Sedm otázek pro Daniela Salcmana

Absence relevantních informací o relevantních lidech a věcech je nešvarem současnosti. Rozhodl jsem se proto založit minirubriku, jež by širokou veřejnost seznamovala s důležitými lidmi z prostředí ZČU. Jako první se Vám představí hudebník a moderátor rádia Bomba Daniel „Dankiss“ Salcman.

Dane, všechny jistě zajímá, čemu se momentálně věnuješ, a proto – čemu se momentálně věnuješ?

V posledních (tý)dnech se věnuji finišování bakalářské práce, vybral jsem si druhý termín odevzdání, proto až teď. Jako správný dekadent u toho poslouchám grunge, především Nirvanu, a nadávám si za to, že jsem práci neodevzdal už v březnu, v řádném termínu pro chytré studenty.

Jaké jsou Tvé životní plány v horizontu 3 let?

V první řadě se budu snažit ze všech sil, aby mi už narostly pořádné vousy. Budu tlačit a tlačit a tlačit. Poté budu rád, když najdu práci, která mě bude bavit (respektive nebude štvát) a když při ní budu mít tak akorát času na to, abych dělal, co mě těší, tedy hrát na kytaru a třeba i nahrávat svoje skladby, tak budu rád. Pak taky svatba, děti a tak. :-D

Co je pravdy na tom, že jsou moderátoři rádia Bomba mnohem přitažlivější než ostatní muži?

Já nevím, zas tak moc bych to kvůli dvěma fešákům v týmu nezobecňoval. Jako, sorry všichni ostatní, ale srovnávat kluky z Brýlatýho Jezevčíka, který vysílá v pondělí v devět hodin večer, s těmi zbylými, je jako srovnávat bankovky a mince. Je dobré mít obojí, ale maximální hodnota mince je 50 Kč, kdežto bankovku můžete mít i s hodnotou stonásobnou, a to je právě tento případ.

V čem vidíš největší výhody vysokoškolského vzdělání, potažmo vysokoškolského života?

Největší výhodou vysokoškolského života je vysokoškolské vzdělání. :-) A taky relativní spousta volného času, nové životní příležitosti, poznávání nových lidí a především, v mém případě to tak určitě je, štěstí, že žiji v Plzni, je to neskutečně krásné město. Když chci do přírody, jedu se projít kolem Boleveckých rybníků, když chci mezi lidi, vyrazím do centra. Vše je blízko. Takže vlastně největší výhodou vysokoškolského života je pro mě to, že jsem poznal nové, krásné město, které považuji za svůj nový domov.

Co Tě na světě nejvíc trápí?

Klasicky – hladomor, války a tak. Pak také absence miliardy korun v mé kapse. Delší odpověď už nikoho nebude zajímat. :-D

Co Tě naopak zaručeně potěší?

Děti. To je naše budoucnost. Zvířata. To je naše budoucnost. A také poslech hudby, pro mě zajímavé hudby, a čtení o pro mě zajímavých věcech. A mám rád, když jsou lidi na sebe hodní.

Poslední otázka: Které 3 knihy by sis vzal s sebou na pustý ostrov plný chtivých žen?

Nejsem klasickým čtenářem a čtu spíše fakta a to o hodně konkrétních věcech (oblíbené kapely, špetka z historie). První knihou by byla publikace „Jak přežít na ostrově plném chtivých žen“, druhá „Jak řešit konflikty v ženském kolektivu“ a poslední „Jak se dostat z pustého ostrova“. Hahaha.

To je vše, přátelé. Těšte se na příštího respondenta. Možná to bude kouzelník.

Váš hlas: Žádná Průměr: 4.8 (4 x hlasováno)