Studentský život v novém akademickém roce

Začal nám nový akademický rok, nové předměty, mnoho učení, noví lidé. Ke studiu na vysoké škole samozřejmě patří i studentský život. Sedím si takhle ve VŠ klubu Studna a dostal jsem nápad, že bych mohl vyzpovídat pár nových studentů a napsat článek o studentském životě, zde je pouze výtažek položených otázek, protože kdybych vypisoval vše, bude to asi na milión stránek :). Všichni pilně studují, ale čas od času je důležité vydechnout.

Není to úplně aktuální, ale tento článek jsem měl napsaný jíž v září, ale nějak jsem na něj zapomněl, tak ho vydávám až teď.

Jak to vidí studenti prvního ročníku se studentským životem?

První student je z Fakulty ekonomické, který studuje první ročník - Jiří Nováček.

Jak se Ti líbí studentský život v Plzni?

Já jsem z Prahy a přijde mi to tady lepší než v Praze. Jelikož už nebydlím s rodiči, tak si studentský život užívám naplno.

Co pro Tebe znamená studentská středa?

Osobně jdu na super party do Studny, kde se výborně bavím. Jsem rád, že jednou týdně většina lidí jde z kolejí a baví se, oddechnout si od studijních problémů. Také se mi líbí, jak ve čtvrtek ráno po studentské středě všichni sedí ráno ve škole a dělají, že včera žádná studentská středa nebyla.

Jak se Ti líbí ve VŠ klubech?

Ve VŠ klubech je skvělé, že v nich panuje přátelská a pohodová atmosféra, rád se do VŠ klubů vracím.

A nemyslíš si, že Tě může studentský život ovlivňovat při studiu?

Ano může, ale pokud na to půjdu s rozumem a nebudu to přehánět, tak si myslím, že zvládnu bez nějakých větších problémů vystudovat a zároveň se při tom pobavit.

Zeptal jsem se i na druhé straně barikád, jaké to je obsluhovat studenty.

Jan Cidlinský, student FEL druhého ročníku je hlavní barman ve VŠ klubu Studna na Borech, položil jsem mu pár otázek pro pohledy a poznatky z druhé strany barikád.

Co pro Tebe znamená pracovat za barem ve VŠ klubu a studentský život?

Studentský život je krásný, ale pokud je co dělat. Dokud mám možnost, rád si užívám života a volný čas s kamarády. Za barem pro mě znamená poznávat nové lidi. Znamená to hlavně kontakt s novými lidmi a člověk si při studiu i něco málo přivydělá. Také je to pro mě pracovní zkušenost.

Je to náročné?

Ano, je to většinou práce večer, ale člověk si na to brzy zvykne. Někdy jsou večery volnější i pro nás barmany, ale některé dny se za barem vůbec nezastavím, studenti mají pořád žízeň a vždycky mít budou. Někdy se stane, že nestíhám obsluhovat naše hosty, protože musím přerážet sudy, mýt sklo, vynášet popelníky, ale naštěstí jsou tu hodní kamarádi, kteří mi s tím občas pomohou např. s mytím skla nebo tím vynášením popelníků. A za to jim patří můj velký dík.

Jak vidíš studentskou středu z Tvé pozice?

Hektický večer, člověk nestíhá, hodně lidí, větší výdělek. Prostě to tu žije.

Jaké máš pocity z práce mezi studenty?

Jsem mezi mladými lidmi, v podstatě mezi svými vrstevníky, se kterými si při práci dobře popovídám o čemkoliv, např. o studiu :).

Popovídáš si stejně dobře i se zahraničními studenty?

Rukama, nohama a všemi dostupnými prostředky, anglicky se špatně domluvím a většina z nich německy neumí. Se Slováky se ale domluvím skvěle. :)

A co Vy? Užíváte si studentské volnosti a nezávaznosti? Já osobně ano a převážně ve Studni Ale nic se nemá přehánět.

Dioné děkuje za rozhovory všem zúčastněným.

Váš hlas: Žádná Průměr: 1 (1 vote)