Reportáž: Hokejová bitva o Plzeň #4

Dne 23. listopadu 2016 se uskutečnila již čtvrtá Hokejová bitva o Plzeň, kde své síly poměřili studenti Západočeské univerzity v Plzni a Lékařské Fakulty UK v Plzni, kteří jinak tvoří tým Akademici Plzeň. Tentokrát přála štěstěna "Medikům", kteří historicky poprvé toto derby vyhráli a prolomili tak své prokletí skórem 4:2.

Přibližně 2 500 fanoušků včera v podvečer obsadilo Home Monitoring Arénu, aby podpořilo svůj tým. Po úvodním slovu rektora Doc. Dr. RNDr. Miroslava Holečka čekalo hráče Akademiků Viléma Fraňka, v tento den zástupce LFP, překvapení. Slavil totiž 24. narozeniny a jeho tým pro něj přichystal dort. Jeho kolega, Filip Malota, byl tak hodný, že nechtěl, aby kamarád čekal na ochutnávku celý zápas, takže mu ji umožnil "plácnutím" do obličeje, čímž rozesmál celý stadion. Po krátkém slovu moderátora Kazmy Kazmitche konečně započala hra.

Prvních dvacet minut otevřel zástupce Mediků Daniel Dědič, který svou střelou na bránu již v první minutě zvednul napjaté fanoušky Západočeské ze sedadel, ale netrefil. Následoval rychlý protiútok Daniela Svobody za asistence Ladislava Sedláčka, pravidlo "nedáš - dostaneš", se ale bohužel nepotvrdilo, a i on minul. V podobném duchu pokračovala celá první třetina, kdy jsme byli svědky nejen přesných střel, ale rovněž zkušených zákroků brankářů Filipa Smejkala ze ZČU a Jakuba Frčka z LFP. Krátkou pauzu vyplnil rozhovor Kazmy Kazmitche s hráčem Mediků, Lukášem Pultarem, kdy oba zabrala Kiss Kamera, nicméně kluci se nenechali vyvést z míry a pobavili tak celé publikum. Navzdory povzbuzování fanoušků tedy skóre po první třetině zůstalo 0:0.

Po čtvrthodinové pauze, kdy jsme mohli doplnit prázdné půllitry, ale také obdivovat osmiletou krasobruslařku Karolínku, která nám předvedla své vystoupení, započala druhá třetina. První minutu svým nebezpečným útokem opět rozčísl hráč Mediků, tentokrát to byl Jakub Faschingbauer. Zástupci Západočeské se nedali, ale podlehli v osmé minutě druhé třetiny, kdy již zmíněný útočník Jakub Faschingbauer využil oslabení (Karel Škarka seděl na trestné lavici) a poslal svým gólem Mediky do vedení. V patnácté minutě byl brankář ZČU, Filip Smejkal, poté, co přišel o helmu, zraněn, a zastoupila ho golmanka Karolína Šimůnková. Ta skóre udržela, a tak poměr zůstal 1:0.

Další pauza byla vyplněna nejen rozhovory Kazmy Kazmitche s diváky i hráči, ale také soutěží o pravé Akademické dresy a tašky, které si mohli diváci případně rovněž koupit. Vstup do třetí třetiny byl vyhrocený, neboť si hráči ZČU velmi dobře uvědomovali, že musí konečně skórovat. I přes nadějné pokusy přišel v sedmé minutě dramatický zvrat, kdy Martin Muchka vstřelil do brány Západočeských gól a navýšil tak vedení Mediků na 2:0. Po dvou minutách se o další navýšení snažil Vilém Franěk, ale golman Filip Smejkal naštěstí jeho střelu bravurně vykryl. I díky tomu se hned půl minuty na to povedlo Danielu Svobodovi náskok zástupců LFP snížit na 2:1, čímž postavil do pozoru všechny fanoušky ZČU v hledišti. Vstřelený gól však Mediky vyburcoval natolik, že v jedenácté minutě Roman Kala navýšil na 3:1, a tak slavili opět fanoušci z Lékařské Fakulty, kteří se zapálením prskavek zasloužili o téměř až vánoční náladu. Minutu před koncem celého zápasu v nás ještě probudil naději Tomáš Blumentrit, kterému se podařilo gólem snížit na 3:2, po půl minutě však celý stadion Miroslav Dušek ubezpečil, že to Medici si zaslouží titul, když zvedl skóre na 4:2 a potvrdil tím jejich vítězství.

Následovala party v Pantheonu, kam zavítali i všichni hokejoví borci a zde je vyjádření šťastného oslavence, Viléma Fraňka: "Nádherný večer, sešlo se to všechno, nejenom, že jsem měl narozeniny a kluci si pro mě připravili překvapení, ale především se to celé, věřím, povedlo po organizátorské stránce a přišlo neskutečné množství diváků, kterým bych rád poděkoval, že dorazili a ukázali tak, že fandí své alma mater a zároveň podporují univerzitní sport, a to je pro mě snad mnohem cennější než výhra, kterou se nám letos povedlo s mediky urvat."

Komu bude Plzeň patřit příště? Obhájí Medici svůj letošní triumf, nebo se město vrátí zpět do "rukou" ZČU?

Za ZČU hráli: 1 - Pavel Linhart, 2 - Jan Kašpar, 3 - David Prachař, 4 - Adam Dekan, 5 - Tomáš Blumentrit, 6 – Pavel Rajal, 7 - Jonatan Sequens, 8 - Antonín Radouch, 9 - Václav Polívka, 10 - Jeremy Tichý, 11 - Petr Mainer, 12 - Ladislav Sedláček, 13 - Karel Škarka, 14 – Dominik Pech, 15 - Daniel Svoboda, 16 - Miroslav Kodýtek, 17 - Jan Baxa, 18 - Martina Vonková, 19 - Andrea Nárožná, 20 – Eliška Benešová, 29 - Karolína Šimůnková, 30 - Filip Smejkal. Trenér: Tomáš Ceperko.

Za LFP hráli: 2 - Jakub Frček, 8 - Karel Ingriš, 16 - Lukáš Pultar, 19 - Vilém Franěk, 21 - Roman Kala, 22 - Patrik Pondělík, 23 - Radim Charvát, 25 - Ondřej Červenka, 26 - David Fiala, 38 - Miroslav Dušek, 40 - Michal Bazgier, 44 - Filip Malota, 69 - Přemysl Synek, 89 - Martin Muchka, 91 - Jakub Faschingbauer, 99 - Daniel Dědič. Trenér: Martin Červený, vedoucí: Tomáš Branda.

Hlavní rozhodčí: Gabriela Malá, Marek Pospíšil. Čárový rozhodčí: Miroslav Šimán, Ondřej Malý.

Za Dioné Lada Zadranská

Váš hlas: Žádná Průměr: 5 (1 vote)