Státnice již klepou na dveře, neotvírám. Zatím

Následující článek je určen pro všechny, které v následujících dnech, týdnech čekají státnice. Ráda bych se s Vámi podělila o svůj vlastní boj a doufám, že se třeba v diskuzi podělíte se mnou zas vy o ten váš.

Mám týden do státnic... A proto právě sedím nad PC, dumám a vymýšlím vše možné a nemožné, abych oddálila tu nemilosrdnou pravdu - učení. Spíše, než abych se začetla do papírů, si čtu posudky na bakalářské práce svých spolužáků, přemýšlím, v jaké hospodě uděláme po státnicích mecheche ( u mě vede Spilka... )  sem tam se přiopiju s rodiči a sem tam brečím.

Dnes jsem mluvila se spolužačkami - prý se učí od rána do večera. Nežeru jim to.  Některé si i zrušily facebook. Začíná mě z toho všeho bolet břicho... Možná právě proto bych si ten fejsbuk měla taky zrušit. A odevzdat počítač, tablet i telefon rodičum.

Další důležité téma je samozřejmě volba outfitu. Bude zima, nebo teplo? Mám si vzít trenčkot, nebo jen svetřík. A jaké šaty vybrat. Ty černé s barevým vrškem, nebo ty druhé černé s puntíkatým vrškem? A co vlasy? Asi je svážu, vypadám tak líp. Prej.. No, každopádně jednu pozitivní věc na státnicích shledávám a to je to, že si koupím nové boty. A nějaké pěkné, možná i dražší. A když státnice udělám, koupím si spoustu nových věcí a taky spoustu jídla a spoustu těch dobrých sladkých piv, co prý chutnaj jenom holkám. A jak se nalíčím? A mám se vůbec líčít? Co kdybych pak náhodou brečela.

 

Vlastně.. Teď jsem si vzpomněla.. Už jsem díky státnicím zhubla dvě kila a nemůžu si to vynachválit. Další pozitivum. Ideální dieta, ovšem nesmí trvat dlouho. Co pak, když mi ty šaty nebudou. Jsou fakt moc pěkný, mrzelo by mě to. Jdu si dát čokoládu.

 

Tímto se asi pomalu rozloučím a už se opravdu půjdu aspoň trochu učit. Než se mi zas začne chtít spát. A jak bojujete vy?

Přeji všem hodně sil a odvahy... A především toho štěstí. Ale nezapomeňte, že štěstí přeje připraveným :-)

Učení zdar!

Váš hlas: Žádná Průměr: 2.6 (16 x hlasováno)

Komentáře

Tak to je fakt strašnej

Tak to je fakt strašnej článek!

Díky za povzbuzení, všude je

Díky za povzbuzení, všude je to stejné :)) Hlavně přemýšlím co že to všechno budu po těch státnicích dělat :D Já jdu mimochodem příští týden a máme tak bezva katedru, že ještě nikdo neví jedinej termín, komisi, nic! Haha, očekávám, že mi v neděli napíšou, že jdu v pondělí :-P

Pěkný článek, pobavil, díky.

Pěkný článek, pobavil, díky.

Hele dobry, o satech

Hele dobry, o satech premyslim uz od ledna, hlavne ze jsem skoro neodevzdala DP :) u nas jeste pres 14 dni cas tak jeste leharo,ale uz pres mesic mam vypujceny statnicovy bichle, na ktery se prasi. Mohlo by bejt aspon hezky, trochu se u Bolevaku opalit pri lezernim cteni otazek:)) Jinak pred odevzdanim DP sama tragedie, tak snad uz se vycerpaly...no...jeste by to taky mohlo byt dokonaly zavrseni :)

No, tak já se na státnice

No, tak já se na státnice učil 13 týdnů - bylo to maso, ale prostě to bylo potřeba (FAV - KMA).

Honza

Za 10-14 dní se na to na

Za 10-14 dní se na to na FAV/KIV dá zvládnout ;) 13 týdnů? Naprostá hloupost a zbytečnost, protože v té době je v plném proudu zbytek letního semestru a jsou důležitější věci než státnice (zkoušky, zápočty, DP), bez kterých se ke státnicím ani dostat nedá. Takže tyto názory považuji za naprosto poplašné s jediným účelem - vyděsit ostatní.

Ano, na KIV se to nyní možná

Ano, na KIV se to nyní možná dá. Já dělal státnice ještě jako pětiletý studijní obor (geomatika) a co jeden okruh, to jeden předmět z průběhu studia. Byla toho hromada, ale nejsem typ co chodí na důležité okamžiky nepřipravený.

Ale co říkám velmi rád, tak to vše, co jsem na škole naučil mi k něčemu bylo a stále je a vše co jsem odfláknul jsem se stejně musel naučit (těžce a sám). 

Ať se daří.

Honza

... nehledě na to, že za těch

... nehledě na to, že za těch cca 8 let co jsem dělal státnice neuvěřitelně klesla kvalita studentů i nároky na ně kladené ... ale nechci tu zakládat flame :)

Tak to bude tím, že klesla i

Tak to bude tím, že klesla i kvalita lidí , který by je měli učit.

O tom se nepřu :)

O tom se nepřu :)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Štve vás opisování obrázku? Dioné nabízí přihlášení pod ORION loginem! Každý student ZČU má tedy automaticky konto!
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.