Státnice již klepou na dveře, neotvírám. Zatím

Následující článek je určen pro všechny, které v následujících dnech, týdnech čekají státnice. Ráda bych se s Vámi podělila o svůj vlastní boj a doufám, že se třeba v diskuzi podělíte se mnou zas vy o ten váš.

Mám týden do státnic... A proto právě sedím nad PC, dumám a vymýšlím vše možné a nemožné, abych oddálila tu nemilosrdnou pravdu - učení. Spíše, než abych se začetla do papírů, si čtu posudky na bakalářské práce svých spolužáků, přemýšlím, v jaké hospodě uděláme po státnicích mecheche ( u mě vede Spilka... )  sem tam se přiopiju s rodiči a sem tam brečím.

Dnes jsem mluvila se spolužačkami - prý se učí od rána do večera. Nežeru jim to.  Některé si i zrušily facebook. Začíná mě z toho všeho bolet břicho... Možná právě proto bych si ten fejsbuk měla taky zrušit. A odevzdat počítač, tablet i telefon rodičum.

Další důležité téma je samozřejmě volba outfitu. Bude zima, nebo teplo? Mám si vzít trenčkot, nebo jen svetřík. A jaké šaty vybrat. Ty černé s barevým vrškem, nebo ty druhé černé s puntíkatým vrškem? A co vlasy? Asi je svážu, vypadám tak líp. Prej.. No, každopádně jednu pozitivní věc na státnicích shledávám a to je to, že si koupím nové boty. A nějaké pěkné, možná i dražší. A když státnice udělám, koupím si spoustu nových věcí a taky spoustu jídla a spoustu těch dobrých sladkých piv, co prý chutnaj jenom holkám. A jak se nalíčím? A mám se vůbec líčít? Co kdybych pak náhodou brečela.

Vlastně.. Teď jsem si vzpomněla.. Už jsem díky státnicím zhubla dvě kila a nemůžu si to vynachválit. Další pozitivum. Ideální dieta, ovšem nesmí trvat dlouho. Co pak, když mi ty šaty nebudou. Jsou fakt moc pěkný, mrzelo by mě to. Jdu si dát čokoládu.

Tímto se asi pomalu rozloučím a už se opravdu půjdu aspoň trochu učit. Než se mi zas začne chtít spát. A jak bojujete vy?

Přeji všem hodně sil a odvahy... A především toho štěstí. Ale nezapomeňte, že štěstí přeje připraveným :-)

Učení zdar!

Váš hlas: Žádná Průměr: 2.6 (16 x hlasováno)