol, které se následně umisťují na na lokální výstavy.
Doodly jsou umělecké výtvory vznikající při dlouhých přednáškách, kdy tužka píše poznámky a ve chvíli nepozornosti začne kreslit a vyplňovat tak volná místa mezi poznámkami, nebo tvořit samostatné obrazy. Studenti mohou po dobu čtyř týdnů vytrhávat stránky se svými doodly ze sešitů a vhazovat je do sběrných beden rozmístěných na vysokých školách po celé České republice.

Výstavy s ukázkami rozmanitých studentských kreseb se konají 10.-19. listopadu. Studenti Plzni si tak mohou prohlédnout takzvané „sešitové umění“ ať už svoje, nebo svých spolužáků v Šafránkově pavilonu Lékařské fakulty nebo v klubu Pivoňka.

Nejlepší díla pak budou vyhodnocena odbornou porotou a odměněna zajímavými cenami, jako je například vlastní kolekce triček. Více se o  studentském projektu Red Bull Doodle Art dozvíte na: www.redbull.cz/doodleart.

 

 

 

Autor článku: Kryštof Kostroun

Váš hlas: Žádná Průměr: 4.1 (8 x hlasováno)

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Štve vás opisování obrázku? Dioné nabízí přihlášení pod ORION loginem! Každý student ZČU má tedy automaticky konto!
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.