Report z Labyrintu

O víkendu 9 - 11. listopadu jsme zrealizovali víkendovku Labyrint (viz. odkaz). Akce byla zaměřena na zážitkovou pedagogiku (viz. odkaz).

Labyrint jsme připravovali téměř 3 měsíce. První hrubé náčrty se rodily ještě v létě za plápolání ohně ve stanu teepee. Pak přišly praktické problémy: jak Labyrint propagovat a odkud nalákat účastníky, jak akci financovat, jestli bude vyhovovat ubytování a jestli se pro nás vůbec na Bubnu najde nějaká práce.

 prace prace 2

O práci jsme se nakonec bát nemuseli. Pan správce – nebo vlastně Milan – věděl hned, kde a s čím můžeme pomoci. Bylo jasné, že má s dobrovolníky zkušenosti. Dostali jsme za úkol zpevnit přístupovou cestu na hrad. Nás organizátory to moc potěšilo, protože bylo jasné, že to je něco, co bude vidět. Zároveň jsme cítili, že Milanovi nebude činit problém si práci řídit.

prace 3 prace 4

Když jsme mu vysvětlovali, že akce bude oficiálně pod hlavičkou Hnutí Brontosaurus, velmi se divil (stejně se později divil i správce turistické ubytovny pod Bubnem), že Brontosaurus ještě existuje. Kdysi s nimi prý sázel stromky, ale teď jakoby se po nich slehla zem… Vysvětlili jsme jim, že v Čechách se s Brontosaury už opravdu člověk moc často nesetká, ale na Moravě je toto sdružení pořád živé. Protože byl upřímně rád, že mu na Bubnu pomůžeme, dohodl nám ubytování zadarmo. (Náš vděk patří obci Plešnice a DDM Stod.)

prace 5 prace 6

S propagací a financováním nám velmi pomohla Západočeská univerzita. Podařilo se nám pro Labyrint získat grant a účastníci si díky tomu mohli akci užít zcela zdarma. Už zbývalo jen účastníky sehnat. První přihlášky se scházely jen váhavě a chvíli jsme si nebyli jistí, jestli akci vůbec naplníme. Ale jak je dobrým zvykem studentů, většina se přihlásila až na poslední chvíli a dokonce jsme pár lidí museli odmítnout.

pauza

Do akce zbývalo posledních pár dnů a my jsme horečnatě vytvářeli a kontrolovali seznamy materiálů, scének, lidí a programů, abychom na nic nezapomněli. Konečně jsme se sešli na Bubnu a Labyrint nás nesmlouvavě vtáhl do svého proudu. Pak už nebyl čas myslet.

 picca vecere

Vyprávění o tom, co se dělo dál, bych raději nechala na účastnících. Něco je určitě vidět i z fotografií, které článek doprovázejí. Za sebe můžu říct, že akce splnila to, co jsem od ní očekávala a mnohem víc. Bylo to náročné psychicky i fyzicky, někteří z organizátorů jednu noc ani nespali, ale hry (soudě podle reakcí účastníků) zapůsobily přesně tak, jak jsme chtěli. Věřím, že si účastníci neodváželi jen vzpomínky na příjemně strávený víkend, ale i nějaké to osobní ponaučení.

hra hra 2

Přes to, kolik energie jsme do příprav i realizace vložili, odjížděli jsme z Bubnu nabití energií a elánem. Děkuji všem, kdo se na akci podíleli ať už pomocí při organizaci či účastí a těším se, že na jaře si pro vás zase něco vymyslíme!

pavouk 1 pavouk 2 zasobovaci hra

Váš hlas: Žádná Průměr: 3.6 (5 x hlasováno)

Komentáře

Byla to boží akce, myslím, že

Byla to boží akce, myslím, že nejen já jsem si to náramně užil... takže velké díky organizátorům za tenhle akční, veselý a v neposlední řadě filosofický víkend :)

Tak určitě to byl úžasně

Tak určitě to byl úžasně strávenej víkend s partou skvělejch lidí. Organizátoři si zaslouží respekt za odvahu a sílu tohle zorganizovat a vůbec díky za skvělou akci. Kdyže se koná další podobná záležitost? :)

Skvěle zorganizovaný víkend,

Skvěle zorganizovaný víkend, děkuji moc organizátorům!!!

As stated by cheap essay

As stated by cheap essay writer, the event remained the last couple of days and we feverishly creating and checking lists of materials, scenes, people and programs that we not forgotten anything. Finally we met on drums and Labyrinth us firmly pulled into its current. Then it was time to think.

The report of labyrinth share

The report of labyrinth share here is very informative. Here you shared the three-month report of the labyrinth. Share more information about the upcoming days of labyrinth if possible on the site. We all are excited the read the report. Thank you.Wholesale Tablet

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Štve vás opisování obrázku? Dioné nabízí přihlášení pod ORION loginem! Každý student ZČU má tedy automaticky konto!
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.