Tradiční Kulturní večery zpestřily studenský život na ZČU

Jako již tradičně se i tento semestr konala ve studentském klubu Ucho série Kulturních večerů, které pro studenty Západočeské univerzity i pro sebe navzájem připravili studenti, kteří přijeli na výměnný pobyt v rámci programu ERASMUS. 

 

Tento rok se konaly 4 kulturní večery, na nichž prezentovalo přes 30 studentů z 10 zemí světa. Pro hosty si studenti připravili poutavou prezentaci o jejich zemi a velké množství jejich národních pochutin, které se po skončení prezntací společně ochutnávali. 

 

Atmosféra na kulturních večerech ne velmi řátelská a nezapomunutelná, pokud byste se rádi na některý z těchto večerů chtěli podívat, ale v tomto semestru se Vám to nepodařilo, sledujte Facebookové stránky studentské organizace ESN Pilsen.

Více o Atmosféře Vám poví následující fotografie, doufáme, že se potkáme na některém z následujících Kulturních večerů.  

 

15. December 2017 - 17:25
Váš hlas: Žádná Průměr: 3.5 (2 x hlasováno)

Komentáře

I am very now after got the

I am very now after got the very easy and fully sure answer delete search history in bing and also provide the function with the help of the easy and short commands. Which we all like because with the help of this tyype of commands we can comoplete the task within minutes.

Hello  Thank you for sharing

Hello 

Thank you for sharing the post here. It was good to see the event was successful and there were lots of students who were part of it. Such meetings can remove the various barriers that each student has against each other. 

Service essay Toronto  

Thanks 

Much obliged to you for

Much obliged to you for sharing the post here. It regarded see the occasion was effective and there were heaps of understudies who were a piece of it. Such gatherings can evacuate the different boundaries that every understudy has against each other. research paper writing help

I have delighted in perusing

I have delighted in perusing your blog for quite a while, everybody can profit by this article, and I sit tight for the following section, good fortunes to evaluator who has composed this article.Write my Assignment for me Cheap UK

 

The expectation is “what you

The expectation is “what you think will happen” and hope is “what you would like to happen.” Just as their meaning suggests, one well knows what to follow! The expectation is merely a thought, something that might turn you towards positive or negative; the right or wrong direction; the good or the bad. It is entirely an individual’s thought process that grows by imagining that people closest to you can never do wrong to you. Friends will not dump you, relationships will not break, and family relations will always be awesome. We do not tend to think beyond the boundaries of good expectation. Deep down, an expectation starts to kill you, especially when they are not in your favor. That is why I call it a process which is just processed by the mind. You think you understand the situations around you very well, and then you expect that everyone is good to you, and they can never do wrong to you, and then the reverse happens. You cry, you fight, you talk to people in loud tones, relations get worsened, and things just go wrong! 
Assignment Help in UK for Students

Many of the people love to

Many of the people love to play free online card game you just have to visit our homepage and get one of the most popular and classic  spades free online  game without any charge here.

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Štve vás opisování obrázku? Dioné nabízí přihlášení pod ORION loginem! Každý student ZČU má tedy automaticky konto!
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.