Studenti FF ZČU odpovídají na otázky ohledně zkouškového období

Včera odpovídali studenti Fakulty elektrotechnické ZČU na otázky, které se týkaly zkouškového období, dnes jsme se zeptali několika studentů Filozofické fakulty.

Jako první mi odpovídal student 1. ročníku FF oboru mezinárodní vztahy.

1) Jsi v prvním ročníku, jak proběhlo tvoje zkouškové období a jaký z něj máš pocit?

První zkouškové období proběhlo až překvapivě hladce. Téměř měsíční volno bych přál každému studentovi. Nicméně musím přiznat, že bylo tvrdě odpracované.

2) Co se Ti za těch uplynulých 6 měsíců nejvíce zalíbilo v Plzni?
 
Co se studia týče, tak výborné příležitosti vycestovat do zahraničí. Stáže, ERASMUS, Inter 15 a mnoho dalšího. Co se města samotného týče, tak jsem stále unešen z pohledu na zdejší synagogu. Je nádherná.

3) Jak si myslíš, že bude probíhat tvůj druhý semestr?

Jelikož jsem neodolal již zmíněným možnostem vycestovat, strávím část semestru v Ruské federaci, což dělá letní semestr značně obtížnějším. Nicméně nač stahovat kalhoty, když brod je ještě dalekoJako druhá mi odpovídala studentka 2. ročníku FF oboru sociologie.

1) Jsi v druhém ročníku, probíhalo zkouškové období v zimním semestru víc podle tvých představ než v prvním ročníku?

Už jsem věděla, jak si naplánovat práci, takže určitě probíhalo víc podle mých představ.
 
2) Jaké máš ambice v letním semestru?

Žádné speciální ambice, co se zkoušek týče, nemám. Samozřejmě, že se budu snažit mít co nejlepší výsledky, ale primárně je pro mě důležité to, že se něco naučím.

3) Co máš nejraději na Filozofické fakultě?

K FF jako takové jsem si nevytvořila žádný speciální vztah. Nicméně miluju naší katedru KSS. Myslím si, že tam máme skvělé lidi, co dělají zajímavé věci a rozhodně nám mají co předat.
 
 
 
Jako poslední mi odpovídal student 2. ročníku FF oboru politologie.
 
1) Jsi v druhém ročníku, probíhalo zkouškové období ve druhém ročníku víc podle tvých představ než v prvním ročníku?
 
Ne, bylo to o dost těžší než loni.
 
2) Jak bude v tvém adresáři probíhat letní semestr?
 
Raději ani nebudu hádat, ale dle úkolů to procházka růžovou zahradou nebude.
 
3) Jsi zkušenější jak mnozí prváci, kam by jsi jim doporučil chodit v Plzni za kulturou?
 
Je tu soustředěno velké množství divadel, výstavišt, ale také i
galerie Mastných krámů. Myslím si, že si v Plzni každý může vybrat podle svého.
 
4) Co máš nejraději na FF ZČU?
 
Nedokážu říct žádnou konkrétní věc, obecně můžu říci, že se mi FF líbí.
 
 
Ještě nehodnoceno. Buďte první :-)

Komentáře

autor se s temi Mastnymi

autor se s temi Mastnymi kramy nejak prepsal, ne?

nebudete tomu věřit, ale

nebudete tomu věřit, ale vážně mi to tak bylo řečeno :) 

a jelikoz v rozhovoru neni

a jelikoz v rozhovoru neni patrno, zda se neco pise s velkymi, ci malymi pocatecnimi pismeny, tak to pro sichr nechate male, ze?

mastnými krámy chápu ty

mastnými krámy chápu ty obchody, které prodávají luxusní značky.

Jako v Plzni? Velmi by mne

Jako v Plzni? Velmi by mne zajimalo, jake obchody s luxusnimi znackami mate na mysli.

Anonyme, velmi se omlouvám,

Anonyme, velmi se omlouvám, ale dotyčný nemyslel žádné luxusní obchody, ale výstaviště Mastné krámy, které se nachází na trase tramvaje 1/2 kousek pod namestim

Nemusite se hned rozcilovat.

Nemusite se hned rozcilovat. O luxusnich obchodech jste psal vy. Takze myslite tedy Masne kramy - bez T jako vystavni sin Zapadoceske galerie? Plzenske vystaviste bylo pred nejakym patkem z duvodu nevyuzivanosti zdemolovano a misto nej je ted Plaza.

Autore, autore. Tak si tak

Autore, autore.

Tak si tak rikam, proc porad trvate za kazdou cenu na svem, nepriznate svou chybu a nezmenite ten prebrept studenta. Akorat do toho pletete nejake luxusni obchody, zavrsite to vystavistem a jako tresnicku na dortu predelate rozhovor ku obrazu svemu...

Kdybyste "nahodou" nevedel, o cem mluvim, tak Vam muze google cache docela dobre napovedet:

puvodni verze:

"...Je tu soustředěno velké množství divadel, výstavišt, ale také i mastných krámů. Myslím si, že si v Plzni každý může vybrat podle svého."

verze po vcerejsim komentari:

"...Je tu soustředěno velké množství divadel, výstavišt, ale také i výstaviště Mastných krámů. Myslím si, že si v Plzni každý může vybrat podle svého."

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:c4gmYEAPjcYJ:dione.zcu.cz/content/studenti-ff-zcu-odpovidaji-na-otazky-ohledne-zkouskoveho-obdobi+&cd=1&hl=cs&ct=clnk&gl=cs

Tak schvalne, jak nam ten rozhovor upravite pro priste...

 

 

Vážený Anonyme, zajímal by

Vážený Anonyme,

zajímal by mne Váš motiv k takovému zájmu o tento článek. Pokud vím, autor se už omluvil, že došlo k nedorozumění, a je samozřejmé, že díky Vaší poznámce článek upraví. Nevím, proč jinak byste nás na chybu upozorňoval, než aby byl článek správně? Za Váš zájem Vám děkujeme, ale myslím si, že již není třeba další podobných "konstruktivních" komentářů.

Jedině, že by Vás tato chyba pobuřovala či dokonce urazila. V takovém případě se prosím obraťte přímo na mne. Zajímaly by mne Vaše důvody k tomuto jednání, neboť se nepamatuji, že bychom najmuli někoho na korekturu textů.

Děkuji,

šéfredaktorka

Vazena sefredaktorko, co mne

Vazena sefredaktorko,

co mne k tomu vede? Ono cele prekrucovani pravdy, viz muj posledni prispevek, a celkove vzato posledni dobou uroven clanku na Dione. Jinak velmi vam dekuji za clanek, ze se s plnym briskem nebeha a ze neni dobre si brat kratasky, co se zarezavaji. Velmi jsem se poucil.

Kdybyste byla aspon jako sefredaktorka rada, ze Vam nekdo ty clanky komentuje. Posledni komentar, kdyz nepocitam soukromou reklamu, byl jinak minuly rok pred Vanoci.

Dekuji taktez.

Nemusíte se bát, že bych na

Nemusíte se bát, že bych na Vás zapomněla. Sice těžko říct, o koho se jedná, ale troufám si tvrdit, že jste nejspíš pro Dioné psal, že ano? A v těch dobách, měly články (samozřejmě hlavně díky Vám) vysokou úroveň, div jste za ně nezískal Pulitzerovu cenu. A už to zajisté bude pár let, soudě podle Vašich zapšklých komentářů.

Ono kritizovat je vždy snadné, zvlášť na internetu - jako Anonym. A kdybyste si přečetl článek v časopise a byla v něm chyba, také ihned píšete do redakce? Já poukázání na chybu uvítám, ale nechápu, proč malá chybička vyžaduje 5 komentářů stejného typu. Někteří lidé holt nemají na práci nic jiného, než mít celý den přilepený nos na monitoru a rýpat do práce jiných lidí.

Nejsme přeci odborný časopis, takže i jazyk a témata článků jsou přizpůsobeny studentům. Každopádně tedy jiná otázka - proč nás čtete? Pokud v poslední době úroveň článků na Dioné tolik poklesla, co Vám za to stojí nás navštěvovat a zanechávat takovéhle ANONYMNÍ komentáře? S Vaší inteligencí máte přeci na víc, nebo ne?

A seberte trošku odvahy a

A seberte trošku odvahy a napište své jméno. My jdeme se svojí kůží na trh a píšeme pod vlastními jmény. ¨
A co byste si na Dione představoval?

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Štve vás opisování obrázku? Dioné nabízí přihlášení pod ORION loginem! Každý student ZČU má tedy automaticky konto!
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.