Stavovská unie studentů ZČU v Plzni

Tento rok se na organizaci Studentského plesu ZČU podílí hned 5 organizací. ESN Pilsen, Stavovská unie studentů ZČU v Plzni, ELSA Plzeň, AIESEC Plzeň a Dioné. V článku o plese jsme slibovali, že vám všechny tyto organizace blíže představíme. Tentokrát si přečtěte informace o organizaci Stavovská unie studentů ZČU v Plzni.

Stavovská unie studentů (SUS) je studentská organizace zaměřující se na studenty a zejména jejich volnočasové aktivity. Studentům také pomáhá s ubytováním, pořádá koncerty a studentské kulturní projekty, sportovní turnaje, ale také mnoho dalších různých akcí a projektů. Většina z nich má již dlouholetou tradici.

Stavovská unie studentů ZČU v Plzni existuje poměrně dlouho. Historie této organizace totiž sahá až do 90. let 20. století, kdy se v létě roku 1991 sloučila Stavovská unie studentů VŠSE a Stavovská unie studentů Fakulty pedagogické v Plzni. Během následujících let rozvíjela své vlastní projekty, na mnoha dalších spolupracovala SUS s dalšími studentskými organizacemi, jako je Rádio Bomba, IAESTE nebo ESN Pilsen.

Krom jiného také SUS komunikuje s vedením Západočeské univerzity v Plzni, Správou kolejí a menz i dalšími pracovišti ZČU i města Plzně. Díky tomu vám poskytuje cenné a hlavně aktuální informace a rady, které potřebujete při studiu i mimo něj. Spolupracuje také s ostatními studentskými organizacemi na různých VŠ v České republice.

V případě, že hledáte alternativní ubytování (například na vás nezbylo místo na vysněné koleji), můžete se zaregistrovat zde. Získáte tak přístup do elektronické online databáze s nabídkami ubytování v Plzni. Pokud se zas snažíte najít krátkodobou brigádu, i zde pro vás má SUS možnost uplatnění. Při svých akcích totiž tato organizace hledá pomocníky, kteří jsou samozřejmě finančně odměněni.

Spoustu událostí pořádaných SUS dozajista znáte a ještě o nich jistě v blízké době uslyšíte. Jedná se aktuálně například o jarní plzeňské slavnosti Majáles (19.-23.4.),  festival studentských skupin na ZČU  Kapeláž (27.4.), Veletrh pracovních příležitostí (pořádaný spolu s IAESTE 18.3.), plzeňské kolo republikové soutěže studentských kapel University Band Contest (29.3.), multižánrovou přehlídku studentských aktivit Prkna Neprkna (20.4.), či již proběhlý Reprezentační ples ZČU (4.3.), nebo trochu vzdálenější Dny vědy a techniky v Plzni.

V neposlední řadě SUS také provozuje některé VŠ kluby, jako je Ucho, Pivoňka, Ostrov Naporo či Bastila. Nesmíme zapomenout ani na studentskou posilovnu na Borech.

Chcete se také zapojit?

Pokud máte zájem přidat se k SUS nebo některé z jejích aktivit a jste studentem VŠ či VOŠ, stačí se obrátit dotazem na tento e-mail. Získáte tak cenné zkušenosti, důležité informace, zlepšíte své organizační schopnosti, ale hlavně potkáte mnoho zajímavých lidí, ze kterých se mohou stát i vaši přátelé.