Reportáž z 10. ročníku Studentského plesu ZČU

Tak a je to za námi - 10. ročník Studentského plesu máme bohužel za sebou. Věříme, že jste si ho užili stejně jako my, celý organizační tým. Ti, kteří se této slavnostní události nemohli zúčastnit, chtějí si průběh plesu připomenout, nebo jim chybí některé útržky vzpomínek, si celý ples mohou projít v následující reportáži.

10. Studentský ples ZČU

V 18:45 už se do sálu Congress Center Parkhotelu Plzeň začali trousit první účastníci. Hned u vchodu jsme je odchytili s prodejem lístků do tomboly, přičemž nabídce 4+1 zdarma se prostě nedalo odolat. Vzápětí byla u výdeje tomboly dokonce fronta.

Mezitím nás moderátoři přivítali v sále a krátce nám pověděli, co nás dnes čeká. Poté se slova ujal taneční lektor z našich řad Vláďa, který nám představil tanec waltz. Moc nás potěšilo, že tančící páry zaplnily celý parket, takový byl o lekci tance zájem.

Po přivítání ze strany rektora doc. Dr. RNDr. Miroslava Holečka ve 20:10 přišli na řadu tanečníci Petry Parvoničové, kteří se nám předvedli ve svých dobových outfitech. Vzápětí jste se dočkali vytoužených ploužáků, ale i trsání na známé pecky.

Současně byla možnost se vyfotit v našem fotokoutku a nechat si fotku vyvolat za 30 Kč. O to byl samozřejmě veliký zájem. Také bylo možné dále kupovat tombolu, kde jste mohli z nejlákavějších odměn vyhrát například PlayStation 4, telefon či tablet.

Ceny v tombole

Překvapením pro vás byla možnost zúčastnit se soutěže Avonu, který zde měl stánek, a výherce čekala neodolatelná odměna – velký dárkový koš s produkty značky Avon.

Po tanečním bloku jste s námi mohli na plátně zhlédnout vtipné video vytvořené organizací ESN Pilsen, jejíž členové se dobově „ohákli“ a v autě … se proháněli ulicemi Plzně, aby nás do Congress Center Parkhotel Plzeň uvedli. Vzhledem k ne úplně jarnímu počasí to při natáčení rozhodně neměli lehké J. Vzápětí se parket změnil na přehlídkové molo a někteří členové organizačního týmu plesu na modely a modelky. Bylo vidět, že si přehlídku užili nejen oni, ale také vy, trsajíc do rytmu hudby! Moderátor Jiří Chroust trefně prohlásil, že by své šaty mohlo předvádět celé publikum – tématu jste se totiž zhostili opravdu dokonale, takže jsme ve vašich řadách mohli vidět gentlemany v lakýrkách a motýlcích, ale také dámy ve svůdných šatech s třásněmi, dobovými účesy, a boa s peříčky. Ta měla snad každá druhá slečna, jak jsme zjistili při úklidu :D.

Peříčka z boa

Po přehlídce přišel dokonce sám Gatsby se svým vytouženým Oscarem a za zvuku bouchání konfet se na parketu rozjela pořádná party.

Žíznivci si mohli po celý večer dát nejen víno či pivo, ale také koktejly. Kromě tradičního Mojita, Sex on the Beach či Piňa Colady se zde objevil i zelenkavý koktejl Great Gatsby a za sebe mohu říct, že byl opravdu výborný. Ve 22:30 nás ostatně na sladké nápoje navnadil i Martin Vogeltanz se svou barmanskou show, který je dvojnásobným Barmanem roku (Mistrem ČR) a na Mistrovství světa byl třetí. Ten zde při žonglování s lahvemi vytvořil 3,5 litrový nápoj Sex on the Beach, který byl vydražen za krásné 2 000 Kč. Následoval přídavek, kdy své lahve dokonce zapálil a za zhasnutých světel jsme tak byli svědky úžasné ohnivé show.

Než si Martin všechno připravil, čekalo na nás další překvapení, a to vystoupení Zdeňka Bergla, který nám zahrál na svou příčnou flétnu. To by nebylo nic šokujícího, kdyby do toho nepředváděl beatbox! Už jste někdy viděli někoho hrát na příčnou flétnu a beatboxovat zároveň? V pátek jste měli možnost. Pro mě to tedy rozhodně bylo poprvé.

Hra na flétnu

Ve 23:30 následovala velká soutěž o ceny. Nakonec jsme sehnali další sponzory, takže 3. cena byla v hodnotě 6 000 Kč, 2. cena v hodnotě 10 000 Kč a 1. cena dokonce v hodnotě 13 000 Kč. Na pódiu se mohli sejít dva soutěžící, takže o výherci rozhodl rozstřel – soutěžní otázka, kterou vymýšleli sami moderátoři. Poté se na pódiu sešel celý organizační tým, který vás pozval ven na půlnoční překvapení. Tím byl ohromný ohňostroj v Gatsbyovském stylu a ač se nikomu do té zimy nechtělo, nakonec jsme si světelnou show na obloze všichni užili.

Ohňostroj

Další dvě hodiny jsme mohli pařit při peckách, jako je It’s my life, Highway to hell či Get lucky, ale samozřejmě se k sobě i přitulit za houpavých rytmů ploužáků. Poté byl čas ples ukončit, jít spát, či pokračovat na afterparty ve Studně, kde jsme se s několika z vás po úklidu sešli.

Za sebe mohu říct, že jsem si ples užila, jako by to byl můj maturák. Neuvěřitelná legrace, několik výher v tombole, a hlavně jsem poznala spoustu skvělých lidí, se kterými se těším na další spolupráci. Také se mi moc líbila moderátorská dvojice, která se vzájemně doplňovala. Klobouk dolů, neboť pro Janu Jankovskou z ESN Pilsen to byla první moderátorská zkušenost! A jak si ples užila ona? "10. ročník Studentského plesu ZČU byl pro mě prvním plesem v životě a hlavně první moderátorskou příležitostí. Doufám, že si to návštěvníci užili tak jako já, a že na mě ta nervozita nebyla moc poznat :). Už se nemůžu dočkat příštího rok. Jsem totiž zvědavá, jaké bude téma."

A jaké organizace se na plese podílely? To si můžete připomenout v našem seriálu:

1. ELSA Plzeň

2. ESN Pilsen

3. Dioné

4. AIESEC Plzeň

5. SUS Plzeň

Nakonec bychom rádi požádali účastníky plesu o vyplnění krátkého dotazníku :).