Studentské recepty aneb jídlo snadno a rychle i v kolejních podmínkách

V rámci zpestření jsme se rozhodli obohatit Dioné o rychlé recepty na jídlo, které není problém ukuchtit i na kolejním pokoji. Pro dnešní recept je potřeba kolejní vařič, jeden hrnec a také pánev. Tento recept je rychlý, zdravý a hlavně je to teplé jídlo do bříška.

Těstovinový salát pro hladové studenty

Časová náročnost: 10 min.

Co potřebujeme?: olivový olej (nebo klasický slunečnicový), 1x cibule, 1x salátová okurka, 1x  paprika, 1x cuketa, sýr, lovecký salám (nebo jakýkoliv jiný suchý salám), těstoviny, špetka soli.

Jak na to?: Nejdříve si dáme vařit těstoviny. Do vroucí vody přidáme jak těstoviny, tak špetku soli a lžičku oleje. Vaříme přibližně 9 minut. Mezi tím si na pánev nalijeme olej, necháme ho rozehřát a přidáme nakrájenou cibulku. Orestujeme ji do zlatova. Nakrájíme zeleninu na kostky a vložíme ji na pánev k cibuli. Restujeme přibližně pět minut. Poté vložíme nakrájený lovecký salám a postrouhaný nebo nakrájený sýr. Směs necháme ještě chvíli na pánvi, dokud se nerozpustí sýr. Poté co jsou těstoviny měkké, servírujeme je na talíř s dostatečným množstvím orestované zeleniny (dle chuti).

Přeji vám hodně zdaru při vaření a dobrou chuť.

Lucie Přibylová

Váš hlas: Žádná Průměr: 2.5 (6 x hlasováno)